Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Tikakukac #118898 üzenetére

    Tehát az MSI-nek köszönhetjük ezt a gyönyörűséget? ;]

    #118899 Tim82: Szerencsére még sosem találkoztam ezzel az elnevezéssel. :D Jobb lett volna, ha most sem. :C

    #118900 Tikakukac: "Ne freki oldalról nézd, hogy szinkron, hanem méret oldalról."
    Tehát "asynchronous" méret? :DDD Ezt a szót nem erre használják... Ami hasonló és értelme is van az "asymmetric" kifejezés, amire az általam linkelt régi Intel dokumentum is hivatkozik, de az nem ez a Flex dolog.

    "ráteszek egy 10-est, hogy ezt gyártói adatokban is megtalálod majd"
    ~10 évvel ezelőtt, amikor ez még valamennyire újdonság volt, még Flex Memory néven futott, az Intel doksijaiban legalábbis egészen biztosan. Lásd pl. amit linkeltem 2008-ból: [link] . Sajnos az ennyire régi dokumentációk már egyre nehezebben fellelhetőek.

    Btw, a 12. generáció adatlapján is konzisztensen Flex Memory Mode néven fut... [link]
    "Memory is divided into a symmetric and asymmetric zone." Úgy tűnik, méret oldalról is úgy van csak értelme, ahogy írtam.

    #118901 Reggie0: "Addig a legnagyobb cimig, ami mind a ket csatornan letezik, addig szinkronban megy, afolott lesz aszinkron."
    Látom, próbálod fokozni... ;] Lásd, amit az előző bekezdésben írtam, nem szinkron/aszinkron, hanem szimetrikus/aszimetrikus dual channel mód.

    "a teljesen aszinkron"
    Azt sem így hívják, hanem AMD-nél: "unganged", Intelnél pedig a "Single channel (Asymmetric) mode".

    #118891 vargas0502: A forrasztott ramos T480s egyébként szvsz igen jól szerelhető. 5 csavar kiszed, már nyílik a fém "motorháztető", pillanatok alatt ki lehet takarítani a hűtést, pasztát, akkut, SSD-t ram-ot vagy WiFi kártyát cserélni... Nincsen millió pattogtatós/letörős műanyagfül, ragasztás meg egyéb rémségek. :N Egy álom szerelni, pedig modern, vékony, könnyű gép. Persze, az olcsóbb modellek már nem ilyen jók ilyen téren, pl. sima T14-et nagyon nem szeretek szerelni a sok pattintós fül miatt.

Új hozzászólás Aktív témák