- Kibertámadás: rávették az IT-s ügyfélszolgálatot, hogy resetelje a jelszavakat
- Felfüggesztették a nemzetbiztonsági tanácsadó által választott üzenetküldőt
- Betörne a filmiparba a Google
- Szinte visszhangzik a beltere a SilverStone fekvő házának
- Kódolás Qwen3-mal saját gépen, Cline AI-alapú autonóm kódolási ágenssel
- Drágít az Xboxon a Microsoft
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Apple MacBook
- Plazma TV topic
- Hamarosan érkezhet a Western Digital kis híján 15 GB/s-os SSD-je
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- HDD vs SSD: Ki nyer 2025-ben? – Tech Percek #4
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Home server / házi szerver építése
- Bluetooth hangszórók
-
PROHARDVER!
Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
csmat
senior tag
Sziasztok!
A t43-omon eddig ha megnyomtam a FnF5-öt feljött egy ablak, ahol be/ki tudtam kapcsolni a wi-fit.és a bluetooth-t De most nem!!Gondolom valami frissítette magát és ezért jött elő ez a probléma. Már korábban is volt ilyen és akkor csak valmi korábbi állapot visszahozása után működött rendesen, de elegem van hogy mindig vissza kell állítani. Nincs Valami ötletetek?
SOS kéne ezért nincs időm visszaolvasni -
csmat
senior tag
Sziasztok!
Szerintetek mennyit ér egy t41-es ,hdd, optikai meghajtó és töltő nélkül? -
csmat
senior tag
Sziasztok!
Az szerintetek miért van, hogy a t43-om tapipadja alatt (alul) nagyon meleg lesz? A vinyó 40 fokos, de kívülről közelse olyan meleg mint a tapipad alul.a cpu meg 49 fok. Korábban valaki ajánlotta, hogy pasztázzam újra, ezen is javítana?
egyébként a t400-on kb hány évvel ezelőtti játékok mennének? Az edge is van olyan jó mint pl a t400? -
csmat
senior tag
-
csmat
senior tag
válasz
mitulabattyi #19700 üzenetére
-
csmat
senior tag
Na asszem sikerült elszúrnom a t43-omat
Az előző hozzászólások után vérszemet kaptam és frissítettem pár dolgot, a ThinkVantage-el, de nem voltam eléggé figyelmes és most nem tudom az FN F5-el a wi-fi-t be-kikapcsolni.
Nem találom meg hogy mi volt a megolás rá, van egyáltalán megoldás.rá? -
csmat
senior tag
válasz
SpeedR #19541 üzenetére
Majd megpróbálom, köszi!
Szóval szerintd nem érdemes kicserélni a procit? Nem lenne tőle jobb, gyorsabb?
Csak mert, ha már kiszedem, akkor most lene a legkönnyebb kicserélni gondolom.
Modjuk úgy sem találtam belevalót, tudsz mutatni olyat, ami jó lenne csak az ár miatt érdekelne. -
csmat
senior tag
válasz
mitulabattyi #19532 üzenetére
Intel Pentium PM 740 1.73 GHz, 1 GB RAM, 14.1" TFT monitor,, de nem tudom, hogy vga-e
-
csmat
senior tag
válasz
SpeedR #19507 üzenetére
Köszi a leírást, de még tartok töle!
Több kérdés merült fel:
Mivel lehet letisztítani a régi pasztát?, azonkívül azt látom, hogy a billentyűzetet a 3-as számú csavarokat kell kicsavarozni, de melyik kell a támasz kiszereléséhez? (t43)
Gondolom ekkor lenne értelme kicserélni a procit (ha van értrlmre), milyet is lehet beletenni? -
csmat
senior tag
válasz
SpeedR #19441 üzenetére
Mennyire nehéz újrapasztázni? Még soha nem csináltam ilyet.
Sajnos nem értek a számítógépekhez, mint az kiderült, így az
alulfeszelve témával se tudok mit kezdeni.
De azonkívül, hogy hangosabb a ventillátor és kevesebb az akkuidő, valami baj lehet belőle, hogy túl meleg?
A CPU és a minipci-n kívül minde 50˘c alatt van ezek pedig 52˘c -osak -
csmat
senior tag
válasz
azbest #19435 üzenetére
Kösz az ötletet!
egyenlőre minden 50°C alatt van kivéve a cpu, ami 52, a ventillátor viszont még mindig 3800 fölött forog, de ez engem nem zavar, remélem a gépnek se ártvegytek
Ma már nem volt meleg, szerintem 20-25° körul van.
