Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grabovsky2

    tag

    válasz JohnyDeMarco #3764 üzenetére

    Szia, sziasztok!

    Válaszok szépen sorban:

    -Igen 7" -os lcd -ből építettem. Pontos adatokat nem tudok mondani mert a gyártó már régen befejezte a gyártását és nem közöl adatokat a weblapján.

    - Bárkit is óva intek az allinboxos és egyéb ilyen kiszámolós oldaltól. Több okból is.

    -1- A valós beállítások "szemre" jobb eredményeket tudsz elérni.

    -2- Ha szétszeded a fresneled és felcsavarozod óhatatlanul is megfeszül, megváltozik az íve, persze ha nem hajlított és rendelted külföldről és teljesen sík akkor ez nem áll fenn. De eltolódik a fókuszpontja....

    -3- A fresnel egy folár típusú írásvetítőből származik, így a fókuszpontok ismertek. (igaz ingyé volt, de karcos a kicsike :O és álló képeknél sajna látszik)

    -4- Adatok:
    fresnel szendzsó: fény forrás felé eső fresnel és lcd táv 5mm. Lcd és optika felé eső fresnel 18mm ( így nekem nem látszik a fresnel körkörös vonalai).

    Optika és fresnel távolsága az optika gyűjtő lencséjének a közép vonaláig változtatható (csavaros menet, az optikát forgatva), de ahogy lemértem ez nálam 281-280 mm, de szerintem ez a vetítő optikától is függ, sajna az enyémen nincs feltüntetve a fókusz pont, Zeis-ék lehagyták.. :(

    A fényforrás és a fresnel távolsága még változni fog, jelenleg 500 mm, ami a kondenzátor lencsének köszönhető, mivel 60 fokban szórja a fényt. Ebben az esetben a legjobb fényerő és az egyenletes megvilágítás volt a cél. Egyébként egy film vetítő optika része volt, nagyon profi kis cucc, de nem ide való.

    Kb enyi...

Új hozzászólás Aktív témák