Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Clemi #15813 üzenetére

    Néha azért utálom a T10-en az auto ISO-t... mikor elkezdem valamerre, tekerni, rájövök, hogy pont a másik irányba kéne, de természetesen akkor át kell tekernem a három auto ISO-n is, mire egyáltalán jófelé mennék :D

    Én már mostanában lesz@rom a zajt, 1/200, auto ISO, aggyadneki. Nem azért, mert nem tudom kevesebbel kitartani, hanem mert az emberek mozognak és ez így kényelmes.

  • b.vr

    őstag

    válasz Clemi #15813 üzenetére

    na de ha kb 99,99%ban auto iso-n használod (ez bárki másra is vonatkozik), akkor azért annyira nem meglepő hogy nem fontos a dedikált iso tárcsa... :)
    viszont én meg leírtam hogy nekem miért fontos nagyon sok fotózásomnál a teljes manuál mód, tehát nekem nagyon jól jönne egy deikált iso tárcsa.

    viszont: "a tárcsa használat kétkezes a reteszelő gomb miatt" az e-m1-en a programválasztó tárcsa közepén van reteszelő, egyrészt teljesen fölöslegesen (még életemben nem tekertem el egyszer sem véletlenül) viszont legalább kétállású, tehát nálam sosincs reteszelve (mondjuk nem mintha egy fotózáson belül sokszor kéne váltogatni, szóval akár mindegy is)
    Viszont ez most komoly hogy az X-T1 záridő- meg iso-tárcsáján a reteszelő az nem kétállású hanem minden egyes állításnál nyomva kell tartani a reteszelőt is? Huha...
    Az X-E2-n nincs ugye retesz, de hát annyira feszesen jár hogy így is két ujjal két oldalról megfogva lehet csak tekerni. Magától az nem állítódik el, az biztos hogy a retesz nem hiányzik róla.
    (nekem még az expokorrekciós tárcsa is furcsa kicsit hogy azt is elég nehéz szemnél tartott gépnél egy ujjal tekerni)

    #madgie: biztos van amikor így is lehet. Nálam viszont ha 1/50 körül kell az alap iso-hoz akkor nem fogok csak azért iso800ra menni hogy fixen 1/200on hagyhassam. De persze itt retusálandó képekről van szó, ha családban fotózok vagy valahole ste a városban kódorgunk, nyilván nem számít, mehet az auto-iso.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák