Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • linuxuser666

    tag

    Sziasztok!
    Volt egy hosszabb kihagyásom, most újra el szeretnék kezdeni, linux disztribúciókat használni, de akadt egy kis problémám.
    Kezdjük a gépemnél: Egy asrock fm2a88x extreme 4 + lap, egy amd a10 5800k, és egy r9 270x vga.
    Dualbootot szeretnék használni, windows 7 x64, és ubuntu 16.10 x64 4.8.0-22-generic.
    A videókártya, és a monitor egy dvi-vga átalakítóval van összekötve.
    A telepítések megvannak, indul mindkét rendszer.
    A problémám ott kezdődik hogy ubuntun nem tudom a felbontást 1024x768 fölé állítani.
    Régebben is volt ilyen problémám dvi-vga átalakító miatt talán, de nem vagyok benne biztos.
    Most viszont keresgéltem kicsit a 0 angol tudásommal, és arra jutottam hogy nem támogatott a videókártyám.
    Jól értelmezem, tényleg így van?
    Vagy van esetleg olyan driver amivel menne?
    Jelenleg átraktam a monitorkábelt az alaplapra, és így azonnal normális felbontáson tudtam használni a rendszert. Nyilván nem akarom mindig cserélgetni amikor épp másik rendszert indítok:)
    Mivel tudnám egyszerűen megoldani ezt?
    Most van 1-2 nap szabadidőm, utána megint nem lesz időm rá hogy bütyköljem, csak arra hogy használjam.
    Ma már a gpt-mbr párossal is szenvedtem kicsit, meg a windows alatt formázhatatlan pendriveommal, szóval örülnék valami segítségnek:)

  • linuxuser666

    tag

    Amd am4 lappal, és ryzen procival használ valaki valamilyen linux disztribúciót?
    Nincsenek vele gondok?

Új hozzászólás Aktív témák