Hirdetés
- Lassacskán fenyőfát állítanak a hardverek
- Tudjuk, de nem tesszük: a magyarok többsége nem törődik adatai védelmével
- Mesébe illő csodakábelt tervezett a GeForce-ok leégése ellen a Segotep?
- Irodát kért, de gyárat kapott Elon Musk a Samsungtól
- Nyílt forráskódú lett a legegyszerűbben használható AI tartalomgeneráló
-
PROHARDVER!
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alteran-IT
őstag
válasz
Zwodkassy
#11126
üzenetére
Az a baj, hogy annyira nem, mert alap hálózati képességekben (NAT, Routing stb.) nem kaptunk erősebb hardvert, hiába változott a SoC, csak a WiFi része javult, meg a memóriakezelés, illetve vele együtt a memória is bővült, de az nem számottevő, a WiFi sincs rendesen kihasználva ahogy elnéztem, ezzel az LTE modemmel meg végképp nem sok értelmét látom, főleg hogy legtöbb helyen a beltéri lefedettség annyira szar, hogy szinte használhatatlan, csak ilyen pár megabit csordogál lefele, felfele meg szinte semmi és akkor még nem is beszéltem azokról, akiknek ugye csak LTE áll rendelkezésre és még kint/kültéren is alig fogható a jel, ugye vannak itt páran, akik nemrég írtak ezzel kapcsolatban, szóval ez is szinte csak egy nagyon kis felhasználói réteget fed le hasznosan, főként azokat akik mondjuk nagy városban és mondjuk panelban laknak, de panelba meg lassan mindenhol beviszi a Telekom, DIGI stb. az optikát, amihez meg mondjuk nem a legizmosabb, szóval ez max. backup netes megoldásnak jó, de arra egy hAP ac² olcsóbb megoldás egy szolgáltatói USB modemmel, meg esetleg egy 2-5 méteres USB kábellel, amivel jobb helyre is teheti külön a stick-et és nem kell az egész routert áthelyezni ha nem jó a térerő.
Persze lehet csak én nem látom értelmét, de ha valaki betudja mutatni pozitívabban, akkor hajrá, nyitott vagyok mások véleményére, elvégre itt a hardvereket is ki lehet beszélni, nem csak a szoftvert.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential robotprszívó eladó
- RAPOO 7100P 1000DPI optikai rádiós 5GHz egér
- DELL Precision 7810 PC (Intel Xeon 8X3500 Mhz, 16 GB DDR4, 256 GB SSD+500GB HDD, Quadro M2000 4 GB)
- Lenovo ThinkCentre M720q Tiny PC (Intel i5 9500T 6 X 3700Mhz, 16 GB DDR4, 256 GB SSD)
- Vivo X200 Ultra újszerű tokok
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
- BESZÁMÍTÁS! Sony Playstation 4 Slim 500GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Zalman Z1 PLUS GIGABYTE 750W
- Több darab! MacBook Pro 14" M1 32GB RAM 27%-os áfás számla
- Samsung Galaxy A80 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ekkold

