Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bigya

    őstag

    Hali!

    Nincs semmi megoldani való, ezért irogatok véleményeket, tapasztalatokat.
    Íme:

    Van egy DBX DriveRack PA rendszervezérlő proci [link] , RTA bemenettel, és autó EQ funkcióval.
    Nagyon foglalkoztatott a téma, így vettem egy (talán a legolcsóbb) mérőmikrofont.
    Ez egy Behringer ECM8000 típusú 15 000.-os miksi. [link]

    Kétszer használtam.
    Első alkalommal egy kiállítási stand instalációnál, ahol 4 db JBL Control28 típusú kicsi műanyag hangdoboz volt meghajtva Crown XLS202 erősítőkkel, egyessével. (1 láda egy végfok csat.)
    Ezek a ládák méretüknél fogva [L:http://www.audiopormenos.com/images/product_images/jbl_control_23total115238701444b007c61f9ec.jpg][link][/L] nem rendelkeznek túl jó átvitellel. Mélyláda, pedig hely szűke miatt kimaradt az installbol.
    Ott volt azonban a proci és a miksi.
    Nosza rá is eresztettem, menüből kell indítani az Auto EQ funkciót. Rózsazajt generál, amit addig hangosítunk nagyjából amíg szeretnénk hogy szóljon majd a cájg. Ha megvan akkor indítható a művelet. 3 féle pontossággot kérhetünk tőle, low/mid/pro.
    A pro-t próbáltam a raktárban, JRX [link] sub és M-Pro [link] (színpadi monitor alapesetben) párossal, de 2 perc sistergetés után kiírta, hogy nem tudja megcsinálni...
    Meg lehet adni átviteli görgéket, ami szerint állítja az EQ-t. Ez jól jöhet olyan rendszereknél ahol valami miatt az egész mély szekciót egy proci hajt, a közép/magasakat egy másik.
    Én nyílván a lineárt kértem tőle medium pontosággal.

    Ezt ~40mp alatt megcsinálta, meghökkentő különbséget eredményezett az első megszóllaláshoz képest.

    Hozzáteszem, mivel a C28 hangfal mély tartománya gyenge, így azokat az EQ nagyon megemelte ezért 80-90% hangerőnél a láda megadta magát. Egy kiállítási standra azonban nem kell nagy hangerő, így teljesen bevállt a módszer. Sokkal kevesebb idő alatt létrejött egy jó hangkép, mint egy analóg EQ-val, illetve sztem szebb is lett annál mint amikor a pultot fésüli az ember.

    Második alkalom egy hosszúkás terem, esküvő.
    A fent említett JRX + M-pro párosítás és szép hangképet produkált a rendszer, a terem adottságaihoz képest. A sub láda is jobban megélt, nem kívánatos hangok megjelenése nélkül tudtam jócskán felfele gainezni.

Új hozzászólás Aktív témák