Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz TayRol #40053 üzenetére

    g6 gx1 külsővel? gx7, nem? lassan tényleg mindenre van már mft váz :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Studi

    addikt

    válasz TayRol #40053 üzenetére

    Nem, nem a formával van a gond. Inkább csak az anyagválasztás. Nem tudom, volt-e Oly tükrösöd: még a legalapabb, legolcsóbb vázak is mindig olyan anyagokból voltak, hogy öröm őket kézbevenni. De az Oly milcekre is igaz ez: talán az E-PL1 volt az egyetlen, amit kézbe véve megpróbáltam megnyöszörgetni, mert annyit olvastam róla, hogy műanyag. De igazából nem, az is teljesen egyben van, és nagyon kellemes a kialakítása.
    A Panánál ez kicsit más. A G széria nagyon sokat lépett előre ezen a téren is. A G1 nyöszörgős volt. A G3-G5 már teljesen rendben vannak, de azért érezni rajtuk, hogy műanyag. Mint ahogy a G6-on is. Nem olyan förtelmes felületű, mint mondjuk a Canon xxxD tükrösök, de műanyag. Ettől függetlenül rettenetesen masszív, nem nyöszörög, meg se moccan ha tekergetem.

    És még valami: igazán azokat lehet nagyon szeretni, amik eltérnek az átlagtól. Az előző évtized a DSLR-ről szólt, az volt a csúcs technikailag, és ergonómiailag is. Ettől a vonaltól erősen eltért az Oly a Pen és OM-D vonalakkal, de ugyanígy a Pana is az első két GF-el, majd a GX-el. Nem véletlen, hogy ment utánuk a többi gyártó is. DSLR formához szoktunk, ezért most a retrót szeretjük. De a Pana meghagyta a G vonalat is, ez hozza most az átlagost, a racionálisak számára a legjobb döntést. Mindent tud. Nem tudnám érvekkel alátámasztani, hogy miért kell mellé egy E-M10. De kell. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák