Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apach

    senior tag

    válasz Greenfarmer #450 üzenetére

    Hali! Ez mindenkinek szól, aki még NEM tudná.

    Nos. Nem rég írtam egy másik hozzászólásomban a Notepad++ nevű programot. Töltsd le, telepítsd.

    1 Teendőd.

    Az adott mód Zip mappáját, másold az asztalra ki. Menj bele a mappába ezután, és azt az XML-t amit akarsz, másolással szintén másold ki az asztalra. (ezt csak akkor tedd így, ha más XML nincs az asztalon mert akkor beillesztéskor felülírja a már kint levőt). Ha van más XML az asztalon, akkor csinálj egy sima üres mappát szintén az asztalra és abba másold bele az adott XML-t!

    Ezután a Notepad++ progihoz társítsd hozzá az XML fájlt majd nyisd meg vele, és már szerkesztheted is!

    Amikor átírtad amit akartál, mentsd el a módosítást a Notepaddal, zárd be az XML-t és kész.

    XML-t nem nehéz visszatenni ezután már a zipbe.
    Jobb klikk az XML fájlra, másolás,
    Jobb klikk az adott mód Zip mappájára, majd a beillesztésre klikk, és ennyi.

    Abban az esetben, ha az adott XML fájl a Zip mappán BELÜL egy másik, sima mappában van, a visszahelyezés hosszabb.

    Akkor ezt kell tenni.:

    Fogd meg az adott sima mappát, amiben az XML van, és azt másold ki az asztalra.
    Ezután menj bele, nyisd meg, módosítsd, mentsd, zárd be az XML-t a Notepad++ ban, ennyi.
    Ha megvannak ezek, fogd meg azt a mappát amiben az XML volt, és azt másold vissza a Zipes állományú mappába és kész is. :)

    Ezzel a módszerrel lehet szintén módosítani az adott mód árát, vagy épp, egy Pótkocsinál azt, hogy pl 50 ezer helyett 100 ezer búzát lehessen bele tölteni a kombájnból.
    Sőőt, a kombájnoknál is át lehet írni azt, hogy mennyi búza férjen bele aratáskor a magtárjába.
    Ez változó minden gépnél, pótnál stb. Pl a permetezőnek is át lehet írni azt, hogy 500 vegyszer helyett, 2000 férjen bele. :)

    De. Mielőtt bele kevertek a cuccokba, előtte kérdezzetek meg engem pl, és privátban leírom hogy mit, hol találtok meg és stb. Még egy dolog. Azért másoljátok az adott módot, mert ha elrontjátok, akkor az eredeti sértetlenül megmarad, és nem kell még egyszer keresgetni ahhoz hogy újra letölthessétek.

    Olvastam itt olyat, hogy valami mapnál textúrázni. ObiGabi barátom írta a nevem. Nos. Én csak a 2011 editorral tudok bánni, és textúrázni nem tudok. Max úgy, hogy egy gép kinézetét kimentem, majd ráteszem egy ugyan olyan verzióra. Pl egy Fendt 939 gép mondjuk hibás, de tetszik állatira a színe, akkor keresek egy Jól működő szintén Fendt 939-t, és ráteszem a skin-t amit a hibásból veszek ki. :)

    No. Remélem segítettem, és nem hibáztok. :)

    Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

Új hozzászólás Aktív témák