Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz K0zm0 #12433 üzenetére

    A Clonezilla vagy a terminálos dd parancs teljesen jó megoldás, esetleg Live Macrium Free vagy hasonló. Viszont abban igaza van most ubyegonnak, hogy amit lehet fájlszinten menteni, azt jobb, könnyebb úgy menteni, pl. adatpartíciók. Igazából Linuxnál még a rendszerpartíció is menthető fájlszinten, én csináltam már ilyet, tar.gz-be mentettem komplett rendszert, amit vissza is lehetett állítani működőre. Egyedül arra kell figyelni, hogy ha MBR boot, akkor az MBR legyen elmentve, meg ha frissen létrehozott partícióra viszed át, akkor a bootmanagerben és fstab-ban az UUID vagy PARTUUID számokat át kell írni. Ez utóbbival nem kell szenvedni, ha klónozol szektorszinten az elsőnek említett megoldásokkal, mert az nem csak a fájlokat, mappákat viszi át, de az MBR-t, meg UUID-ket is klónozza vele.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz K0zm0 #12433 üzenetére

    Nem sokat használtam a Timeshiftet, de ha tényleg gázos lenne, a Mintes csapat már rég kivette volna az alaprendszerből, Amiket leírsz, azok erősen user errornak gyaníthatóak. Kivéve, ami inkább vicces: valaki nem tudott visszaállítani a mentésből, mert a progi nem ext4 fájlrendszert használ Semmilyen mentő program nem használ ext4-et, az ext fs nem ilyesmire való. A BTRFS meg az rsync, amik közül lehet választani a pillanatkép elkészítése előtt. Egyszerű a TS kezelése, de nem annyira, hogy ne lehessen jól elszúrni. De ez a többire is igaz, szerintem érdemes lenne ezt is kipróbálnod.

    Mások hozzászólása alapján valakinek komplett telenyomta a HHD-jét a képfájlokkal

    Ja igen, erre figyelj oda, mert a felhasználónak kell beállítani a mentések készítésének gyakoriságát, ha óránkénti mentést szabsz meg a programnak, akkor azt fogja tenni. :D Ez nem a program hibája lesz. Nem ugrik most be a pontos neve annak, amikor az adott mentésnél csak a változások lesznek módosítva felülírással, itt ugye nem készül annyi képfájl, hogy hamar megteljen az ügyes user lemeze. De most látom, hogy be lehet állítani azt is, mennyi változatot őrizzen meg a rendszer.

    A beállítás persze abnormális:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák