Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sraff

    tag

    Sziasztok!

    Az elmúlt pár nap sikeresen átrágtam magam az összes hozzászóláson. Sok minden tisztázódott, de persze van még - néhány - homályos pont.

    Az elképzeléseim szerint decemberben beruháznék egy HP MS N40L-re (innen), 2x2TB WD EZRX (innen) winchesterrel és egy szünetmentessel (még nem tudom, milyet) együtt. Főleg NAS-ként használnám, valamelyik linuxos operációs rendszerrel. Mivel itthon a PC-én és a laptopon is Ubuntu van, ezért adja magát, hogy a MS-re is az kerüljön; vagy Debian, mivel azzal már rég óta meg akarok ismerkedni.

    Az eddig felmerült főbb kérdések:

    1. Gond-e, ha a MS szakaszosan van használva és nem pedig 24/7-ben? Gondolom, nem. Torrentezni nem torrentezek, úgyhogy csak akkor lenne bekapcsolva, ha a számítógépeknek, vagy a médialejátszóna/TV-nek szüksége van rá. A bekapcsolási időt ki bírom várni. Alapvetően távoli asztalként szeretném elérni az MS-t, és az azon futtatott Jdownloaderrel töltenék le. Ebben nincs ugye semmi megvalósíthatatlan?

    2. Az 1-esből adódik, hogy tehát szükség szerint be kell kapcsolni majd a MS-t. Gondolom ezt meg lehet tenni a nyomógombbal. De máshogy is? Esetleg hálózaton keresztül (mintha korábban olvastam volna erről)? Vagy ez csak akkor igaz, ha hibernálva van?

    3. Első körben a két winchester nem lenne raidben. A fontos dolgokat inkább duplikálom, az adatok nagy része úgyis film, sorozat lesz. De ha majd később kerül bele 2db új winchester, akkor azokat már lehet raidbe kötni? Az operációs rendszer kerülhet az egyik winchester egyik partíciójára?

    4. Olvastam, hogy célszerű a moddolt biost feltenni rá. Ha garanciális probléma lépne fel, akkor ez okozhat-e gondot? Vagy vissza lehet tenni a gyárit? Garanciális kérdésekben egyébként a gyártót kell megkeresni, vagy először azt a helyet, ahol vettem?

    5. A jelenlegi számítógépem elég öreg már, kb. 6-7 éves (AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+ (Socket 754), Gigabyte GA-K8N Ultra-9, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 210 (1024 MB) stb.) Ha vennék egy jó nvidia grafikus kártyát az MS-be, akkor a mostani gépemhez képest "jobb, erősebb" lenne?

    Nagyjából ennyi jutott az eszembe, de még biztosan lesz.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Sraff

  • Sraff

    tag

    válasz radi8tor #1958 üzenetére

    Köszi ezt az oldalt, könyvjelzőztem. Ez alapján az MS még jobb is, lehet be kellene állítanom fő pc-nek. :D

    A bekapcsolni akkor mindig a gombjával kell?

  • Sraff

    tag

    Sziasztok!

    Én december elején akarok/akartam egy hp ms-t venni. De akkor érdemes várnom még az n54l-re? Esetleg pm-ben megkaphatnám én is az infókat?

    Sraff

Új hozzászólás Aktív témák