Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    Ja, a Portage 50%-nál lelassul-problémára.
    A fórum említett egy érdekességet: mivel a Portage fában százezer fölötti apró file található, melyek folyamatosan változnak, ez iszonyatosan fragmentálja a file-rendszert. (A Linuxosok is fragmentálódnak, csak sokkal kevésbé, mint az NTFS. De a Portage alaposan megizzaszt mindent.)

    Jó megoldásnak tűnik az a javaslat, hogy a teljes Portage fát érdemes átköltöztetni egy teljesen más partícióra (akár másik vinyóra). Jelenleg a /usr/portage, az ide tartozó packages és distfiles könyvtárakat, valamint a rengeteget módosuló /var/cache/edb, a ccache, a /var/tmp/portage és a /var/db/pkg könyvtárakat mozgattam át, utóbbi négy esetben symlinkkel mutatva az új helyre. A make-conf-ban megadtam az új helyet. Most elég gyors a Portage-fa frissítése.
    Érdemes nulláról felépíteni, vagyis egy üres portage és edb könyvtárra ráengedni az emerge sync-et. Ez először sokáig tart, lévén minden file-t leszed rsync-kel, majd nulláról újraépíti az edb adatbázist, de utána látványosan javul a helyzet. Remélhetőleg a gépem látványos lassúsága is javulni fog. Észrevettem, hogy a frissen telepített KDE-m piszok gyors volt, majd a hónapok során dühítően lelassult a betöltődése. prelinkeltem, de indítás után szinte szétesik a vinyó, úgy zörgeti. Valószínűleg a Portage által összetört file-ok betöltése okozta ezt.
    Reiserfs-t hogyan tudnék defragmentálni? Azon kívül, hogy mindent átmozgatok egy másik partícióra, majd vissza... (Jut eszembe, ha így csinálom, akkor ugye bootolok LiveCD-ről, csatolom a könytárakat és mozgatok. Hogyan oldható meg, hogy minden jogosultság, tulajdonos megmaradjon az ide-oda mozgatás során?)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák