Hirdetés
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
-
PROHARDVER!
(rögzített hozzászólás)
Legyetek szívesek az offtopik témákat ne ebben a topikban tárgyaljátok ki. A topikgazda is jelezte, most törölni kellett jópár hozzászólást, most már maradjatok a (szakmai) topik keretei között.
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
válasz
ubyegon2 #39116 üzenetére
Nem kell megnézni a vertex-et hozzá, elég csak sata szerint rendezni. Elég szignifikáns a különbség, kb dupla annyi lehet az átlag. :-)
Azt mondják egy gyengébb modern SSD is simán kibír 100TB írást. Eddig nekem a legdurvább netes forgalmam 250GB/hó volt, de ez kirívó eset, általában ennek a tizedét se produkálom, szóval még ha extrém módon tolnám a letöltést, akkor is 30 évig vígan ellennék SSD-vel. Ez alapján a torrent egyáltalán nem szempont. Ami inkább szempont, hogy 1GB SSD kb 150Ft, 1GB HDD meg 15Ft, és van 600GB adatom, amit le kell tárolni, plusz még jó lenne, ha lenne legalább 150GB szabad hely, szóval összesen 750GB. Ez HDD-ben 11.250Ft, SSD-ben meg 112.500Ft. Azért erős a különbség, és akkor még lehet alulbecsültem az SSD-t... Egyelőre szerintem rendszernek nagyon jó a flash memória, még akár torrentezni is okés rá, de nagyobb adat tárolására jobban megéri egy HDD árban.
A WD black-et megfontolom, bár több WD-ről is írták, hogy ugyanúgy dolgozik a semmin, szóval utánajárok. A mostani seagate is állandóan ír, meg van benne néhány bad sector is, ami átlépi a CrystalDiskInfo ingerküszöbét, és ezért veszélyesnek minősítette. Más monitorozó alkalmazás szerint meg okés az állapota, csak van néhány bad sector rajta. Franc se tudja, hogy hol van az igazság, de gondolom hamarosan cserélni kell. Van még egy hang alapján fej hibás régi seagate-em is, ami az igencsak karcos hangja ellenére működőképes. Majd azt is berakom áttekintésre, kíváncsi vagyok arra mit dob.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- World of Tanks - MMO
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Mozilla Firefox
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Háztartási gépek
- Autós topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Hálózati / IP kamera
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Battlefield 6 - Digitális játékkulcs
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Referencia Weboldallal Világítós bill+laptop bill magyarítás. Rania 3M -is! Touchpadok is.Posta ok
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP Omen 80G8E9 - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDR 400 - USB Type-C
- AKCIÓ! Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 üzleti notebook - Ultra 5 135U 16GB DDR5 512GB SSD Intel Win11
- Gamer Notebook! Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G531GU / I5 9300H / GTX 1660Ti / 16GB DDR4
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest