Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyárfás

    tag

    Hali!

    Bedobom ide is, hátha több szerencsével járok.. Kéneújgép.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Legfőképp szoftverfejlesztés, szerintem alap gép elég, csak működjön.
    SSD kéne, lehet h arról néznénk filmet wifin keresztül.
    Egy játékot szoktam elővenni: Civ V
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Shemmi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, CPU, RAM, SSD, Táp, CPU-Hűtő, nem kell a VGA bele egyelőre.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Nem akartam bekeretezni.
    Általában úgy veszem, hogy mai ár-érték bajnok és inkább kisebb teljesítmény felé tendálva az olcsóság miatt, ha vacillálni kell. 10-50 % teljesítmény pluszra, ami ráadásul valami játékban jön csak ki, nem akarok 300%-ot fizetni, meg ilyenek.
    Később megveszem bele azt, ami most a csúcs CPU-VGA combo és plusz RAM-ot (esetleg cserélem a RAM-ot ha úgy megéri, pl 2 slotos olcsóbb lapot veszek 4 slotos helyett vagy veszek 1 szál RAM-ot, vagy 2x4GB aztán még 2x, szóval ahogy előreláthatólag megéri, de RAM-ból azért jöhet.)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nem tudom, HDMI-vel csatlakozik...
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Amit eddig írtam, csak az objektivitás számít.
    Képet néha konvertálok, jól jöhet a gyors SSD, a sok RAM, de őszintén nem gond ha néha akár egy egész perccel többet kell várnom valamire... Nem tudom, h a CPU-ba épített grafikus chip honnan veszi el a memóriát, ha a RAM-omból, akkor lehet h veszek valami egyszerű használt videokártyát ehelyett.
    Szerintem méretileg minél kisebb a jobb nekem, örülök a kis fogyasztásnak, a csendességnek, de csak ha nem túl nagy árképző tényező. Egyelőre micro-ATX tűnik jónak nekem. Egy alap fesz állítgatás nélküli tuningot rá szoktam tolni idővel, nem ilyedek meg tőle, csak általában nekem nem éri meg a felárat a komoly tuning.

    Nagyon köszi a helpet, a mostani gépem offon van, kikapcsol munka közben stb...

    [ Szerkesztve ]

  • Gyárfás

    tag

    válasz SyMbioTe #166993 üzenetére

    Köszi!

    Szerinted egy AM4 nem lenne jobb a jövőt tekintve, mint az Intel? AM4-re úgy tudom még jöhet ki újabb CPU, amit később beledobhatok, de Intelnél már most is az LGA1700 a legújabb, ami sajnos sehogy sem éri meg az árát.

  • Gyárfás

    tag

    Hali!

    Szerintetek ez így összeáll? Az SSD-ben nem vagyok biztos...

    ASRock B450M STEEL LEGEND
    AMD Ryzen 5 1600
    G.Skill Aegis 2x8GB 3200Mhz
    KINGSTON SSD NVMe M.2 1TB KC2500
    FSP Hydro Pro 600W

    VGA van itthon valamilyen

    Kicsit sokallom a ryzenek árát, de LGA1200-at nem akartam, mert így egy ryzen 9 5900x-et vagy ryzen 9 5950x-et fejleszthetek később és ahogy láttam, ott egy core i9 11900-nak van lemaradása. Valami meglátás, vélemény?

  • Gyárfás

    tag

    Hááááát pont ez az oka, hogy nem akartam B550-et. Igazából annyira nem tudom, hogy mi a különbség B450 és B550 közt. Azt hittem a B550 csak újabb és valószínűbb, hogy egy következő generációs Ryzent még befogad, a B450 meg szerintem már nem fog. 40 ropival olcsóbb procit tudok tenni bele, sztem nem mindegy. Nem értem, hogy miért kell ATX sem, az elvileg csak a mérete, több csatival, vagy tévedek?

    Nem lesz ház.

    Szerk.: SyMbioTe véletlen nem a válaszra mentem

    [ Szerkesztve ]

  • Gyárfás

    tag

    válasz palfitom #167089 üzenetére

    Ja, ok értem, azt hittem van más jelentősége is az ATX-nek. De van Tomahawkból is micro.

    Azt hittem, hogy megoldom IGP-vel, de egyszerűen túl drága. Nem gondoltam volna... Itt van valami NVidia 7700 vagy mi.. Nem akartam használni, megmondom őszintén. Az 5600G fogyasztásra is nagyon jó. Használtan sem nagyon kapni...

    Nem vagyok teljesen biztos benne, de úgy gondolom, hogy a 16GB RAM és a tesztek alapján kb 3x gyorsabb SSD-ből többet profitálok majd, mint egy gyorsabb prociból. Szerintem nekem ez a két komponens adja a teljesítmény nagy részét és a procira meg úgy tekintek, mint más a merevlemezre, hogy kell bele egy olyan is. Általában egy Eclipse és egy Android Studio van nyitva, meg a sallangok, Notepad++, IrfanView, Böngésző, stb és közben lehet h a család erről nézi az 1080p mesét. Sokszor a jelenlegi core2 Quad, 4GB RAM, WD HDD 1TB, azért nem ülök ide, mert az Android Studio kb 10m-15m míg betölt, nagyjából ennyi egy build is, amíg elkészül a telefonra. Lap vásárlásnál figyelembe vettem az USB csatikat is, általában semmi nem hoz USB 3.1, 3.2-t. Amit fejlesztek, egyszerű Desktop, nem számításigényes.

    Az 1600-as 60.000, egy 5600G meg 66,666%-al drágább. 40.000 Ft fáj kicsit, de egy 10-es a gyorsabb SSD-re nem annyira.

  • Gyárfás

    tag

    válasz moleculez #167095 üzenetére

    Persze, hogy no offense, egyértelmű. Gondolom Asus ROG laptopon végzed a komoly munkát #NEMJÁTÉKRAKELL :)

  • Gyárfás

    tag

    válasz #12516608 #167092 üzenetére

    Pontosan milyen műveleteket nézzek, vagy melyik a releváns teszteset? Azzal tisztában vagyok, hogy nem Battlefield benchmark-ját kell nézni, de vajon akkor melyiket?

    A két topikgazda olyan jó hsz-eket írt, használható, jó gondolatok, merítek belőlük.

    A tieidet nem tudom hová tenni, nem értem. Először leírod, h centrálprocesszorjúnit, utána meg mégiscsak Te is azt írod, h a 4GB RAM, meg a SATAII winyó miatt nem megy. Már az előző hszedet is törölték, mert nem volt értelme, de privátban is csak annyi volt, h ilyenekkel nem beszélsz,de könyörgöm... Te írsz nekem, nem én kereslek...

  • Gyárfás

    tag

    válasz #12516608 #167101 üzenetére

    - De, a Ryzen 5000-es széria megy benne, már írták mások is.

    Lehetőségek:
    - " Hardver ismeretek tekintetében vannak hiányosságaim. "
    Ez milyen lehetőség? Nincs benne alkatrész, se indoklás.

    - " "Itt van valami NVidia 7700 vagy mi.." --- A pontos típus sokat segítene. "
    Ez? És miért fontos? Látnom kell a monitoron amit gépelek kb.

    - " A processzor ( CPU = Central Processing Unit) végzi el a műveleteket - nem pedig a ram és az SSD. :((( A RAM az az operatív tár amibe/amiből a CPU dolgozik. Az SSD és HDD pedig a háttértár. Tessék felfrissíteni az ismereteidet. "
    Ez milyen lehetőség? Már ha nagyon jóindulatú szeretnék lenni, akkor azt mondom, hogy leírod milyen összefüggéseket kell építéskor figyelembe venni, de igazából ettől nem lesz okosabb az ember. Gyakorlatilag hülyének nézel és leírsz valami általános iskolai alsó tagozatos ismeretet.

    - " Persze, hogy 15méter - vagy perc inkább? "
    Üres kötekedés, mindenki érti. Egyébként pontosan itt írom le a gépet. Be lehet lőni, h mi volt, de mind1, már korábban is írtam, hogy hibás, elkezdett kikapcsolgatni, és sokszor vissza sem kapcsol egy ideig, nem tesztelgetem ki, kell amúgy is új.

    - " mert 4GB ram rohadtul kevés. A WD HDD meg lehet, hogy egy 10-12 éves SATA2-es WD Green, ami sohasem volt rendszer alá való. "
    Nah, köszi az észrevételt, tehát akkor rájöttem, hogy lassú a gépem és kell RAM meg SSD. Akkor került be a rendszer alá a WD amikor még túl drágák voltak az SSD-k.

    - " (Az összetett mondat első részéből meg kimaradt az állítmány.) "
    Köszi ismét az építéssel kapcsolatos infót.

    Ez volt a sallang, amit csak azért kellett odaírnod, hogy rám okádd a frusztrációdat, mert amúgy nyilvánvalóan semmi köze a témához.
    A többit utólag szerkesztetted alá, de most legalább elolvastam így, mert amúgy engem csak az érdekel az egészből. (hozzáteszem elég aljas dolog belekötni valakibe aztán gyors módosítani mintha )

    Mindenki hozzáadja a gondolatait, én meg megköszönöm a valóban segítő szándékúakat, és ezekből igyekszem a saját igényeimnek legmegfelelőbb módon összeállítani a saját gépemet. Nem vagyok köteles pontosan követni / átvenni senki gondolkodását. - Ezt amúgy be lehetne dobni összefoglalóba is, mert már máskor is belefutottam itt olyanokba, akik azt hiszik, h mindent tudnak és nincs az övéktől eltérő gondolkodás / felhasználási mód, csak a hülyeség.

    #166993 SyMbioTe hozzászólását könyvjelzőbe mentettem, naponta többször megnézem, amikor van időm a gép összeállításával foglalkozni. Nagy segítség!

    Neked pedig egy ennél eredményesebb Boldog Új Évet Kívánok!

    Mivel többnyire alaplapi problémám maradt csak hátra, ezért igazából átnyargalok többek örömére.

    Minden Fórumozónak Boldog Új Évet Kívánok !

  • Gyárfás

    tag

    válasz palfitom #167113 üzenetére

    Értettem, már lemondtam a kc-ról :)

    Csak érdeklődtem, hogy van-e olyan szempont, amit érdemes figyelembe venni, pl centrálprocesszorjúnit vagy ilyesmi :D

    Köszi a helpet!

Új hozzászólás Aktív témák