, a hdd nem volt meleg egyáltalán, ha megfogtam,, de midjárt letöltöm a hd sentinelt és megnézem azzal -
csmat
senior tag
Sziasztok!
Az normális hogy a t43-am mindenféle komolyabb program használata nélkül nagyon felmelegszik?
cpu 64°c
északi híd 52°c
mini PCI 49°c
PCMCIA 38°c
Úgy hogy asztalon van? -
csmat
senior tag
válasz
audi100td #19271 üzenetére
Sziasztok!
Egy IBM t43-at szeretnék tuningolni, amennyiben let.
Pár adat:Alaplap: CPU típusa Mobile Intel Pentium M 740, 1733 MHz (13 x 133)
Videokártya Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family (128 MB) 3D gyorsító Intel GMA 900
60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100
Északi híd: Mobile Intel Alviso-G i915GM ] Északi híd tulajdonságai: Északi híd Mobile Intel Alviso-G i915GM Intel platform Sonoma Támogatott FSB sebességek FSB400, FSB533 Támogatott memóriatípusok DDR-333 SDRAM, DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM Maximális memória mennyiség 2 GB Revízió / Stepping 03 / B1 Tokozás típusa 1257 Pin FC-BGA Tokozás mérete 3.75 cm x 4.00 cm Magfeszültség 1.5 V In-Order Queue Depth 12 Memóriavezérlõ: Típus Dual Channel (128 bit)Jelenleg 2x512 ram van benne, amit bővítek 2x1gb-ra,audi100td tanácsára, valamint
nagyobb hdd-t vennék bele.Ezen kívűl min lehtne javítani játékhoz? Tudom nem egy mai darab, de munkához tökéletesen elég, ha meg néha-néha egy régi játékkal játszanék, akkor nem lenne rosz, ha nem a 10 éveseket kéne elővenni
-
csmat
senior tag
Sziasztok!
Bocs a láma kérdésért, de van egy t41-em és egy t43-om. A t41-ben nincs hdd, viszont a 43ban van egy 60 gb és ezt szeretném bővíteni.A kérdésem igazából az lenne, hogy át lehet e rakni a 60-ast a 41be és azon is működne minden ? (win xp, stb)
Az új hdd-nél láttam hogy nem midegyik való bele, illetve kell hozzá az a progi, amit pár hozzásólással előbb írt valaki, de azt hogyan tudom rávarázsolni az új hdd-re?
Mégegyszer bocs a láma kérdésért
Köszi a válaszokat
üdv
Ja és hol tudom beállítani, hogy mikor és hány %nál töltse az aksit?
még egy kérdés jutoot eszembe: Van értelme fejlesztni, vagy bármikor tönkremehet valamie, eddig ugyan hibátlanul működött. Most csak 1gb RAM van benn, ezt úgy tudom 2-re lehetne bővíteni,de lehet még valamit tenni bele, hogy up to date legyen?
Köszi a segítséget! -
csmat
senior tag
Sziasztok!
Bocs a láma kérdésért, de van egy t41-em és egy t43-om. A t41-ben nincs hdd, viszont a 43ban van egy 60 gb és ezt szeretném bővíteni.A kérdésem igazából az lenne, hogy át lehet e rakni a 60-ast a 41be és azon is működne minden ? (win xp, stb)
Az új hdd-nél láttam hogy nem midegyik való bele, illetve kell hozzá az a progi, amit pár hozzásólással előbb írt valaki, de azt hogyan tudom rávarázsolni az új hdd-re?
Mégegyszer bocs a láma kérdésért
Köszi a válaszokat
üdvJa és hol tudom beállítani, hogy mikor és hány %nál töltse az aksit?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nitro AN515-57 15.6" FHD IPS i5-11400H RTX 3050 16GB DDR4 512GB NVMe SSD gar
- Precision 5550 15.6" FHD+ IPS i7-10850H T1000 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- L15 Gen2 15.6" FHD IPS i3-1115G4 16GB DDR4 256GB NVMe SSD magyar billentyűzet gar
- Dell Latitude 5400, 14," FULL HD IPS Touch, I7-8665U CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11, 27% áfás szá
- ThinkPad L14 Gen2 14" FHD IPS i5-1145G7 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Apple iPhone 12 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest