Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz hamyka #12003 üzenetére

    Enigma csak a rajta futó Linux operációs rendszer fantázianeve. De némi zavar lehet nálad a rendszerben, nem nagyon érteni, hogy mit is akarsz voltaképpen. Kódolt adókat például úgysem tudod behozni ingyen, egyikkel sem.

    DVB-T (Terrestrial, vagyis földi digitális adás, MinDigTV)
    DVB-S (SAT, vagyis műholdas adás.)

    ha valakinél bent van a kábel tv, és nem azt akarja használni amit a kábel tv szolgáltató ad hanem külön vesz eszközt, én erre azt mondom hogy totál esélytelen, úgysem fogadják el, ( legalábbis én szerintem) ha el is fogadják nagyon nagy cirkusz árán, mert szerintem ragaszkodnak ahhoz amit ők adnak.

    DIGI-kábel például egyáltalán nem ragaszkodik hozzá, hiszen bármelyik DVB-C tuneres TV-t (is) rádughatod, kapásból működik. Szerintem még örülnek is, hogy ezzel a részével nem kell foglalkozni, ami akár a szolgáltatás árát is csökkentheti, növelve ezáltal a piaci előnyt.

    Továbbá nem tudják letiltani magát a készüléket, ez nem így működik, nem kártyás vételről beszélünk. Digikábelen a lépcsőházi elosztószekrényben, illetve utcai oszlopon beiktatott sávszűrőkkel állítják be az előfizetett csomagot. Vagy kapcsolják le a nemfizetőket. Legalábbis koaxon, mert amúgy van már optikai rendszerük is, ahol az üvegszál bemegy a lakásba is, adnak hozzá egy modemet, arról jön minden (TV, LAN, telefon).

    De most már a UPC is meghátrált, a TV-be dugható kártyafogadós egység használatával nincs szükség a médiaboxra. Saját boxot itt viszont nem is tudsz használni, hacsak nem az említett kártyafogadós kombinációt, de annyi erővel már UPC-boxot is kérhetsz.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák