Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DittyCat

    tag

    válasz DittyCat #29623 üzenetére

    [link]

    Ezt az oldalt találtam (hát mondjuk nem igényelt nagy művészi képességeket megkeresni), de már megint zavarba gyüttem, hogy melyiket kéne letöltenem :) ! Ez túl sok. Azt tudom, hogy 64 bites kell, de ezt is csak a páromtól. DVD van itthon dögivel, szóval lehet próbálkozni :) ! No, kiválasztok egyet aztán hajrá.

    "Élek... vagy csak álmodom?"

  • N0zer0

    senior tag

    válasz DittyCat #29623 üzenetére

    Nem kell feltétlenül az egészet elölről csinálni. Letöltöd az Linux Mint 17 KDE 64 biteset (ezt inkább ajánlom), vagy a legújabb Kubuntu 14.04 64 biteset (ez sem rossz), kiírod CD/DVD-re vagy pendrive-ra, bebootsz róla, és live módban megnézed, hogy milyen a KDE felület, mennek-e az mp3-ak az eszközeidről. Ha tetszik, beválik, akkor feltelepíted a Linux Mint 17 Cinnamon helyére, gondolom még annyira nem laktad be, ha mégis, akkor elmented valahová a /home mappát.

    Azt még kalkuláld bele, hogy az alap elarun-oxygen témás KDE nem annyira tetszetős, én egy általad választott szép hátteret, az United tálcatémát és a FormaN vagy a glowglass cupertino ablaktémákat ajánlom. Van a KDE-hez egy rakat téma, csak bele kell menni a Rendszerbeállítások-ba, ott Ablakdekorációk/Asztali téma majd Új dekorációk/témák letöltése gomb.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz DittyCat #29623 üzenetére

    Használd a MINT Cinnamont ismerkedésre, nehogy valami KDE- s disztró miatt letöröld, ha nagyon ki akarod próbálni, csak elfér 500 GB- os vinyón még egy disztró!

    A MINT Cinnamonnan kezdőknek a legideálisabb, ami más disztróra vagy DE- re megvan, az ebben biztosan a legegyszerűbben alkalmazható. Példának hoznám fel az emlegetett Conky- t, ezt sok esetben szerkesztgetni kell meg terminal parancsokkal vezérelni, hogy jól működjön.
    MINT- en csak felrakod a conky managert és kattingatsz. Ez persze működik Debian/Ubuntu vonalon más disztrókon is, de az ilyesmit eléggé le szokták fitymálni, nem annyira macsós módszer, mint terminalból indítgatni. :)

    Ettől nagyszerű a Linux MINT Cinnamon, hogy unmacsósra van csinálva direkt. Ha nagyanyámnak odaadnám pendrive- on, másfél óra múlva azt látnák a szomszédok, hogy repkednek ki az ablakon a Wines cd- k, dvd- k!

    Ha letörlöd a MINT Cinnamont, sírva fogsz fakadni. :D gondolom van dobozos zsepi a kezed ügyében

    (#29630) _Dumber_
    A /home mappa kezdőknek c. fejezetet én is tapasztaltam gyakorlatban nokedliként.
    Igen messzire érdemes kerülni abszolút kezdőnek a külön /home- ot, ráér akkor csinálni ilyet, ha már kipróbált sok disztrót és azt mondja, hogy most mindent lepucolok, mert megvan az a disztró, ami nekem kell. Akkor már érdemes /home- ot külön csinálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák