Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pittbaba

    aktív tag

    Sziasztok!

    Próbálkoztam a CPU hűtős topicban de tegnap óta nem jött reakció, igazából úgyis inkább a vízen gondolkozok, mert talán jobban elfér, de nem igazán értek ehhez a részéhez, mit érdemes szerintetek?

    1. Mennyit szánsz a hűtőre?
    30 körül, de rugalmas, amit megérdemel a proci, azt kap, de fölöslegesen költeni nem akarok. Proci tuning soha.

    2. Milyen házba kerül?
    Corsair Carbide Series 200R

    3. Milyen alaplapra lesz?
    Gigabyte GA-H97M-D3H (rev. 1.0) alaplap

    4. Processzor típusa?
    Intel Core i7 4,0GHz dobozos Socket 1150 i7-4790K /BX80646I74790K/

    5. Ramok típusa?
    16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury White Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FWK2/16)

    Előre is köszi!
    :R

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    Sziasztok!

    Itt és más fórumokon tájékozódás után a Liqmax II 240 hűtést választottam a procimhoz.
    4790K és egy Corsair Carbide Series 200R ház+Seasonic 620W-os bronz táp konfighoz gondoltam.
    Elvileg ez ágyúval verébre verzió, mégis az van, hogy aida stressz teszt alatt felmegy pár perc alatt 80-ra a proci hőmérséklet. 82-86 körül lelövöm inkább a tesztet, nem merem tovább nézni.

    A csavarozás, felszerelés rendben van, minden passzol ahogy kell. Megnéztem 3 youtube videót és a leírás alapján aztán felhelyeztem, elvileg minden úgy van ahogy kell. Stabilan áll a procin, pasztát adagoltam bőven, nem először csinálok ilyet.

    A házban ezen kívül van még két ventilátor, és még a videokártyán is kettő. (GTX-960).
    Mikor indítom a stressz tesztet akkor sem "pörögnek fel" a ventilátorok. (a korlátozás tuning verzióra van kapcsolva, szóval ez sem lehet a gond)
    A procit nem húzom egyáltalán, minden alap.

    Ha lelövöm a stressz tesztet, akkor is 50 fok alá alig-alig megy a hőmérséklet.

    A ház teteje rendesen meleg ahol ott a radiátor, ha ráteszem a kezemet.

    Elég nagy bunkó bumszli cucc ez ahhoz képest amennyit muzsikál eddig. Alig bírtam belepasszírozni (szó szerint) a házba, mert a CPU alaplapi betáp miatt igazából nem fér el, jelenleg törik a kábel. Pedig nem a legutolsó legalsó kategóriás kasztniban van. A ramokhoz is hozzá kellett nyomnom felülről picikét, hogy a ház szellőző rácsába bele tudjam csavarozni.

    Egyelőre tök elégedetlen vagyok vele. Javítsatok ki, ha én értek félre valamit...

    Még egy dolog lehet, mert erre nem tér ki semelyik leírás:

    A CPU hűtő betápba a pumpát kell elvileg kötni, csak nekem ez fura, hogy miért nem a ventilátorokat, hisz annak a fordulatszámát kellene hogy szabályozza a processzor melegedésekor az alaplap nem?
    Csak a videókban és a leírásban is nekem úgy jön le, hogy a pumpa meg a CPU hűtő helyére.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz Tomdriver #2766 üzenetére

    Milyen "kábel" törik? Ezt itt fontos lenne tudni. Mert ha a vízcső törik akkor érthető a melegedés.

    a CPU alaplapi betáp kábel törik nem a slag :)

    Épp az előtted lévő hsz-be írta le a szakértő, hogy kell bekötni. Igaz ott MSI lapról van szó, de gondolom pvm-es aljzat és 3 pines fan aljzat van a giga lapon is.

    Fától az erdőt, bocs.. viszont akkor az korrekt. 4 pinesek, rendben vannak ilyen szempontból.
    Közben amúgy már kiderült, hogy az alaplap-on a Normal beállítás a 250 RPM-et jelent, ez volt lassú neki. Feljebb toltam, de borzasztó hangos ez a hűtő, nagyon csalódott vagyok. Silenten is morog, ordít, bugyborog.

    [ Szerkesztve ]

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    Lehet olyat, hogy a pumpát teszem a sysfan-hoz a cpu-ra meg a radiátor ventiket?

    Gigabyte diagnosztika ablakban arra jöttem rá, hogy hiába melegszik a proci, nem pörögnek fel a ventilátorok, ugyanis az a sysfan1-re van kötve, ott pedig nem a CPU hőmérséklethez viszonyít, hanem a házban levő hőmérséklethez, ezért a proci már majd felrobban s akkor sem pörögnek fel, mert a házban mindig kényelmes 34 fok van.

    Két napja ezen tökölök, de nem akar együttműködni a hűtés az alaplapommal.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

Új hozzászólás Aktív témák