Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz gjanner #11415 üzenetére

    A 18-55 tökéletes lent, az 55-200 fönt. De ha elmész kirándulni, és le akarsz fotózni egy épületet, akkor kell a 18-as alja az egyiknek, majd ha rá akarsz közelíteni valamelyik részletére, akkor kevés lesz az 55, így cserélni kell. Tehát az 55 nem jó telézni igazán, de ha neked nagylátó kell, akkor sem jó. Túl azon, hogy kényelmetlenségi faktor a gyakori csere, a szenzor koszolódását is gyorsítja. A 18-105 viszont nagyon jó allround obi - nekem legalábbis a 105-ös vége is mindig elég volt. De sokan elvannak a 18-55 + 55-200 kombóval is, szerintem kényelmesebb a 18-105.

    A 3100 elég lesz, lehet, hogy elég is marad. De kinőheted, és ha belemélyedsz, lesz egy-két idegesítő apróbb korlátozása (pl. bracketing, de vakukezelésről is írt valaki). A d5100-on több a beállítási lehetőség, jobb a szenzor (ez magas iso-n jelent előnyt, vagy ha vágnod kell, lesz miből), jobb a kijelző (ténylegesen meg tudod nézni az elkészült képet), a kihajtható kijelző is előny. De ismétlem, jó gép a 3100, semmi gond nincs vele, szeretni fogod és kiváló képeket fogsz kapni. Csak éppen árban a 3100 + 18-55 + 55-300 árából kijön a d5100 + 18-105. Ha pedig árban elmehetsz eddig, akkor inkább azt venném. De ez is relatív, ha neked van olyan speckó fotózási célod, ami miatt kell a 300-as tele, akkor megint csak más a helyzet.

    Vagy: d3100, 18+105, és egy fix (pl. 35), akár használtan.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák