Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tailor21

    csendes tag

    Panasonic VIERA TX-P42U20E televíziónk van amihez tartozik CA modul foglalat is, ha vásárolok egy ilyet és a Hello Digital kártyát belehelyezem a TV képes lesz a HD adásokat HD felbontásban is mutatni?

    Sajnos az AD100-as dekóderem nem képes a HD adáasra.
    Az ilyenben sajnos nem vagyok tájékozott annyit tudok, hogy a másik szolgáltatónk (kábelTV) ők 4db HD adást biztosítanak DVB-T üzemmódban. Tehát semmi dekóder nem kell hozzá és szép 1920 x 1080 pixel
    http://www.wayteq.eu/hu/node/280

    Régebben Antenna Digital volt ekkor még nem használtak párosított eszközt most tudja valaki, hogy van náluk?
    Mert ha párosított, akkor nem tudok semmit tenni muszálj lesz HD dekódert vagy CA Modult tőlük igényelnem.
    Ami + kiadás havonta.

    A segítséget köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Tailor21

    csendes tag

    válasz Kernel #12021 üzenetére

    Tehát ha megvásárolom ezt a CA modult és a Hello Digital kártyát kiveszem a jelenlegi AD100-as dekóderemből belehelyezem a tv-be, akkor működnie kell a csatornáknak?
    Nincs kártya dekóder párosítás a szolgáltatómnál??

    Mint már írtam nem szeretnék igényelni tőlük HD dekóder, így is sokba kerül a havidíj ezért szeretnék más módhoz folyamodni, ha van rá lehetőség. Szeretném kihasználni a tv tulajdonságait. :)

    @Kedves: hamyka!
    HelloHD egy speciális szolgáltató. Bár földfelszíni sugárzást végez, de DVB-C rendszerben, frekvencia tartományban teszi. Vagyis a vételhez egy megfelelő antenna és egy DVB-C set-top box szükséges. Ez volt korábban az Antenna Hungária AM mikro szolgáltatása, mely később Antenna Digital lett, majd azt eladták és lett belőle a HelloHD.
    HD_HHD_csatonakiosztás_listaár 20130110-től.pdf Természetesen az árak hűségnyilatkozat nélküliek 1 éves hűségi árak itt.
    Én ez évtől fizetek 6610ft-ot (családi csomag 83 csatorna 2 dekóder)
    Internetük szerintem van ennél jobb szolgáltató is a netre. Én mivel a Hello Digitalnál vagyok parabolás vétel mikrohullámú Budapesttől 65 KM-re a jelerősség 65% tehát eleve 35% netkiesésem lenne!

    Mindezek ellenére a TV adás tényleg nagyon jó minőségű én 13 éve vagyok tagjuk még sosem volt adásfennakadás csak ajánlani tudom!!
    A csatornák is a legjobban vannak összeválogatva hiszen kevesebb mint 10 csatorna külföldi a többi mind magyar!

    CA modulokról itt egy bár régebbi fórum de hasznos lehet másnak is.

    Tehát ha valaki tudna segíteni a CA modulal kapcsolatban megvegyem-e mert működni fog vele is stb. azt megköszönném.

    Egyébként annyira irigykedem ezek a bolti dekóderek iránt képesek felvenni, HD stb. az áruk is kifizetődő! :(
    Már több 10 ezret kifizettem a szolgáltatónak a dekóder bérlése miatt :(
    Vajon hány évet kell még kivárni, hogy a HD adásért se keljen többet fizetni.

    [ Szerkesztve ]

  • Tailor21

    csendes tag

    válasz Watt25 #12031 üzenetére

    ˝Egyébként apósoméknál van ilyen mikrós HelloHD. Szerintem a képminősége a műholdas DIGI-vel egy szinten van, vagyis undorítóan szar. Legalább is az SD adásoknak. ˝

    Egyetértek veled! A hagyományos tévén kiváló a képminőség, de ha a FullHD 106cm-es tévére tekintek jelentős a minőségromlás.
    TV vásárlásakor ugyan figyelmeztettek, hogy a hagyományos SD adás nézésekor a FullHD tv-n rosszabb a képminőség hiszen azért HD tévé hogy azt nézhessünk rajta.

    Az AD100-as dekóderem max. 720x576 aktív pixelre képes PAL frekvencián, tehát jelentősen elmarad a HD formátumtól. A másik meg hogy SCART kábel a csatlakozó az is ronthat.

    Egyébként az SD adás felbontását is lehetne növelni, ha a műsorgazda így döntene.
    Ez a válasz kaptam még anno a Hello HD-tól: ˝ Az, hogy 2013 januárjától változnak-e a csatornák felbontásai az nem a szolgáltatótól függ elsősorban, hanem a műsorgazdától. Ha ők nem változtatnak akkor a szolgáltató sem tud változtatni rajta.˝

    @Watt25 Én mint írtam a Hello Digitalnál vagyok a parabola antennám a Szécsényi-hegyi adóra van állítva nem műholdra. Az Antenna Digital és a Hello HD összekötötték magukat 2 éve mivel a Hello HD már a csőd szélére került a maga 2500 előfizetőjével így a digitalnak jól jöttek a +emberkék. Közös működéssel folytatják gyakorlásukat.
    Maga a Hello HD adásáról nem sok mindent tudok egyet biztosan kevesebb a csatornájuk, de viszont drágább valószínű azért mert a dekóder képes felvenni, HD, megállítani stb.
    Viszont náluk a dekódert akár a sajátod is lehet nem kell bérelgetni.

    Érdekességként még leírom, hogy tavaly átváltottak 16:9 képarányra a dekóderek aránya viszont továbbra
    is 4:3 maradt 1 évig úgy néztük az adásokat, hogy 10cm levolt vágva!
    Tegnap jöttem rá hogy nekünk kell átállítani 16:9-re :D Annyiban viszont jó volt hogy sehol sem látszódott a korhatáros karika :D
    Bátorkodtam még egy kicsit turkáltam a kulcskártya adataiban is és rájöttem, hogy figyelik az adásokat melyiket mennyi ideig nézünk stb.

    Elnézést a hosszú irományomért már megint!

    [ Szerkesztve ]

  • Tailor21

    csendes tag

    válasz Watt25 #12036 üzenetére

    Igazából nem vagyok benne biztos hogy mik azok az adatok de néhány nézett csatornák mellettük meg adatok.
    Ilyen menüpontok vannak:
    Subscriptions
    PPV Eents
    IPPV Events
    One Way IPPV Events

    Egyébként azok a felsorolt falvakban a garantált az adás!
    Ha netán még sincs ott a lakhelyed, de tudod hogy rálátsz az adóra olyan a terület adottságod akkor tudod te is fogni! Jó nem Debrecen, Győr, Zala megyére gondoltam

    Én Kunszentmiklósi vagyok nyáron szép időben még a hegyeket is látom sőt az adótorony legfelső piros lámpáját is :D

    [ Szerkesztve ]

  • Tailor21

    csendes tag

    válasz hamyka #12039 üzenetére

    Na akkor ez micsoda:
    HD Családi
    83 digitális TV csatornával ? ( Most olvasom hogy műholdas, akkor jó lenne nálam is?

    HD> Hello Didital rövidítés

    Az imént megoldódott a CA modulal kapcsolatos kérdésem is:

    sat.tv szerkesztőjének is az van mint nekem :)

    sat-tv-radio.hu
    Ez a tv tudni fogja a HD adásokat, elég lesz csak kártyát igényelni. A kártya típusától függ, hogy milyen dekóder modult kell még pluszban vásárolni (Cryptoworks vagy Conax CAS7, nem tudom melyiket adják most) vagy bérelni a Hello Digitaltól. Nekem Samsung tv-ben van Cryptoworks modul és Hello Digitalos kártya.

    [ Szerkesztve ]

  • Tailor21

    csendes tag

    válasz Kernel #12044 üzenetére

    Itt látható a felbontások arányai.

    Úgy szoktam mondani, ha közelebb ülök olyan mint egy rosszabb minőségű youtube videó ha messzebb akkor már másabb, de valahogy mégis szebb mint a hagyományos tévén. :)

    Erről nem tudok: ˝A fő gond azonban – és erről a szolgáltatód is igyekezett hallgatni –, hogy ők azok, akik a bitrátán technikai okból spórolnak, itt főleg amiatt romlik a minőség.˝
    Valószínű az is nagy tényező hogy milyen távolságra laksz az adótól. Nálam a jelerősség 65% viszont a jelminőség még mindig 100%!
    Jelerősséget nyáron a zivataros időszakok befolyásolják a vastag felhőzet ˝elállja az utat˝ így nincs adás, de ez nem szolgáltató hiba.

    @hamika
    Itt megtalálod a vételkörzetet 104. oldal. És több kérdésre is választ kaphatsz még.
    Ha esetleg mégsem tudnád fogni mert túl messze laksz, akkor se csüggedj mert kábelTV-kel is együttműködnek!

  • Tailor21

    csendes tag

    válasz laszlohu #12152 üzenetére

    Kép, fényerő és élesség ezek mind csak beállítás tényezője.
    Különbséget csak akkor lehet észrevenni ha a tévéken minden értéket max-ra állítunk.
    Egy áruházban persze a sok tévét nézve látunk különbségeket no de azok a gyártók által beállított értékeken vannak. Egyik érzékeli a helyiség fényerejét stb.

Új hozzászólás Aktív témák