-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Skullwipe #60312 üzenetére
Amit ő csinál, az az, hogy chroot-tal live rendszer alól bejelentkezik a telepített rendszerbe (a -bind parancsok) és ott végzi el a grub telepítést. Nála azért van csillag, mert nyilván nem tudhatja, hogy hol mi van a gépben, erre van a sudo fdisk -l parancs, amit említ az én leírásom is.
Na a grub telepítéséhez erre nincs szükség, az én leírásom annyit csinál, hogy felcsatolja a rendszerpartíciót a live rendszer /mnt-je alá, majd a live telepítőben lévő grub-nak megmondja, hogy hol van az a fájlrendszer, amihez telepíteni kell a grub-ot.
Ez a megoldás egyszerűbb, de mivel most kikapcsoltad a secure boot-ot, már valszeg semmi gondod nem lesz a következő telepítésnél a grub-bal. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ezt inkább itt lenne érdemes feltenned: [https://prohardver.hu/tema/linux_programok_topic_milyen_program_ami_linux_ver/hsz_1-200.html]
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lacafaca #60040 üzenetére
Szóval ez egy xz tömörített raw fájl. Akkor gondolom az xz kitömörítésen már túl vagy, és ott van a .raw fájl nálad.
Én a rufus-t próbálnám meg a kiíráshoz, annak meg az alsó részén lehet választani, hogy iso vagy dd módban írjon, azt át kell tenni dd-re.
Vagy fogsz valami natív Windowsos dd progit, esetleg a WSL alatt dd-zel.https://github.com/fedberry/fedberry/blob/master/INSTALL.md ha semmi nem jönne össze, egy usb-ről futó live Linux alól is meg lehet csinálni. Vagy tehetsz fel dualboot-os Linuxot a W10 mellé, ha már Raspberry érdekel akkor már úgy is célszerű nem Windows alól kínlódni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lacafaca #60038 üzenetére
.raw fájl? Melyik os jött ilyen formátumban? rpi-nél még nem találkoztam vele.
Egyébként nem kell hozzá Linux, hogy Linuxos eszközöket használj. Win10-en tedd fel a Windows Subsystem for Linux-ot (WSL), aztán elérhető lesz a bash, ott meg a dd. dd-vel lehet kitolni az ilyen dolgokat sd kártyára.
*de mintha a win32 diskimagerben is lenne lehetőség egyéb fájlok kiválasztására. Meg talán a rufus is tud dd módban működni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Tudtok olyan képernyővédőt Linuxra, ami alkalmas céges logó megjelenítésére? Nem baj, ha tud némi beúszást, vagy valami effektet. Átböngésztem a Mint Cinnamon lehetőségeit ezen a téren, de nem találtam igazán normálisat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Slownz #59860 üzenetére
Még lesz egy "Final freez" kiadás, mielőtt jön a végleges, a kiírás szerint. Ezen a ponton még bármi lehet, a hardveres 2D gyorsítás hibájától a vram kezelésig bármi. Per pillanat még nem raknám fel azt a ki nem adott Uborkát. Az én javaslatom az, hogy inkább a Mint-et nyomasd helyette.
Amúgy a hiba valódi oka a "Bionic Beewer" logón szerepel: It's FOSS. Bocs.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ennél egyszerűbb. Úgy tudsz telepíteni alkalmazást a kínálatából, hogy a futtatásához kellő dolgok az alkalmazással együtt érkeznek egy külön környezet formájában, amit egy az egyben eltávolít a program törlésekor.
Magyarul így egy program telepítéséhez kellő xyz csomag(ok) nem maradnak ott a gépen a program törlése után. Meg így elérhető a tetszőleges library verziók használata és a "click -> futtat -> örül" működés. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Merula Alba #59809 üzenetére
Csak egy ötlet, terminálból indítva a Steam-et kiír egy csomó dolgot. Ha a steam mellé rakod a terminál ablakot, akkor lehet elkapod az okot, ami miatt lefagy kalibráláskor.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Piftuka #59771 üzenetére
Kb. igen, felrakod, beállítod, aztán kész. Max időnként frissíteni célszerű.
Amúgy a terminálos parancsoktól nem kell félni, azok inkább csak segítenek, mintsem nehezítenek. Őszintén szólva aki tud xls táblázatokkal dolgozni, annak semmilyen problémát nem jelenthet néha beírni ezt-azt a terminálba, bár a napi munkához nem is lesz rá szüksége.
- Azokról nem is beszélve, akik tudnak xls makrókat írni. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#79715584 #59765 üzenetére
Ha a rókában bemész az about:support oldalra, akkor ott a "grafika" részen a "kompzittálás" az lesz, hogy "basic". Ez azt jelenti, hogy nem használ grafikus gyorsítást.
Bekapcsolni úgy tudod, hogy az about:config oldalra bemenve megkeresed ezt a kulcsot:
layers.acceleration.force-enabledés átpöckölöd true-ra, majd újraindítod a rókát. Ez után az about:support részen a basic helyett opengl lesz.
Nálam ennek az lett az eredménye, hogy ugyanannál a videónál egy olyan 20-30% körül csökkent a procimagok terhelése. - régebbi Intel grafikus lassítón nézve
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#79715584 #59763 üzenetére
Igen, ez így okés. Ennek a használatához viszont a chrome vaapi-s verzióját kell felraknod, azt megtalálod a csomagkezelőben.
Viszont kicsit több infó kellene, pl. mi a helyzet a filmlejátszás terén? VLC helyett nézd meg az SMPlayert, most több ismerősömnek is cserélnie kellett a VLC-t, mert valami gondja volt / van és szétesett kép...
Ha az videólejátszókat a terminálból indítod, akkor látod a kimenetükön, hogy tudják-e használni a hardveres gyorsítást.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Piftuka #59756 üzenetére
[Unicorn6 Puppy(noPae) Rev.3 Magyar/Angol, 2018, Feb] Ez puppy jellegű, még az említett lubuntunál is kevesebb erőforrást kér, miközben benne van minden ami jó.
De azt azért figyelembe kell venni, hogy a gép processzora miatt bármit is raksz rá, az internetezés lassú lesz. Persze legjobb lenne eladni azt a gépet, és venni pl. egy használt ThinkPad T400 vagy 410-et, azok még sokáig jó gépek lesznek és nem is kerülnek sokba.
BizB:
Az első az jó. Próbáld ki.Aztán tedd fel a vaapi-s és vdpau-s csomagokat, pont mint nála: https://prohardver.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/hsz_59687-59687.html
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #59753 üzenetére
Tedd fel mindkettőt. Aztán meg tudod nézni, hogy melyikkel mit csinál. Mikor utoljára néztem ezeket, azt hiszem mindkettő ment AMD-vel filmlejátszásnál nálam.
GLX Renderer és OpenGL renderer között mi a különbség? - ugyanaz a kettő, csak más az elnevezés.
BizB: azt a PPA-t ne keverd bele a rendszerbe, az a 3D dolgokra van csak kihatással. Én ki is venném per pillanat, amíg az alap probléma nincs megoldva.
Kezdjük ott, hogy mivel nézel filmet és abban milyen kimenet van beállítva? Kezdésnek javaslom az SMPlayer felrakását és kipróbálását.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #59751 üzenetére
Kinek és mit?
Itt-ott outdated, de elég jó infót ad az arch wiki: [https://wiki.archlinux.org/index.php/Hardware_video_acceleration] és itt még van egy kis vlc-s wiki: https://wiki.videolan.org/VLC_GPU_Decoding/
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#79715584 #59749 üzenetére
Először is az egész disztrót kellene, mert itt a kernel és a mesa, meg minden kapcsolódó csomag régi. Kernelből 4.13-as van most a Mint 18.3-ban.
A Cinnamonban keresd meg a frissítőt, és futtasd le. Szerintem kint van a tálcán a pajzsos kis ikonja egy felkiáltójellel.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Frawly #59746 üzenetére
Bizonyos módosítások rolling esetén is jöhetnek, amiket ha nem követsz, akkor x idő múlva már nem tudsz frissíteni.
Amire te gondolsz a Fedoránál, az nem nevezhető half-rollingnak, évi 2 fix kiadást csinálnak. Chakránál van egy iso, aztán azt tudod frissíteni telepítés után az adott stabil állapotra. Mikor már sok idő eltelt vagy nagyon gyökeres változások jöttek, akkor kiadnak egy új iso-t, de nem kell emiatt kiadást frissíteni, mert nincs is olyan kiadási rendszer, mint a Fedoránál. Egy release van, az aktuális stabil release.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Frawly #59744 üzenetére
Nem egészen világos, hogy a half-rolling miért jelentene disztró upgradet.
Egyszerűen csak annyit takar a half-rolling, hogy nem frissülnek a kernel - xorg és egyéb core csomagok olyan gyakran, mint egy rolling release esetén, míg a rendszer stabilitására nem kritikus progik meg rolling módon frissülnek.
Nézd meg a Chakrát, ott ez van amit mondok, meg KDE. A frissítésre egy parancs van, az frissít mindent.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
KDE-n ki tudja, hogy mi a neve annak a letölthető plasmoidnak, amivel képregényt lehet lapozgatni? Volt korábban ilyenem és Garfield-et lapozgattam benne, de mikor véletlen újra lett rakva a plasma, akkor ez elveszett.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Jó kérdés, ennyire nem ismerem a Chromeiumot, itt nálam Firefox megy. De mivel kb. hasonló az itteni céges gépemben a vga mint a tiednél, akkor ha adsz valami linket, meg tudom nézni mit produkál terheltségek szerint.
Szerk:
Közben szerintem érdemes erre a témára rákérdezned a másik Linuxos topicban is. -
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Sajnos alapból valamiért még mindig nem rakják fel a kellő csomagokat. Nem értem az okát...
Ez kell a vaapi-hoz: i965-va-driver
Viszont akkor már felraknám a vdpau-hoz kellő csomagokat is:
vdpau-va-driver
libvdpau-va-gl1
vdpauinfoMég esetleg ez kellhet:
gstreamer1.0-vaapiLássuk mi történik.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nézzétek meg mi jelent előnyt egy Windows üzemeltető rendszergazdai állásajánlatnál: [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #59517 üzenetére
Tényleg nem Arch alapú, évek óta saját kódbázisa van. Az Arch-tól csak átveszünk dolgokat.
Chakra bemutatót meg tervezek írni, de csak a következő iso megjelente után. A tavaly őszivel már nem lenne aktuális. Azt ne kérdezd, hogy mikor lesz új iso de most már esedékes.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
hódmaci #59503 üzenetére
Nem értem a kérdésedet.
Nem várhatod el, hogy mindenki tudjon magyarul és a PH!-t olvassák a fejlesztők. Anno volt egy hibás update a Manjaro-nál amitől nálam az update után csak konzol volt. Írtam a Manjaro hivatalos fórumára egy gyors hibabejelentést, és egy órával később ki volt javítva a csomag, elnézést is kértek mert ők rontották el.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #59496 üzenetére
Azért érdemes bekapcsolni, mert 2016-ig is voltak olyan bugok, stb. amit javította mikrokód update. Csak jobban járhatsz vele, ha bekapcsolod.
Amúgy jah tényleg, már nem te vagy itt a tg. Ki tudja követni ezeket a változásokat...
hódmaci: zsír! Windows alatt neked kell új drivert keresned, itt meg megkapod a rendszerrel együtt.
szerk:
Mindegyik disztrónak van bugtracker, vagy olyan felülete, amit olvasnak a fejlesztők is. Viszont mivel megoldotta egy update, így tárgytalan. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
hódmaci #59493 üzenetére
Linux alatt a kernellel együtt kapod. Ha itt is recseg, akkor inkább az van, hogy gyárilag vacak a driver, amit kapsz. Egy későbbi kernel verzióval kaphatsz újat, de érdemes lenne a megfelelő fórumon jelezned a Mint-nél, hogy ilyen gondod van.
ubyegon2: azt a mikrokód frissítést bekapcsolhatod, nem véletlen adja ki az AMD.
#59482: töröld ki nyugodtan, majd írunk újat.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #59471 üzenetére
Azt az írást ki is kellene lassan törölni mert már totál nem aktuális, meg pár dolgot fel kellene frissíteni az összefoglalóban. Mondjuk az előző 2 hétben állandóan túlóráztam, így nem sok energiám maradt ilyesmivel foglalkozni.
Bici: kb. jah. Most Ubi vonalon még csak a 4.13-as kernelnél tartunk, miközben folyamat jönnek az újítások gpu fronton az újabb kernelekkel.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ezt a posztot azért írom, hogy mindenkinek tiszta legyen a Catalyst / FGLRX téma.
Az AMD minden platformon megszüntette a Catalystot, Windows alatt Crimson lett belőle, Linux alatt meg AMDGPU-PRO.
Ez utóbbi az első GCN-es kártyákig fog támogatni mindent, de még nem tart ott. A disztrók többnyire nem is használják de jelenleg nem is igazán szükséges, mert a disztróval érkező nyílt driver nagyon sokat fejlődött és több esetben jobb is, mint a gyári.Részleteket a phoronix.com oldalon. A régi Catalyst / fglrx nincs már, ne keressétek.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
2.:
Nem csatolódik automatikusan, úgy csak akkor csatolódik, ha az /etc/fstab fájlban meg van adva a csatolás. Elég jól leírja az fstab működését az arch wiki, nem túl bonyolult: https://wiki.archlinux.org/index.php/Fstab_(Magyar)
3.:
A /home alatti dolgokat át lehet helyezni úgy, hogy átmásolod a cuccost az új helyre, majd egy symlinket csinálsz rá oda, ahol korábban volt. Így olyan lesz, mintha még mindig ott lenne a /home alatt. Viszont ezt szerintem nem tudod ntfs-es partícióval megcsinálni, hanem ext (vagy egyéb Linuxos) fájlrendszer kell hozzá.
De neked nem erre van szükséged, nem is célszerű ilyesmit csinálni a /home-al. Ha az fstab-ban megfelelő módon létrehozod a csatolást, akkor már nem a /home alá fog menni a vinyód, hanem oda, ahová megadod. Pl. /mnt/cuccok
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az a repó amit néztél, az 3 éves de szerintem egyáltalán nincs is szükséged kernel dolgaihoz hozzányúlni modul szinten.
Ezt abból gondolom, hogy Ubuntun és Arch-on is kész csomag van erre a célra, keress rá az i8kutils szóra a csomagkezelőben. [https://packages.ubuntu.com/search?keywords=i8kutils&searchon=names&suite=all§ion=all]
https://wiki.archlinux.org/index.php/fan_speed_control#Dell_laptopsszerk: Mint-re meg a launchpadon keresztül lehet felrakni: https://community.linuxmint.com/software/view/i8kutils
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ezzel egyébként rosszabb teljesítményt érsz el Windows alatt is, mivel a nagy szektorméret kifejezetten hátrányos a gyakori, kis méretű fájlok sokaságán végzett műveleteknél, az oprendszer működése meg pont ilyen.
Szóval jobban jársz, ha újraalkotod azt a partíciót a default értékekkel, azok pont jók úgy mindenre.szerk: már ha ezen a partíción van a Windows, akkor érvényes amit írtam. Nagy fájloknál fordítva van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Slownz #59104 üzenetére
Ha oda hozol létre ugyanolyan nevű mappát ahová amúgy is felcsatolta, akkor semmi nem fog változni, csak állandó lesz a csatolás és megszűnnek a gondjaid.
ubyegon2: de nem ezek a dolgok változtak. Az /mnt azért célszerűbb, mert oda nem áll neki becsatolni magától semmit a rendszer. De mondom mindegy, valószínűleg a /media alatt is jó lesz az állandó csatolás, gondolom nem fogja megpróbálni rácsatolni a már létező fstabos csatolásra a partíciót.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #59099 üzenetére
A unix mapparendszeréből...
/media – Directory for mounting files systems on removable media like CD-ROM drives, floppy disks, and Zip drives.
/mnt – A directory for temporarily mounted filesystems.Nekem mindegy hova csatolja, de az előző 10+ évben is a /mnt alá csatoltunk merevlemezes partíciót. Akár csinálhat neki egy mappát a / alá is, úgy is menni fog.
colomb2: gyors rendszerindítás a kikapcsolandó opció neve és az energiagazdálkodás alatt van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Slownz #59097 üzenetére
Fstab-os felcsatolást kell csinálnod. Ennek az a módja, hogy a /mnt alá csinálsz egy tetszőleges mappát, ahhoz a mappához adsz hozzáférést a saját felhasználódnak, majd pedig az fstabban létrehozol egy új bejegyzést, amit a torrentes partíciódat fixen felcsatolja a /mnt/mappád alá.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Úgy nézem 4.13-as kernellel már működik, de javasolt újabb használata. Részletek: [https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=coffee-uhd-graphics&num=1]
Magyarul ne olyan disztróval próbáld meg, amiben régi a kernel. Továbbá ha az adott disztró működik pendriveról bootolva, akkor telepítve is okés lesz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
kicsi83 #58964 üzenetére
Ha csak annyi kell, hogy legyen egy bootloadered amiből bármelyik rendszer indítható, akkor csak simán fel kellene tenni a Manjaro-t egy partícióra, és akkor a partíciót tartalmazó háttértár boot területére felrak egy grub-ot.
Legalább is kb. minden disztró így működik alap telepítésben. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
icemad #58941 üzenetére
Ha a Lubuntu alatt se elég erős a gép a Yt videók lejátszásához, akkor hiába is raknál rá XP-t, azzal se lenne jobb a helyzet, sőt, minden más téren még rosszabb is lenne.
Az unikornist tudom még ajánlani, nagyon minimális igényű, miközben minden fasza dolog benne van alapból.
http://skamilinux.hu/unicorn6-puppynopae-v-2-angolmagyar-2017-jun/Mivel a GMA950-es integrált grafikus lassító nem tud segíteni semmit a videók lejátszásánál, így az 1 magos procira hárul minden, de az meg nem elég a mai HTML5 tartalmak dekódolásához. Magyarán itt lenne az idő érzékeny búcsút venni ettől a géptől, engedjétek el. Szegény gép már akkor elégtelen volt bármire, mikor kijött a gyárból...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Flowtation #58763 üzenetére
A rendszerbeállításokon belül az összeállítóban a kompozitor beállításait nézd meg, ott van szakadásmentesítési lehetőség KDE-n.
Valamint ha véletlen xrenderen van a megjelenítő, akkor tedd át a legmagasabb opengl-re.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
agy73p #58743 üzenetére
Úgy általában grafikus programot nem indítunk sudo-val, mert nem arra való. De ettől független még működhet. Nem tudom mit használsz és a Thunar-t sem ismerem, de arra tippelek, hogy sudo helyett gksu parancsot kellene használni.
De amúgy jah, csak nézd meg, hogy melyik felhasználó kap írási jogokat, mert neked sima user kell, nem a root.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
agy73p #58740 üzenetére
A /media az tradícionálisan cd-k, pendriveok, stb. felcsatolási helye, de ott is jó helyen van. Igazából akár egy /akarmi mappa alá is lehet csatolni, de azok a mappák amiket látsz alapból, azok unix örökség, ahol mindennek megvan a maga helye és szerepe.
Mappa jogosultságokat legegyszerűbben egy megfelelő jogosultságokkal futtatott fájlkezelőből lehet állítani, de vigyázni kell vele, hogy mit csinálsz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
agy73p #58732 üzenetére
Én beállítottam az /mnt-re, hogy a user írhasson bele. Így amit oda létrehoztam mappát és az abba csatolt partícióra is simán lehet írni, nem kell jelszó.
Frawly: fstab-bal viszont biztosan tudod, hogy mi hova csatolódik fel és pl. mehet a torrent a felcsatolt partícióról gond nélkül.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #58713 üzenetére
Ugyanez előfordulhat simán, ha a nem szabvány .doc formátumba mentesz, mindegy melyik programmal. Mai napig találkozunk ilyen fájlokkal, holott már ott van nekik a .docx és társai formátumok igen régóta...
Én boldog vagyok, hogy nem kell egy több GB méretű szörnyeteget felengednem a gépre csak azért, hogy megírjak egy szakvéleményt, vagy dokumentáljak dolgokat.
És igen, a dokumentumok jó részében még mindig ott tartanak az emberek, hogy mindenhova entert üntek...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #58706 üzenetére
A dokumentumok 95%-a világban teljesen egyszerű doksi. Pl. Anulu egyik érve az LO ellen az volt, hogy a prezentációi nem tudják lejátszani a beágyazott Youtube videókat míg a Powerpoint igen, az LO csak annyit tud, hogy megnyitja a linket a böngészőben. Na bumm...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
leviske #58694 üzenetére
A gedit nem is arra való, hogy terminálból futtasd. Terminálban ott van a nano mint szövegszerkesztő, ez alapból fent szokott lenni minden disztrón, valamint ha kicsit barátságosabb megoldás jobb lenne, akkor tedd fel az mc (midnight commander) progit, abban van rendes szerkesztő az F4 gombot megnyomva. Ezeket mind lehet sudo-val indítani. (nyilván először ne sudo-val nézd őket, biztos ami biztos)
Ha az ntfs-es partíciód nincs benne az fstab fájlban, akkor nem kerül csatolásra boot időben, ezért nem is tölt be róla semmit a rendszer. Sőt, igazából még szerencsés vagy, hogy a be nem töltött fájlok hiánya nem okozott egyéb gondokat.
A grub-ra meg nem tudok mit mondani, ilyennel eddig még nem találkoztam. Esetleg egy
sudo update-grub
parancs megjavíthatja, de ha nem, akkor azt tudom javasolni, hogy Ubuntuból csak LTS verziót használj.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- AKCIÓ! ASRock H310CM i3 9100F 8GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 1060 3GB AeroCool Strike-X 500W
- 130+131+132+133 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xbox Ultimate előfizetések
- ASUS Radeon HD6950 DirectCU II 2GB 256bit GDDR5 EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 Videokártya eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest