Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csucsbicep

    nagyúr

    válasz 3.Aragorn #60449 üzenetére

    MSi bár nem rossz lap, de én hanyagolnám.

    Z97-A: Tud mindent, mint a nagyok. Árához mérten elég jó lap. ALC892-es hangkeltő van rajta, ami nem rossz, de van nála jobb is. M.2, Sata Express is van rajta a jövőre nézve. Igazából csak 4 fázisos a cpu tápellátása.
    Az AR verzió ugyanez, csak black PCB és nincs rajta DVI/D-Sub kimenet.

    Mark 2: Butított az 1-hez képest, de nem is kerül annyiba. Valós 8+2-es tápellátás, minőségi kondikkal, tekercsekkel, Mosfetekkel. Remek ALC1150 hangchippel, illetve a lehető legjobb ventilátorvezérléssel. Viszont se M.2, se Sata Express.

    Z97-Pro: Z97-A-tól annyiban különbözik, hogy 12 fázisos, ALC1150 hangkeltő, több port, illetve fekete nyák.

    Ranger: SupremeFX 2014 miatt ezek közül a legkomolyabb hanggal rendelkezik. Valójában 4 fázisos, de eléggé minőségi komponensekből és tesztek alapján elég komolyat megy tuningban. Fázisok száma közel sem minden, azt szegezzük le.

    Szerintem Z97 Pro vagy Ranger.

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz 3.Aragorn #60449 üzenetére

    csucsbicep leírta a lényeget, annyival egészíteném ki, hogy eszerint a TUF lapokon nincs M.2 foglalat, Sata Express is csak a Mark1-en.
    A Maximus sorozat eddig megjelent lapjai közül egyik sem tartalmaz Sata Express csatolót, viszont van jópár kényelmi szolgáltatás ami jól jön.
    Pár deszkán PCIE módban kommunikál az M.2 csatival a deszka, ilyen a Hero, Gene (gondolom a Ranger is), a Z97-A(R). PCIE/Sata módban pedig az összes többi, bár nem tudom melyiknek van előnye, hátránya.
    TUF lapokat szerintem kicsit túlspirázod, oké hogy van egy marketing rizsa, aminek van valóság alapja, de gondolom nem minden egyes deszkát nyúznak Asusnál a TUF sorozatból. Simán annyi állhat mögötte, hogy a fogyasztói társadalom mozgatórugóját az amortizációt és a meghibásodást a gyengébb komponensekkel az olcsóbb lapokon hagyják érvényesülni (szarabb nyák, forrasz anyag, kondi stb.) a prémium kategóriában pedig pár trükkel normális anyagból csináltak egy TUF sorozatot... gondolom ezzel nem csak Téged haragítottalak magamra. ;]
    Anno P5K-Deluxe deszka tulajdonosa voltam, aminek a proci fesz ellátó áramköre tudott melegedni Q6600 tuningja alatt (P5K-Premium hűvösebb volt, de akkor még nem jött ki). A deszkát idővel lecseréltem és a mai napig megy ugyanazzal a Q6600-al, csak a kisebb processzor hűtés miatt kis tuninggal megy... és ez nem 5 éve volt. :N
    A környezetemben számos esetnél általában a rosszul szellőző gépház, vagy gagyi tápegység okozza az alaplapok halálának zömét. Déli és északi híd is volt okozója egy-két deszka halálának ami általában a rossz ház szellőzés következtében történt meg, vagy a 8 éves paszta már kb semmit sem ért a borda alatt.
    Emiatt a Pro-t nem írnám le, mivel pl feszültség ellátó áramköre nem lehet gagyi, M.2 és Sata Express is van rajta, ráadásul az M.2 csati nem a VGA felett van, így nem fűti fel az SSD-t a VGA, ha majd használni fogod.
    Debug led szintén van, sőt a Maximus sorozat lapjaival ellentétben sokkal több szenzort helyeztek el rajta, attól hogy nem sorolták sem a TUF, sem a Maximus sorozatba attól még adnék neki egy esélyt.
    Szigorúan szakmai szemmel pedig egy vicc, hogy a Nuvotron I/O chipet a PCH borda takarásába tette az asus a Maximus Ranger és Hero deszkákon, hacsak nincs rajta gap-pad, de ezt kétlem, így gondolom a Maximus sorozat Sensor1-es érzékelője ő lehet, vagy a PCH.. mindenesetre tudták volna máshova is tenni.
    Minden lapon lehet fogást találni, mindenkinek más szempont a fontosabb, ezért Neked kell dönteni, hogy mi alapján döntesz. :R
    Asrock nem rossz deszkákat gyárt, viszont akadt néhány bakija, mint minden más gyártónak az utóbbi időben. Z87-es deszkáknál ha jól emlékszem USB-s probléma van néhány Usernél, P68-nál fos USB vezérlőt használtak (USB3.0), akkor csak a minőségi deszkákra pakoltak NEC chipet...... várni kellene pár felhasználói tapasztalatra, hogy a mostani széria milyenre sikerült.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák