- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- CPU léghűtés kibeszélő
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Gaming notebook topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
garga pista
őstag
válasz
universum73 #20785 üzenetére
Miért kell külső oldalra tölteni a képet, ha a PH-ra lehet normálisan is felrakni?
Hsz szerkesztőben kicsit legörgetsz és kép feltöltés... aztán beillesztés. Linket is be lehet tenni normálisan, a 2 láccszem gombbal és máris kattintható. Így: [link]
De hogy onotpik is legyek, miért fontos ennyire a menüje a boxnak? Eskü nem értem, naphosszat nyomkodod? De amúgy az első DVB-T-s cuccok voltak ilyenek, a korábban írt (itt v netbaordon már nem tudom, mindenhol kérdezted már) Artech boxnak volt talán ilyen a menüje, esetleg még Triax, Columbia, Wayteq boxokat nézd meg. De egy biztos, ilyet már csak használtan kapsz, azok meg olyanok mint a kutya vacsorája ha mennek. A táp ezekben mind öreg, előbb-utóbb javításra szorulnak.
-
garga pista
őstag
válasz
universum73 #20778 üzenetére
Hasonló nagyon a 2 box, akár működhet, ha megtalálod v le tudod menteni.
Persze ha tégla lett és nem bootol, akkor az i.j. kategória. -
garga pista
őstag
válasz
universum73 #20774 üzenetére
Netboardon már kaptál elég sok választ.
Ez nem ilyen egyszerűen megy, ahogy elképzeled. Legjobb ha inkább veszel egy olyan boxot ami megfelel egyből.
Ez a 2 általad írt box csatlakozásban sem hasonlít egymásra, a processzor típust meg nem is találom, de olvass utána, ha a CPU egyezik, akkor _talán_ jó lehet a másik gyártó szoftvere.
Csináltam már nem egyszer anno ilyen szoftver cserét, de mindig olyan box.al kísérleteztem, amit nem sajnáltam ha tégla lesz (azaz utána nem indul). Mert ha nem kompatibilis a szoftver amit rá akarsz rakni akkor a.) jelzi ezt a box és nem is engedi feltölteni b.) feltölti, majd újraindul és nem kapcsol be vagy bootloopba kerül. Innentől nem lesz kép sem, USB-t felejtsd el.
Sokszor javítható ilyenkor is, soros porton (mondjuk ezeken már ki sincs vezetve, esetleg az alaplapon lehet tüskesor vagy forrpont, ki kell mérni) és ha megvan a soros portos betöltő program azon keresztül javítható. A másik megoldás a flash chip kiforrasztása, vagy soc csipesz használata és úgy beleírni (pl. CH341) a jó szoftvert ha elrontanád.
Ha tudod mit csinálsz "könnyű", de én azt olvasom ki a hsz-eidből h nem értesz ennyire hozzá, inkább vegyél egy olyan boxot aminek megfelel a menüje. Mondjuk az Alcorok elég hitvány gyártmányok, szerintem egy doboznyi ment e-hulladékba faternak már, mert nem lehetett javítani őket, főleg amiket a digitális átálláskor osztottak ingyen. -
Kenderice
senior tag
válasz
universum73 #20774 üzenetére
Itt biztos meg fogják tudni mondani:
https://www.netboard.hu/sat/
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PlayStation Portal 2026.12.03-ig gyári garanciával eladó!
- ASRock B560 Steel Legend + i5 11500 + ID-Cooling + 16 Gb Corsair Vengeance RGB Beszámitok!
- Samsung Galaxy A26 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 2600 / RX 570 8GB / 16GB DDR4 / 512 SSD
- AKCIÓ! Gigabyte Z370M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB ZALMAN S2 TG Corsair S650W
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 8 Plus 64GB / 12 hó jótállással
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 256GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3173, 100% Akkumulátor
- Acer Aspire Vero - AV15 - 15.6"FHD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB - Win11 - 2+ év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest