Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hkarlo

    csendes tag

    válasz Pazolini #40237 üzenetére

    Megpróbálom összefoglalni a problémát.
    Az alapszitu az, hogy a gépem nem ismeri fel a külső vinyókat és a nagyobb SD kártyát (16gb) sem.
    Mikor először felmerült a probléma, az volt a vélekedés, hogy vagy nagyobb táp kell, vagy hibás az alaplap.
    Kaptam kölcsön egy nagyobb tápot, kipróbáltuk, semmi változás. Mivel még garis volt az alaplap, visszavittem a boltba, ki is cserélték, illetve vettem egy másik alaplapot.
    Miután ezt beépítettük, egy darabig működött a dolog, felismerte a vinyókat, igaz csak egyes usb portokon, de legalább működött. Aztán egy idő után újra jelentkezett a probléma. Le lettek frissítve a driverek, a bios, usb portok törlése, újra engedélyezése, sőt, az op. rendszer is újra lett telepítve.
    Egyébként pl egy 4 gigás pendrive-ot, bárbelyik usb-re dugom, simán kezeli.
    A 16 gigás sd-kártya, ha benne van a fényképezőben, a gép látja, kezeli.
    Az egészben az a vicc, hogy a külső vinyók gond nélkül működnek a fiam és a lányom laptopján és a tv-n is.
    Ja és van olyan usb hubom is ami külső táppal rendelkezik, ezen keresztül se látja a gép.
    Volt a gépben egy 500-as vinyó is, amit egy idő után nem látott a gép. Kivettem de próba szerencse alapon beletettem egy külső házba és rádugtam a gépre. És csodák csodájára, működött a dolog.
    Egy ideig. Aztán egyszer csak rádugtam a gépre, működött is addig, amíg csak lejátszottam róla valamit, mikor elkezdtem másolni rá, ledobta és azóta fel sem ismeri. Hát kb. ennyi lenne a problémám, remélem nem hagytam ki semmit.

Új hozzászólás Aktív témák