Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- TCL LCD és LED TV-k
- SONY LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen videókártyát?
- A Cherry többé nem gyárt kapcsolókat
- Kihúzhatja a gyufát a PC-s gyártóknál az érkező új Xbox
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Rémisztő árakkal szembesülnek a notebookgyártók az új mobil platformoknál
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
growler
#12370
üzenetére
Igazad van, ezek szerint akkor azok nem voltak hivatalosan LTS-ek. A lényeg viszont, hogy azok is ugyanolyan régi verziók voltak. Emlékszem 14.04-es Ubuntu pl. LTS volt, és marha sokáig 3.1x-es kernel volt benne (ahogy még a most is támogatott CentOS 7-en szintén az van), mikor már a rollingok a 4.18 körül jártak, és nemsokra rá jelent meg az 5.0-ás kernel, ami 4.22-es, csak átszámozva. Agyrém. Ahogy a CentOS 6 alatt még mindig 2.6 van, na, az már simán dinoszauruszok korabeli, akkor is, ha backportokként megkapta az azóta megjelent securty fixeket, és még év végéig mindig támogatott.
Az egészből azt akarom kihozni, hogy ez meg egy másik véglet, amivel átesnek a ló túloldalára. Szerintem a kettő közötti egyensúlyt, arany középutat a Manjaro, Void, Gentoo tartja fent. Annyira nem szörnyen régiek, hogy nevetséges legyenek, mégis rollingok, mégse adogatják hozzá ész nélkül a legeslegfrissebb verziókat, de ahhoz vannak annyira újak a verziók, hogy nem okoz verziófüggési gondot. Így minden fut, semmi nem instabil, nem kell hosszan várogatni semmilyen kiadásra, főleg, hogy újabb verzió is telepíthető testing vagy külső tárolókból.
Az is igaz, hogy pont ezeket a nem rohanós rollingokon is általában pont 5.4-es LTS kernel van alapból (feltehető újabb is természetesen a tárolókból), Gentoo-n és Voidon is, de nem ez a lényeg, azokon addigra simán frissebb lesz alapból, mire egy új Mint majd ezt az 5.4-et használja default, meg mire a támogatás lejár a következő Ubuntu LTS-re.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Samsung Galaxy A16 / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- EK Quantum Velocity 2 D-RGB AM5 Nickel Processzor blokk
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 9000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Rowon

