- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen videókártyát?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali fotós kérdések órája
- Házimozi belépő szinten
- Dell asztali gépek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
Madwe
nagyúr
válasz
layerke #23160 üzenetére
Lehet az adott városban az adott szakmában nincs más lehetőséged. Ez esetben viszont kérdés hogy megelégszik e az ember azzal hogy a munkáltatónak ki van szolgáltatva (nincs ezzel baj, de akkor ne sírjon a szája) vagy esetleg olyan tudásra tesz szert és vagy olyan helyre megy amivel piacképesebb s magyobb a kereslet rá…
-
Sztenly
tag
válasz
layerke #23160 üzenetére
Igen lehet költözni is, meg valóban attól függ mennyire piacképes amit csinálsz, de én elsődlegesen azért értek egyet a dologgal mert a nagyon erős fluktuáció jobb esetben jelzi a vezetésnek h valami nincs rendben az adott osztályon. Ezzel egyúttal persze egy fecske nem csinál nyarat de ha az elégtelen feltételek/bánásmód miatt váltanak el sokan akkor talán kevésbé lesz ez a mainstream a munkahelyeken hanem megpróbálnak ott tartani vagy vmi plusszal átcsábítani máshová.
-
Hannibhál
őstag
-
attiati
veterán
válasz
layerke #12929 üzenetére
Azt is belevettem a "jobban laviroztak" részbe.
Észtek és szlovákok is meg tudták csinálni. Ugyanonnan indultak, mint mi
És vannak példák arra is (Szingapúr), hogy egyetlen generáció elég egy országnak a kitörésre.
A rendszerváltás óta volt erre három évtizedenünk.A lényeg ugyanaz. Magasabb fejlettsegu országban többet adnak ugyanazért a munkáért.
A magasabb fejlettséget pedig a demokrácia, jog, tőke, tudás, átláthatóság... stb adja. (Teljesség igénye nélkül)Ezekkel tud kitörni egy ország a közepes fejlettsegbol.
Mo. éppen a másik irányba száguldozik.
-
Kukipapa_rr
tag
válasz
layerke #12481 üzenetére
"Én bruttót jobban tudtam volna értékelni vagy értelmezni"
Alapvetően teljesen igazad van - ebben a topicban is többször szó volt erről -, azonban ebben a felmérésben kifejezetten az össz, nettó bevételre mentek rá, minden szürke, fekete bevétellel, borravalóval stb. egyetemben.
-
Veron
addikt
válasz
layerke #11746 üzenetére
a végére nagy plusz és NEM bandus ellen szól
Más, mindenkinek: Arra mi a megoldás, ha a fix éves vállalkozói díj kimaxolja a KATA keretet, de alkalmanként egyéb kiadást is be kellene hajtani a megbízón (útiköltség pl.)? Limit felett 40% adó, ezt nyilván nem számlázom ki, de akkor mit lehet tenni? Kösz!
-
Kobe
veterán
válasz
layerke #10804 üzenetére
Engem az erdekelne, hogy a finomitott torvenyben majd mi lesz adomegallapitas datumara vonatkozo kulcsdatum. A felhasznalas eve, vagy pedig a cafeteriarol valo nyilatkozas eve / cafeteria "targyeve"
Nalam pl evek ota "vissza nem teritendo lakascelu" kent van gyujtogetve, konyvelve az osszeg, 2016 ota.
Na most ha jovore vennem igenybe es hasznalnam fel, azzal meg ki tudnek egyezni hogy a 2019-ben lenyilatkozott osszeget megadoztatjak, de hogy a 2016-2017-2018ban 2016-2018as adotorveny ismereteben adomenteskent felrerakott osszeget visszamenolegesen az egeszet megadoztassak, az uberszivas..... Bar nem lepodnek meg egy ilyen huzason sem -
lajafix
addikt
válasz
layerke #10832 üzenetére
A 15% egykulcsos adó a világon mindenütt csökkentett állami szolgáltatásokat hoz, kevés adó kevés szolgáltatás a szimpla elv. Ha nem tetszik tessék a korábbi létminimum jövedelemszinttől induló 40% szjat visszasírni. Az se érthető hogy az LTPt miért támogatja az állam, azért lett az adó lecsökkentve, hogy fussa belőle.
Másrészt nálunk mindennek beetetés jellege van, pár évig hagyják, beleugrasz, utána meg tessék nélküle boldogulni a hitel hátralevő 20 évében és megtanulni, hogy a magyar államtól soha semmit semmikor, megértő hozzáállást csak szőke lányok várjanak.
-
MGE87
újonc
válasz
layerke #10804 üzenetére
Semmit nem tehetsz. Én egyébként valamiféle banklobbit érzek ennek a hátterében. A pénzügyileg edukáltabbak választották ezt az elemet, akik egyébként - szerintem - anyagilag is jobb helyzetben vannak. És ha már jobb helyzetben vannak, akkor inkább a kamatot fizetgessék hónapról hónapra mint itt előtörlesztgetnek
-
PazsitZ
addikt
válasz
layerke #9973 üzenetére
En voltam a szegedi epamnal, nem mondanam, hogy rossz, avagy nem tudom mit hallottal. Fokent kezdobbeknek adott a fejlodesi lehetoseg. Sok belso trening kepzes adott. Mondjuk lehrt alairatnak egy 1-2 eves szerzodest, ami vitathato, de azert kapsz is erte valamit.
Persze akad ott is belso "politika". Nekem anno sikerult kifogni egy katasztrofalis fonokot, de ezek igazabol barhol elofordulhatnak, tobbe-kevesbe. Szerencse kerdese is. De amugy meg lehet mozogni van egesz sok projekt.
Plusz ahogy emlitettek van azert meg mas ceg is, epam, nng, oce, cas, ... (a multkor lattam valami ujabb ceg hirdeteset is, de a nevre nem.emlekszem)EQMontoya: A ceg regota jelen van, de ugye nem annyira regen koltoztek be az uj irodaepuletbe.
-
válasz
layerke #9967 üzenetére
Szerintem 450 bruttót simán ki tudsz harcolni Budapesten, én azt láttam, hogy a multik kapkodnak a kezdőkért is és ki is kupálnak, ha nincs elég szakmai tudásod. Az más kérdés, hogy Budapesten a 450ezer biztosan kevesebb, mint Szegeden a 420.
Egyébként nem most nyitott irodát valamelyik nagy IT cég Szegeden? Helyben nem tudsz elindulni a programozós vonalon, aztán mondjuk fél év múlva átkéred magad Pestre?
-
Goose-T
veterán
válasz
layerke #9964 üzenetére
Ha elmész programozónak, és tényleg jó vagy benne, akkor pár éven belül a mostani fizetésed háromszorosát is megkeresheted. Neked kell kiszámolnod, hogy a kezdeti kevesebb fizetés megtérül-e később. Ahhoz azt is tudnod kell, hogy a jelenlegi munkakörödben mikorra háromszoroznád meg a fizetésedet.
Ezek csak a pénzügyi érvek voltak, a szakmai érveket már elmondtad magadtól. Számolj, dönts.
Egyébként Budapesten egy kezdő Java fejlesztő is megkap 420 bruttót szinte bárhol, persze a lakhatási költségek sokkal magasabbak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Küszöbön a One UI 8 béta program
- Akkus tok lehet a megoldás az extra vékony készülékek számára
- The First Berserker: Khazan
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Opel topik
- Kuponkunyeráló
- További aktív témák...
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
- Csúcsteljesítmény? Igen! Kattints és rendeld meg MOST! 0% THM-re is!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest