Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz rgeorge #13268 üzenetére

    Kéttuneres DVB-C vevő nem olcsó, de nem is szükséges, ha lesz DVB-C-s TV. Felvenni képes settopbox rengeteg féle van, de a legolcsóbbaktól óvnálak. Nálam ugyanez a történet volt mint a szüleidnél, a kábelszolgáltató júliustól adja digitálisan is a csatikat, így áttértünk arra. A TV eddig is tudta a DVB-C-t, úgyhogy nézni tudtuk, de felvenni nem, ezért kerestem egy settopbox-ot mellé. Kipróbáltam 4-5 típust is, a legolcsóbbtól indulva, de az olcsóbbak mind a botrányosan rossz és a simán rossz kategóra közé estek. Végül kiköttöttem ennél, ami picit drágább (23e), de meglepően megbízható és sokat tud. Külső USB-s 2.5-ös vinyót kötöttem rá, képes meghajtani magától, nem kell neki külön táp. Tud többféle időzített felvételt - minden nap, hetente, stb. -, a műsorújságból is lehet indítani és manuálisan is persze. Timeshift-et is tud, de csak egy tuneres, úgyhogy vagy timeshift vagy felvétel mehet egyszerre. (kivéve, ha ugyanazon a muxon van két csati, az egy muxon levőket lehet egyszerre felvenni, nézni, timeshiftelni, akár az összeset is egyszerre).

    A felvételnél kellemes plusz, hogy timeshiftelt csatornánál manuális felvételkor megadható, hogy a timeshift-elt részt is vegye-e bele a felvételbe, így ha utólag jön rá az ember, hogy fel akarja venni, akkor megteheti. Médialejátszó is van benne, simán viszi a HD mkv-imat, többféle hangsávval, felirattal. Zenéből csak mp3-at próbáltam, azt persze viszi. A médialejátszót is lehet felvétel közben használni. (És a felvett műsorokat is lehet közben nézni.) Van rajta ethernet csati, internetre kötve van benne youtube kliens, stb. Stabil, jó kis gép, nekem nagyon bevált.

    Arra figyelni kell, hogy meglehetősen régi firmware-el érkezik, így érdemes egyből feltenni a legfrisebbet. Gyári firmware is rendszeresen frissül, és van hozzá több féle okosított firmware is, amiből szinte hetente jön ki új. Van olyan is amivel pl. a UPC kártyáját fogadni tudja az olvasója, és olyan is amivel meg tudja osztani a műsort a helyi hálón, stb. Ezeket még nem próbáltam, mert nálunk nincs rá szükség, de megemlítem, hátha másnak igen.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz ruzsass #13278 üzenetére

    Szia,

    Nekem valami tavaly októberi firmware volt rajta gyárilag, abban volt 1-2 apróbb bug. A youtube nem ment, az időzítőnél nem lehetett felvétel hosszot módosítani, és még pár hasonló kisebb hiba. Az m3digital honlapról letöltött AMIKO_HD8200_Series_1.5.45_conax.rar-t raktam fel és ez minden tapasztalt hibát javított, úgyhogy nem is mentem tovább. Elvileg van már 1.5.66 is, de mivel nekem nincs miért felrakni - nem találtam benne hibát - így egyelőre nem frissítettem. Egyetlen dolog hiányzik csak belőle nekem: Az internetes időszinkron lehetősége. Sajnos a szolgáltatóm trehány, pontatlan időt sugároz a stream-ben, és hiába kértem már jópárszor őket, hogy állítsák be az órát, eddig nem tudtam rávenni őket. A tuner belső órája meg 1-2 naponta késik 1 percet, így a pontos felvételhet pár naponta utána kell állítani az órát. Ezt oldaná meg egy internetes óraszinkron, de gondolom ehhez linuxos box kéne...

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Samanbacsii #13294 üzenetére

    Hát egy 32"-es még 2-3 méterről is elég pici... Érzésre kisebb lesz, mint a 72cm-es régi CRT TV a 16:9 miatt. Én is az javaslom, hogy fontolj meg inkább egy 40"-est, ugyanennyiért. Pl. ha már Samsung, akkor pl. az 5300-as modellt. Az nem 3D és nem 200Hz a motion plus, de ezek egy 30-es TV-nél úgyse nagyon számítanának. Másban meg majdnem ugyanaz.

    Más: Azt olvastam a pár napja linkelt Amiko STB-mről, hogy az okosított fw-el képes fogadni a UPC kártyáját. Nem UPC-m van, nem tudom, csak olvastam. Ha igaz, akkor ez is megoldás lehet digitális vételre (és felvételre).

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Samanbacsii #13297 üzenetére

    A 200Hz jól hangzik, de azért nem kell annyira bedőlni neki. Nekem van mindkettő - 100 és 200Hz is, mindkettő Samsung -, és direkt megnéztük, hogy számít-e valamit sportmeccseknél, gyors labdánál, stb. Nos, semmi különbséget nem vettünk észre. :)
    Persze nem állítom, hogy nincs, más szem mást lát, de hogy nem egy markáns plusz, az ziher.

    Zichie: Köszi az infót, akkor mindenképpen nézzetek utána előtte, mielőtt emiatt bárki megvenné!!!

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz hhheni #13300 üzenetére

    DVB-t tunert szvsz felesleges Ebay-ről rendelni, mert itthon is kapható számtalan típus pár ezer forintért. Nem ér annyit az a párszáz forint spórolás, mint amennyit a potenciális problémák, garanciális ügyintézés kockázata jelent.

    Itt van egy csomó: http://www.argep.hu/trend/USBD/USB-DVB-T-tuner.html

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Annyi tennék még hozzá, hogy mivel ezek után a setttopbox távirányítóját fogja használni csatornaváltásra, ezért érdemes utánanézni, hogy kapható-e pót távirányító ehhez a Wayteq-hez. A barátom édesanyja 2 éve vásárolt egy kis noname hordozható TV-t, és bő egy év után besz*rt a távirányítója, azóta a polcon porosodik a TV, mert nem lehet pót távot találni hozzá... Még tanítható távval sem tudtam neki megoldani, mert nem tudom megtanítani a tanítható távnak a kódokat. :)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz hhheni #13315 üzenetére

    Kapcsolódva wassermann-hoz, annyiban feltétlenül igaza van, hogy nem lehet úgy segíteni, hogy nem ismerjük az igényeidet. Nem írtál pl. olyant, hogy XY típust már használtam (akár régi analóg vevőt) és az tetszett, vagy nem tetszett. Így pedig tényleg az a legokosabb tanács, hogy vegyél egy egyszerűbbet - mindegy melyiket - és mindenképpen olyan boltban ahol lehetőséged van komolyabbra cserélni, ha kiderül, hogy neked nem felel meg.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz nfsu17 #13354 üzenetére

    Az irodában mi is vidanet előfizetést használunk, és nálunk az internet kezdett el rendetlenkedni nagyon tavaly. Kijöttek többször is, modemet is cseréltek, ment 1 hétig, majd újra szakadozott, és a sebesség is töredéke volt a papíron levőnek. Végül áthúzták egészen az oszloptól a házig a vezetékelést, és azóta minden rendben. Azt mondta a szerelő, hogy a nap idővel tönkre teheti a kábelt, és akkor akár konstansan is elromolhat, de az se ritka, hogy időszakosan rossz (pl. ha éppen erősen süti a nap), máskor meg jó. Jelentsd be, a vidanet nem olyan mint a digi, megcsinálják ha gond van.

    Egyébként nekem is van hasonló gondom, de itthon (nem vidanet). Nálam az egyik szobában a Samsung TV-n minden csati jó (TV saját vevőjén), de a mellé szerelt STB-n 2 mux nem vehető, a jel erősen ugrál. Ha megcserélem az antenna kábeleket, akkor is ez a helyzet, szóval gyanús, hogy a STB-nek lehet valami gondja. Milyen eszközzel lehetne ellenőrizni, hogy az adott MHz-en milyen erős a jel, illetve, hogy nincs-e esetleg valami zavaró jel rajta, amit a TV kiszűr, de az STB nem bír vele? Drága egy ilyen cucc?

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Sziasztok,

    Van egy olyan problémám, hogy a nappaliban a Samsung TV-m tökéletesen veszi az összes kábelcsatornát, de a mellé kötött DVB-C settopbox néhány muxot nem képes venni, vagy ha vesz, akkor töredezik, kimarad a kép. A muxok többsége a settopboxon is jó egyébként, csak néhány akad (összevissza, nem alul vagy fölül), amit "nem szeret". Nem a kábelezés a probléma, mert ha megcserélem az antennakábeleket, akkor a TV továbbra is mindent jól vesz, a settopbox pedig ugyanúgy nem veszi azt a pár muxot.

    Hozzátartozik a történethez, hogy a bejövő kábel 4 felé van osztva, a 4 TV-hez (illetve 3TV+stb). Arra gondoltam, hogy az elosztó helyett egy ilyen elosztó-erősítőt tennék be. Várhatok ettől vételjavulást a settopboxon? Vagy máshol keressem a gondot? (A kábelezés mindenhol F csatlakozókkal, jó minőségű kábellel van megoldva.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Kernel #13459 üzenetére

    Köszi szépen, már meg is rendeltem. :)

    Gondolkodtam, hogy kipróbálom "direktben", de aztán feladtam, mert nincs kéznél F összekötőm, ráadásul a bejövő kábel el is van osztva még először internetre és tv-re, és csak utána osztódik tovább. Mepróbálom a TV ágon ezt az erősítőt az osztók helyett. Valamit biztosan segít, ha másért nem, akkor már csak azért, mert most két lépésben, egy 3-as plusz egy 2-es osztóval van megoldva a 4 kimenet, mert nem volt 4-es.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz peterk #13458 üzenetére

    Üdv srácok,

    Csak szeretnék visszajelezni, hogy a hivatkozott postban leírt problémára az ott leírt 2800Ft-os erősítős elosztó tökéletes megoldást nyújtott. A jel minden muxon kiveri a maximumot, azokon is, amiken eddig a béka hátsója alatt 5-10%-on volt. és be se tudta fogni az stb. a csatornát. A kép, hang, tökéletes az összes TV-n és settopboxon is, nem kockásodik, nem akad. :) Szóval, akinek az enyémhez hasonló gondja van, annak ajánlom ezt az erősítőt, meg fogja oldani a problémát.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz gurabli #13512 üzenetére

    Nálam egy kis "nevesincs" vidéki kábelszolgáltató van (micro-wave), és a normál (nem szocpol) csomagban 18HD adás van. Plusz lehet még extraként venni egy külön HD csomagot, további 10-12 HD csatornával, havi ezres körül. Plusz az HBO és a Filmbox külön fizetős 3-3 hd csatornája. Összesen úgy 35-38 HD csatorna lenne elérhető, ha mindent megvennék. Nekem HBO és FIlmbox nem kell, az extra HD-ra viszont előfizettem, így kb. 30-32 HD csatornát nézek. (Illetve ennyi jön, a 2/3-át nem nézem. :) )

    Harminc HD csatorna azért már nem tragikus. Inkább az a probléma, hogy a kis magyar törpe adók egy része még nem tért át HD-re. Pl. a viasat csatornák vagy a tv2 ill. rtl szatelit csatornái. A trendeket nézve szerintem már nem kell sokat várni, hogy ezek is HD-ben jöjjenek. (Nem mintha érdekelne, úgyse igen nézem őket. :) )

    Az SD minőség kábelen egyébként sokkal jobb akár az UPC műholdas, akár a mindigTV minőségénél, a nagyobb sávszélesség miatt. Nálunk például kb 20 muxon jön digitális adás (a többin analóg). Ez a 20 mux hatszorosa a mindigtv 3 muxának, és többszöröse az UPC által használt műholdas muxok számának. Így aztán egy-egy SD adásra sokkal több sávszélesség juthat, ami látható is a képen. Egy korrekt DVD minőségével simán felér egy-egy SD adás minősége. Nem HD, de még nagy TV-n is bőven nézhető.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz zichie #13530 üzenetére

    A cég honlapja sz*rabb, mint a szolgáltatása. :D

    Amit a belinkelt oldalon látsz, azok az extra digitális csomagok, ráadásul nem pontosan. :) Ha átmész az analóg fülre, és kiválasztod a települést, akkor kapsz egy csatorna listát, ahol van két táblázat, felül az analóg (és mellette megcsillagozva, hogy melyik jön digitálisan is), alul pedig a digitális csatornák. Ez a táblázat sem teljesen pontos, mert van ami "nem"-nek van írva és mégis jön az alapcsomagban. A 35 HD (nagyjáboli szám, nem pontos) úgy jön össze, hogy a 18 az alapcsomag része (a honlapon csak 10 van kiírva, de az 18). És ha előfizetsz a nem free HD csomagra, akkor kapsz még kb. 10-et (ezt pontosan nem tudom, hogy melyik, de ha nagyon érdekel végigböngészem a muxokat a TV-men.). A HBO és a FilmBox csomag pedig bár nincs kiírva, de HD. Elő ugyan nem fizettem rájuk, de mivel időnként van free hétvége, és ilyenkor HD-ben jönnek az adások, innen gondolom, hogy HD. (A mux is pontatlanul van egyébként feltüntetve, mert az HBO/Filmboxnak külön muxa van, a honlapon meg egybe van írva.)

    gurabli: Sportklub van, az alapcsomagban jön digitálisan is. De az nem HD.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz peterk #13535 üzenetére

    Ja, még annyit elfelejtettem, hogy az STB-vel felvéve a csatikat, a HD csatik általában 14mbit/s-el jönnek, az SD digitálisak pedig 5-6mbit/s. A Bluray-hez (ami 50mbit/s ha jól tudom maxban) ill. a DVD-hez (10mbit max) képest kevesebb, de általában a kép így is korrekt. (Mondjuk a Bluray ill. DVD maximuma is általában elvi, a gyakorlatban ennél kisebb sávszélt használnak. A DVD-n gyakran ugyanúgy 5-6 az átlag, főleg, ha több - netán DTS - hangsáv is van mellette.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz gurabli #13536 üzenetére

    Hát ja, ezért is írtam, hogy kis vidéki "nevesincs" szolgáltatóról van szó. :)

    Szerencsére a havi értesítőben rendszeresen küldenek csatorna kiosztást, és az korrekt. (Mondjuk az HBO-t ott se írják HD-nak. :D ) De a honlap fejlesztőjük nem dolgozik meg a pénzéért az szent. :)

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz zichie #13540 üzenetére

    Úgy számoltam a 35-öt, ha hozzáadod a HBO és Filmbox csomagok HD csatornáit a 28-hoz. :) Én ezt 6-nak számoltam, de ha azt mondod hogy ezek közül csak 2 a HD, akkor értelemszerűen 30 a vége. (Most nem tudom ellenőrizni, de legközelebb esküszöm megnézem, ha szabad hétvége lesz. :) Nem mintha számítana, mert úgyse fogom előfizetni. :) )

    u.i.:
    Én fordítva ültem a lóra, matematikusként végeztem, aztán lettem informatikus. Nem tetszett a gondolat, hogy Lagrange interpolációk fölött töltsem az életem. :)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Kernel #13545 üzenetére

    A linkelt Amiko modellek közül nekem az "AMIKO THD-8240 T2 CICX E", nagyon meg vagyok vele elégedve. Bár, egy 6 éves gyereknek lehet, hogy kicsit túl sok is amit tud. (Felvétel, timeshift, online funkciók, stb.)

    Esetleg a Synaps CHD-3100M CX is jó lehet, ez egy kicsit egyszerűbb modell. De érdemes előtte felhívni a forgalmazó boltot és rákérdezni, hogy digi kábelhez ajánlott-e. Korrektek, és értenek is hozzá, így lehet bízni a válaszukban.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák