Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Apple MacBook
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- GeForce RTX 5060 Ti: Ha az ár jó, minden jó (lenne)
- Melyik tápegységet vegyem?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- OLED TV topic
- Vezeték nélküli fülhallgatók
-
PROHARDVER!
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
Nem épp a teljesítményről szól a műterhelés, hanem terhelés nélkül általában eltolódnak a feszültségek, vagy el sem indul a táp, amikor az eltolódás miatt letilt azonnal a feszültségfigyelő. Amikor a ventilátornak is csak megmozdulni van ideje.
Ha pontosan beáll az 5 V, akkor nem is lenne fontos a műterhelés. Méghozzá sok esetben a feljebb szökő 12 V-ra, miközben az 5V lejjebb csúszik.
Amiről beszélsz, az pedig nem dugó, hanem aljzat, amin szokott lenni a zavarszűrő, kiegészítésként vagy önmagában.
Ez részben az egyenirányító-puffer kölcsönhatásaként létrejövő áramimpulzusokat mérsékli a hálózat irányába, meg a kapcsolófrekvenciát is, illetve visszafelé is szűr. Viszont a zavarhatás teljesítményfüggő, kis terhelésen kevesebb szűrés is elegendő.
Ennyire nagyáramú 5 V-ot nem jó USB-csatlakozókra küldeni közvetlenül, mert egy zárlattól felizzik bármi. Legalább egy olvadóbiztosíték kellene.
Az alaplapon is védettek a csatlakozók zárlat ellen, csak másképp.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- PS5 Digital + 2 Controller + DualTöltő
- TUF Gaming FX706 i7-10870H // 16gb ddr4 // gtx 1650ti (rtx 2050 szint) // 500gb nvme ....stb
- HP Z24i G2 Monitor 24"/FHD/IPS/1920 1200/USB Type-C
- Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st Gen i7-8750H/32GB/1TB/GTX1050TI/4K/Win11pro
- DELL ULTRASHARP U2415B 24" monitor FHD/IPS
- Billentyűzet magyarosítás magyarítás lézerrel is! 10-15ezer közötti áron! Óriási betűkészeletünk van
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bezámítás! ASUS ROG Strix G512LW 15 Gamer notebook - i7 10750H 32GB RAM 1TB SSD RTX 2070 8GB WIN11
- LG 55C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest