Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi887

    aktív tag

    Sziasztok! ;)
    Szerintetek érdemes-e hétköznapi felhasználásra Ubuntu-t választani? :U
    Első sorban amiatt tartom hátrányosnak talán, mert nem tudom hogy pl. Visual Studio-ból ugye van VS Code Linuxra, na de azon mennyire lehet elsősorban C#-nyelvben dolgozni? :U (Debug,Struktúrák használata, stb.)
    Tehát mennyire ér fel a Windows-os Visual Studio-hoz funkcionalitásban?
    Ezen kívül Office helyettesítőnek ahogy elnéztem a LibreOffice van, állítólag jó alternatíva, és free :K .

    [ Szerkesztve ]

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    Sziasztok!
    Múltkor megpróbáltam frissíteni a vga driverem Ubuntu alatt (18.10), gtx 750ti-hez.
    Miután szépen fel is ment a legfrisebb driver, a boot képernyő 800x600-as felbontásba jelentkezett a reboot után, viszont amint bejelentkezett az asztalra, ott már natív (1920x1080)-volt. :U
    Tehát maga a splash screen az elején + a bejelentkezési képernyő volt alacsony felbontású. Mi lehetett ennek az oka? :U

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz lev258 #63031 üzenetére

    Értelek, köszönöm szépen a gyors választ! ;)

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    Sziasztok! ;)
    Dual Monitor beállításával adódtak gondjaim, két eltérő felbontású monitort használok, windows alatt müködött szépen, itt elakadtam velük.
    Az elsődleges monitor egy 1920x1080 felbontású, a másodlagos pedig 1280x1024-es.
    A Probléma pedig, hogy a másodlagos monitoron maximum 1024x768-as febontást enged, natívat nem (ami 1280x1024 lenne) Hogy tudnám megoldani esetleg ezt? :U :F

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #63047 üzenetére

    Ubuntu 18.10-ről vagyok.
    Kipróbáltam úgy is a dolgot, hogy csak is egyedül az 1280x1024-es Dell-t dugtam rá a gépre, igen VGA-ról.
    Az eszközöknél "Ismeretlen"-címszóval jelezte ki a monitort még mindig, ugyancsak max 1024x768-as felbontással. Pedig ezúttal mondom csak ő volt egyedül bedugva a vga-ba.
    Lehetséges hogy mivel nagyon régi monitor, így azt nem támogatja már az OS? :U

    +Másik gyors kérdésem lenne még, hogy azt semmiképpen nem lehet megoldani, hogy NVIDIA driverekkel a boot képernyő ne 800x600-as legyen, hanem az is natív (1920x1080)-as képfelbontással jelenjen meg?
    Nem nagy cucc, csak azért ha valahogy meglehet oldani, nem lenne rossz :U

    [ Szerkesztve ]

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz CPT.Pirk #63049 üzenetére

    Szia! :K
    Igen ezen az EDID Chip-es dolgom filóztam énis, hogy az lehet, mert ha pedig a Main monitoromat kötöm be, ami mellesleg HDMI-ről megy, (Egy FullHD Phillips monitor), ott gond nélkül felismeri név szerint, és natív felbontással dolgozik is szépen.
    DVI-al sajna nem tudom megoldani, úgyhogy ki kelett kötnöm! Köszi a választ! :K

    Mostmárcsak az utóbbi dolog volna amire kiváncsi volnék, meg lehetne e oldani valahogy, az pedig ugye - mint írtam is, a plymouth-nak az alacsony felbontása boot során. Van erre egyáltalán megoldás, vagy egyszerűen felejtsem el inkább? Annyit tudok hogy azért alacsony még boot alatt mert ott még nem töltődik be a driver telejesen. :U

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van egy kis problémám a számítógépem előlapi jack/mikrofon portjával Linux alatt. (Pontosabban Ubuntu 18.04/19.04 alatt). Sajnos nem működik maga az előlapi port, akár hogyan próbálom állítani a Hangoknál is a megfelelő beállításokhoz, nincs hang, se mikrofon a fülesemen, Windows alatt minden oké. (GIGABYTE B360M DS3H Alaplapom van, annak a hangkártyája Realtek alapú), viszont a hátlapi audio portok mind működnek megfelelően linux alatt is, próbáltam PulseAudio-val, illetve alsamixer-en keresztül is beállítani, de se hang, se mikrofon nem működik az előlapi portokon. :F

    [ Szerkesztve ]

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    Sziasztok!
    Valaki tudja hogyan lehetne működésre bírni az alaplapom (GIGABYTE B360M-DS3H) hangkártyáját Ubuntu alatt? (Realtek ALC 887-VD típus).
    A hátsó, tehát alaplapon lévő jack-re dugva fejhallgatót, vagy hangszórót van hang, az előlapi jack-re viszont nincsen egyáltlán, mintha nem is érzékelné hogy bedugtam valamit a front panelre. : /
    (Hallani viszont ilyen pattogáshoz hasnoló hangot, mintha a rendszer nem tudná eldönteni hogy most mivan vagy nem tudom)
    És igen, Windows 10 alatt tökéletesen működik a Front Panel is. :F
    Valakinek van valamilyen tippje? Már vagy ezer helyen átnéztem a dolgot, Redditen is, de sehol semmi értelmes válasz, vagy solution nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

  • Norbi887

    aktív tag

    válasz samujózsi #69593 üzenetére

    Sajna elsők között volt, amit próbáltam, de sajna nem jártam sikerrel.
    Rohadtúl kezd uncsi lenni amúgy hogy több mint fél éve nem bírok megoldást találni erre, a régi pc-men ami egy 775-ös gép volt ott semmi ilyen baj nem volt, az újjal képtelen vagyok hangot kicsikarni az előlapi panellből. Windowson viszont mondom minden rendben működik. :))

    // Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

Új hozzászólás Aktív témák