- Hobby elektronika
- Steam Deck
- Milyen videókártyát?
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- Philips LCD és LED TV-k
- DUNE médialejátszók topicja
- Milyen SSD-t vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Apple asztali gépek
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
-
PROHARDVER!
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
x123456
aktív tag
Nekifutok még1x, mert kellőképp belekeveredtem a dologba, hátha sikerül...
Ha jól értem, vannak objektumok/osztályok, amik a scriptet tartalmazó/futtató környezettől többé-kevésbé függetlenek (ezeket emlegeti JS Objectként a tutorial), ezeket valóban osztályként kapom és példányosítani kell őket (kivéve talán az array-t, az mintha automatikusan jönne létre, amikor tömböt gyártok - bár ennek utána kéne olvasnom)
Aztán van a másik csoport, (browser + HTML DOM object), akik eleve objektumként jelennek meg, ezeken át tudok "kommunikálni" magával a scriptet tartalmazó lappal és a böngészővel.
Én az XMLHttpRequest-et ezutóbbiak közé sorolnám, mivel végeredményben ez is a böngészővel, rajta keresztül a web szerverrel társalog és nem látom előnyét annak, hogy több példányt készíthetek belőle -> nem értem, miért nem a böngésző objektumok közé tették, eleve példányosított formában. -
x123456
aktív tag
Hagyjuk, úgy látszik, nem tudom érthetően leírni, hogy min akadtam el, ráadásul a tutorial is bekavar azzal, hogy objektumként kezeli azokat az osztályokat, amiket példányosítani kell és azokat, amiket eleve objektumként ad.
(lásd JS objects - amiket 99%-ban valóban osztályként ad vs. Browser objects, HTML DOM objects, akik viszont leginkább objektumként jelennek meg)
A 3rd party meg momentán nem "játszik", azokat így vagy úgy, telepíteni kell, nincsenek a "szabványos" böngészők mindegyikében. (már feltéve, hogy egy dologról beszélünk, amikor 3rd party-t emlegetünk) -
x123456
aktív tag
Végülis igazad van, kissé pongyolán fogalmaztam, ez csak példányosítás után lesz objektum.
Az nem tiszta teljes mértékben, hogy a JS tutorialban felsorolnak JS, Browser és HTML DOM objektumokat. Ez egyik kategóriában sem kerül említésre. Végeredményben jogosan, mivel a többi már létező objektum, ez meg csak egy osztály. De akkor mi ez, hová való? Valamiért a JS tutorial sem említi, csak a tőle gyakorlatilag független AJAX leírás. (legalábbis nem emlékszem, hogy találkoztam volna vele)Van-e pl. más olyan beépített osztály, amit nekem kell példányosítani, ha használni akarom?
Van-e az így létrehozott objektumon kívül más olyan JS objektum, ami a manapság használatos böngészőkben futó JS-ből elérhető, de nem fér bele a JS, Browser, HTML DOM objektumok listájába?Egyáltalán: eddigi olvasmányaim alapján azt sem értem, miért jó, hogy ebből külön példányt kell létrehozni, míg a többi osztályok helyett már kész objektumokat kapunk.
---
Próbálom feltérképezni, hogy kb. miből áll a javascript környezete, ezért érdekel. -
x123456
aktív tag
Nézegetem az AJAX dolgait, de valami nem tiszta: az XMLHttpRequest tképp micsoda? Önálló, minden egyébtől független objektum? Tehát nem Javascript és nem is HTML DOM?
-
x123456
aktív tag
válasz
WonderCSabo #1834 üzenetére
Azt kell mondjam, nekem az az oldal IE alatt el sem indul, FF és Chrome alatt pedig csak a lejátszó és a lapozás működik, azok az elemző bigyók semmilyen formában nem adnak használható kimenetet.
-
x123456
aktív tag
válasz
WonderCSabo #1831 üzenetére
Vagy így.
-
x123456
aktív tag
válasz
WonderCSabo #1830 üzenetére
valami olyasmi, hogy
var x=document.getElementsById("main-audio");
x.innerHTML="...";és a ... helyére beírod az eredeti <audio> tag általad elképzelt változatát.
-
x123456
aktív tag
Jó ez a topic. Mindenki kérdez, majd megoldja a saját problémáját.
Kérdésem lenne: az AJAX, mint olyan tképp mit takar? Annyit felfogtam, hogy egy olyan javascript(?) eszköz, aminek segítségével úgy kommunikál a kliens a szerverrel, hogy közben nem kell a teljes oldalt újratöltögetni.
Jól értem, hogy ez gyakorlatilag az XMLHttpRequest objektum használatát jelenti? -
x123456
aktív tag
válasz
x123456 #1816 üzenetére
Bár a w3schools.com-on nem találtam választ, máshol (elvileg) igen: ha a szükséges mintát zárójelek közé teszem, akkor a $1 jelzi a csere stringben az első zárójelpár által befogott szöveget, a $2 a másodikat stb.
Szóval jelen esetben a str.replace('<BODY(.*)>','<BODY$1>xxx') működőképesnek tűnik.
-
x123456
aktív tag
Hm. Greasemonkey-t próbálok használni(ezért másztam bele egy picit a javascript-be), de előjött egy "aprócska" gondom: ha egy oldal tartalmába bele akarok nyúlni, arra a legegyszerűbbnek az a megoldás tűnik, hogy a getItemsByTagName("BODY")-val az oldal teljes tartalmát elkérem és az innerHTML.replace metódussal kicserélem a szükséges darabokat olyanra, amilyenre szeretném. Kérdés, tud-e olyat a javascript regexp feldolgozója, hogy a mintában szereplő helyettesítő karakterek által kiválasztott részleteket a replace-ben változatlanul hagyjam?
Kicsit érthetőbben: ha mondjuk a <BODY> tag mögé szeretnék beszúrni valamit, akkor figyelembe kell vennem, hogy a <BODY és a taget lezáró > közt még lehet sokminden, amit nem tudhatok előre, de szeretném megőrizni a tartalmát a replace-ben. Erre van valami normális megoldás? (perl-ben tudok ilyenről, JS leírásokban nem találtam semmit)
-
x123456
aktív tag
Semmi ötlet?
Legalább annyit meg tudna mondani valaki, hogy mi az, amikor egy javascript sor egy $( párossal kezdődik?
-
x123456
aktív tag
Ha a w3schools.com oldalon található javascript leírásban nem találom meg azt, amit keresek, akkor merre tovább? Tudtok valahol részletes, szabadon hozzáférhető JS doksiról?
-
x123456
aktív tag
proxy nem azonos a NAT-olással. (eleve másik réteg)
Már nem emlékszem a csomagok pontos felépítésére, de úgy rémlik, NAT esetén sem kerül ki belső cím a külső hálóra, csak meg van jelölve a packet egy sorszámmal, hogy hova kell a választ továbbküldeni. Eh... nagyon rég volt, még az is lehet, hogy rosszul emlékszem. -
x123456
aktív tag
Miért baj, ha valaki illetéktelen tudja a lakcímed?
Ezzel is információ jut ki a belső hálóról, amit egy egygépes otthoni "hálózat" esetén nem biztos, hogy bárki használni akarna, de mondjuk egy vállalati hálózat feltöréséhez adhat némi segítséget.
Nagyon nem értek a szekuriti témákhoz, de annyi ragadt rám, hogy minél kevesebb info jut ki "rólam", annál nehezebb dolga van egy potenciális támadónak. -
x123456
aktív tag
Igen, ezt találtam én is. Ettől még bosszantó a dolog, de ez ellen tényleg csak a private browsing és társai védhetnek.
Viszont az is bosszantó, hogy pl. le lehet kérni a gépem aktuális IP címét (nem a WAN-t, hanem a router mögötti 192.168.x.x címet)
Érnek néha kínos meglepetések. Erről sem tudom, hogy új "fícsör" vagy valami bugféleség. De megintcsak jó eséllyel java van a dolgban, nem js. -
-
x123456
aktív tag
Hogy tudja egy oldal kibányászni a böngészőmből a history tartalmát? Tudtok erről valamit?
Sima Javascript ezt nem teszi lehetővé ismereteim szerint.
Ami még izgalmasabb: hogy lehetne ezt megakadályozni?(pl. a samy.pl oldalon ha Chrome-ból vagy IE8 alól nézem, akkor nem lát semmi ilyesmit, ellenben a legfrissebb FF szó nélkül megmutatja... lyukas lenne a böngésző?)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen,
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6650XT 8GB Cooler Master MB600L Chieftec 600W
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest