Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz Throme #12214 üzenetére

    Igen Canonos vagyok :D , de megpróbálok objektíven látni dolgokat azon a szinten, ahol a legtöbb itt kérdést feltevő ember mozog. Ahova én is tartozok. Egyébként én a mostani fejemmel Pentaxba ugranék bele, de ez nem volt a listán ;] :) . Vagy m/43.

    Akkor le írom a véleményem én is. Szerintem a konzumer kategóriában, ahol itt a legtöbb ember válogat, nem igazán van lényegi különbség. 2 nagy gyártó van igazán a belépő dslr piacon, a Canon és a Nikon. Mindig változik, hogy melyiknek áll jobban a zászló, és ez jelenleg a Nikon. Én az ilyeneket nem tartom tényleges indoknak, hogy jobb fogás, jóval több dedikált gomb. Fontos szempont és hasznos is. De kérem, a legtöbb ember aki kérdést tesz fel itt, az egy pirinyó téglácskát szorongatott eddig szinte nulla dedikált gombbal. Arra gondolok, hogy tulajdonképpen egy rendszert kell építeni a leendő usernek, mert nem biztos, hogy meg fog állni az 1-2 obinál. És mivel a konzumer kategóriát nézi, abból indulok ki, hogy ott is fog üveget keresni. Ez meg szintén a Nikon felé hajtja a malmot. Azt ne vegyük már alapul, hogy a Canonnál könnyebb az olcsó M42 obik használata mert nem is biztos, hogy tudja miről van szó. Meg egy rendszert ne a nem hozzá dedikált dolgokra építsünk fel. Hacsak nem olyan üvegekről van szó ami már igen csak kiemelkedő a sorból. De azok nem pár ezres obik, és akinek ilyen van az tudja mit vegyen hozzá. Szerintem a Nikon most jobb szenzor terén és az "olcsóbb" obik terén, ez az amit én fontosnak látok a kép elkészítéséhez. Videózni nem videózok, hogy ezt is figyelembe vegyem. De ha ez lenne a szempont, akkor nézelődnék a m4/3 felé.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák