Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz doc #392 üzenetére

    Azt hiszem, a támogatott lakáshitelből akkor kiesel.
    Marad a piaci kamatozású jelzáloghiel (a nem jelzálogalapú iszonyat drága).
    Lehet forint vagy deviza. A deviza (euróban érdemes, nem svájci frankban, az nagyon ugrál) elég olcsó, millió forintonként olyan 6 forinttal számolj törlesztést.

    Kétféle lehet: halasztott tőkefizetésű vagy annuitásos. Utóbbi esetben kb. egyenletes a törlesztésed végig. Első esetben x évig csak a kamatot fizeted, majd utána a kamatot + tőkét. Az első időben emiatt alacsonyabb a fizetendő pénz, utána ugrik fel. Összességében jóval többet fizetsz így, de: ilyenkor életbiztosítással kell kombinálni. Ugyanolyan hosszú ideig tartó biztosítást kötsz, mint amennyire a hitel szól (minél hosszabb időre kell, így a legalacsonyabb a kamat), a hitel teljes összegére szólót.
    Ezután is jár adójóváírás (a lakáscélra fordított hitel után is). Tíz év után felveheted a bizosításodat, akkor nem vész el az adójóváírás (ha hamarabb nyúlsz hozzá, vissza kell fizetned). Ebből pedig visszafizeted a teljes fennálló tőketartozást, és kész.
    Mivel a kamat kisebb, mint annuitásosnál, összességében jól jössz ki. Akkor lenne gáz, ha valami miatt nem fizetnéd 10 év múlva a tőkét - de nem tudom, ez hogyan következhetne be.
    Ha partnered is van, akkor pedig jó dolog, hogy esetleges halál esetén az életbiztosításból ki lehet fizetni a hitelt, így nem vész el a lakás.

    A hiteleknél háromféle döntési szempont van. Az első a tisztán jövedelem alapú. Ehhez bruttó kurvasok pénz kell, olyan fél millió fölötti. A másodikn vegyesen fizetés és jelzálogfedezeti ingatlan. Ekkor az ingatlan nagyobb értékére lehet hitelt felvenni. A harmadik a tisztán ingatlanfedezetű (ehhez minimálbér is elég). Ekkor kapod a legkevesebb hitelt, de Neked elég kevés pénz kell, annyi talán belefér. (Ilyen esetben az ingatlanod értékének kb. felét veheted fel hitelben. A bankok bonyolultabban számolnak, de a végeredmény ez lesz.)

    Az adóvisszatérítés annak jár, aki felvette a hitelt, ha adóstárs is van, az egyikőtöknek. Mivel a fenti esetben hitel ÉS életbiztosítás is van, érdemes lehet megosztani. Az életbiztosítás értelemszerűen a biztosítottnak jár, a másik mehet a társnak. Ez akor kell, ha túl sok egyéb dolog után akarsz visszaigényelni, mert 100.000 forint a felső határ. (Múlt évben 120.000 forint volt, de úgy emlékszem, idéntől már csak 100.000 forint.)

    Ha életbiztosításos hitelt akarsz, vigyázz, sok bank kemény feltételeket szab. Pl. OTP esetén csak OTP Garanciánál kötheted, sokszor meg nem is Te rendelkezel majd az összege felett, hanem a bank... Sok bank rohadt rugalmatlan...
    Van egy ismerős szakértőm ingyenes), hitel, biztosítás, pénzügyi befektetés kategóriában, de budapesti. Megkérdem, máshol tud-e segíteni. Ha igen, és érdekel, megadom az elérhetőségét. A gáz ugyanis az, hogy a bankokban készségesen elmondanak mindent, amit KÉRDEZEL. De semmit sem a nem publikált dolgokról. Vagy tudod, mikre kell rákérdezni, vagy majd szerződés után derül ki...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák