Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    No, akkor én is "Kényszer UP"-olnék.

    Párommal sikerült szert tenni egy házikóra. (ajándékozás stb...ergo, nem vagyunk jól eleresztve, s szerencsénk volt)

    Adott kb 90nm -100nm amit jóóól be kéne fűteni és szeretnénk melegvizet is használni, még úgy 70-80 évig.
    Notehát a kérdés...ami a topic témája is: gáz vagy vellany?

    Jelpill ez a szitu:

    Quadriga kazán..kb ezer éves, viszont "takarék gyertyalángon" is a gatyánkat lekajálná a fűtés + gázbojler..ami ezerév + 2 napos (a tipusát sem tudom, annyira átette a rozsda)
    Ami positive: végig új, nagyon pöpec lapradiátorok vannak.

    Még nem lakunk benne, most építenénk át, s próbáljuk megtalálni a legjobb megoldást.

    Van pár lehetőség, de nemtudom mi lenne a jó megoldás...kérlek pro-kontra írjatok pár sort, mert sosem volt dolgom még ilyen kérdésekkel...kicsit más ez mint, hogy turjam a netet a legjobb videokártya és alaplapután. Notehát:

    1)
    Fali turbo gázkazán (csak fűtő) és 80-120L-es vellany bojler éjszakai áramon

    2)
    Fali turbo gázkazán (kombi) + villanybojler (kell ez egyáltalán?!) - van egy Junkers W275 gázbojlerünk a sufniba, zsír új, de szerintem marhára nem takarékos.

    3)
    Fali turbo gázkazán (kombi) hőtárolós (létezik ilyen?)

    Szeretünk melegvizben fürdeni....és van hogy 2 percnél ( :D ) tovább is folyatnánk a zuhanyt esetleg 10-20percig is.

    Kémény talán rendben van, kondenzációsra nincs lóvé, olyan 200k körül jó lenne ha megállna....

    Vaillant Turbotec-et ajánlották, de nemtudom hogy a melegvíz igényünket ellátná-e....szerintem nembiztos. :) de örülnék neki, ha olcsóbb megoldást találnánk. (Ariston / Sanier Duval ) és persze megbízható legyen, occsó alkatrészekkel, etc etc meg persze csináljon kávét és takarítson ki... no, természetesen csak kínomban komolytalankodok.

    (nemtom az átfolyós rendszer elég lehet nekünk, képes megfelelő hőfokú vizet nyomatni a fürdőbe?)

    Tudnátok véleményeket írni? ...tudom tudom, nekem kell eldöntenem, nekem kell tudnom, nekem kell megvennem, nekem kell fenntartanom és javíttatnom / vizsgáltatnom....de információt szeretnék gyüjteni, döntés előtt....döntés határideje még pár hét...de közeledik. Jön a tél, a quadrigát be kell üzemelni, mert elfagy a rendszer, ergo két kézzel dobálom ki a pénzt az ablakon csak azért, hogy minimumon tekrje a vizet a rendszerben....de muszáj, mert a rendszer elfagy.

    Jah, ehhez még hozzáadódik, hogy az összes nyílászáró ugyan olyan állapotban van...fa keretes, amin a szél kopogás nélkül jár be a lakásba. (felújításra szorul, sajnos cserére nincs pénz)

    Előre is köszönöm a tippeket!

    Üdv

  • lacam

    aktív tag

    válasz Lauda #36 üzenetére

    Igen, jómagam is ezen agyalok..mármint a villanybojleren....jelen pillanatban páromnál lakom, itt egy 120L-es van, éjszakai áramon, épp elég.....de ezen kívül akkor még kéne egy "sima" fűtő gázkazán....

    ...ha 2 in 1 el lehetne intézni, az lenne aztán a tuti....atmoszférikusra nem is gondoltam (kevésbé gazdaságos/CO2/stb), kondenzációs nem fér bele, így a turbós marad, mint lehetséges alternatíta. Node a kombi kazán képes-e megfelelő hőmérsékletű meleg vizet nyomatni a rendszerbe?! (valahol olvastam, hogy valakinél csak langyos vizet tudott előállítani) ...amennyiben necces, létezik hőtárolós megoldás?

  • lacam

    aktív tag

    válasz lacam #37 üzenetére

    "páromnál lakom" természetesen = az ő szüleinél.

    Most repülnénk ki...keressük az optimális, olcsó illetve olcsón fenntartható, relative alacsony rezsijű megoldást. Nem ecccerű :U

  • lacam

    aktív tag

    válasz Bibby #40 üzenetére

    Azzal tisztában vagyok hogy sok lesz, de sajnos szinte nulláról kell hogy induljunk, a hétvégén kezdjük kitépni a falakból a villany vezetékeket..aztán kapja az újat. Bele fogunk férni, bele kell hogy férjünk a pénzügyi keretünkbe...sajnos a házon sok a nyílászáró, a 45000ft /ablak (talán ez volt a legolcsóbb amit találtam) túl sok lenne most, igy inkább azok felújítása a járható út jelenleg. Egy 200ezres kazán még csakcsak belefér...bár elveszek a kínálat tengerében. :-)

    üdv.

  • lacam

    aktív tag

    Esetleg tapasztalatok erről?

    Ariston Clas 24 FF ?

    Papíron 95%-os hatásfok, cca 150.000ft-os bekerülési ár, átfolyós HMV (később talán tudom majd bővíteni tartállyal, ha szükség lenne az extra melegvízre)

    Első blikkre tetszik...s szerintem belefér a budget-be.

    Bár azt nem tudom hogy kell-e, lesz-e pár köröm a gázosokkal, mikor az álló Quadrigát kiváltanánk egy fali Aristonnal. (gondolom kémény módosítás, kéményseprős engedélyre szükség lesz...de így talán benne leszünk a 200-as keretbe.

    :K

    (nemtom hogy elmegy-e 10-15-20évig egy ilyen fullosan elektronyizált, csillivilli digitális műszer...azt feltételezem hogy a jelenlegi kazán élettartamát az új Ariston még csak meg sem fogja közelíteni...de ha 10évig üzemel (persze éves felülvizsgálatok és karbantartás mellett) akkor vígan belevágnék.

Új hozzászólás Aktív témák