Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz wildrain #42037 üzenetére

    Én ugyanígy gondolom az autó határát. Ezért is mondtam, hogy ezt nem tudja a pilóta kitolni, csak olyan tényezők, mint pl. szélirány. A versenyző a saját határait tudja feszegetni, azzal, hogy egy kicsit gyorsabban megy be a kanyarba, vagy még 1-2cm-vel szélesebben fordul, esetleg jobban kihasználja a kerékvetőket, stb.
    A egy etapban simán lehet, hogy a pilóta össze tudja tenni ugyanazt a kört tizedre, de különböző %-nyit hoz ki az autójából, mert az egyik körben megváltozott pl. a szélsebesség, de már kevesebb üzemanyag volt a gépben.
    Ha kivesszük az emberi tényezőt, mintha egy robot egy jól beállított autóval körözne hosszú etapon, a köridőkkel olyan grafikont kellene kirajzolnia, ahol szinte leolvasható az üzemanyag-mennyiség csökkenése, és a környezeti tényezők változása. A jó pilóta ehhez minél közelebb autózik.

  • #70869248

    törölt tag

    válasz wildrain #42037 üzenetére

    Persze,...de nem tök mindegy? :) természetes hogy van egy abszolut idő amit ki lehet autózni egy konstrukcióból.
    De mivel ezt versenyzőkön keresztül ismered meg, így ennek nincs jelentősége, ..mert nem tudod hogy mennyi.
    Amit ismersz az az amennyit egy (vagy több) versenyző ki tud hozni, és ennek alapján lövöd be az erősorrendet.

    Gondold el, bár nem tudom mennyire nézed a MotoGp-t, ha a Ducati-nak nincs Stoner-e, csak Melandri-ja, és most Hayden-e, akkor nem gondolnak a VB-re...talán sejtik hogy jó a technika amit összehoztak, de ha nem lehet kimotorozni akkor tök mindegy.
    ..és még csak azt sem lehet mondani, hogy rosszul gondolnák, hisz mindkettő remek versenyző.

    Azaz hiába tudod hogy van egy véges körideje minden technikának, ez nem számolható, ezért mindegy. A köridőt versenyzőkön tudod lemérni, ők határozzák meg egy technikából kiautózható maximumot.
    A gép pedig rosszabbul teljesít mint az ember, esőben pl. fokozottan...mert a gép képtelen a tapadásvesztést kihasználni. Képtelen négy keréken csúszva felülkormányozva átesni egy rázókövön, mivel nincs adat amivel számoljon....ezt érezni kell, abban pedig a gépek egyenlőre nem túl jók.

Aktív témák