Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    válasz akoska07 #2169 üzenetére

    Köszönöm!
    Adatlapot még nem volt időm átírni, 2 napja hoztam haza a gépet, azóta a ramokkal, új, számomra ismeretlen BIOS-al szerencsétlenkedek amikor van időm. Egyébként Asus X79 Deluxe lap, I7-4820K CPU, 4x4GB 2400MHz RAM.
    Éppen most írtam privátban 04ahgy fórumlakó társunknak, aki eddig is nagyon sokat segített. A kérdésem megismétlem itt is (ami válasz is 1-2 itteni viszont kérdésetekre), ha nem fog ezért az admin fenéken billenteni:
    Szóval RAMok a helyükön (A1,B1,C1,D1). Mégis csak 3 csatornás a rendszer:

    A CPU-Z 16GB-ot detektál, viszont a BIOS (és win) csak 12GB-ot:

    Ellenben a BIOS problémázik a D1 slottal:

    Aztán nézve a RAM időzítéseket, stb. a D1 nagyon kilóg a sorból:

    Kérlek nyugtassatok meg, hogy egy esetleges kapkodós mozdulattal nem csesztem el semmit (bizony egyik éjszaka volt olyan is, hogy úgy helyeztem át RAM-ot, hogy csak a PC volt kikapcsolva, a táp nem volt áramtalanítva, elfelejtettem kikapcsolni és a 230V-ot kihúzni belőle :W

    A képek alapján mi a véleményetek?

    Nemsokára jön a Jézuska!
    Mindenkinek Boldog Békés Karácsonyt!

Új hozzászólás Aktív témák