Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Virág et. #11621 üzenetére

    Tesztelted a lejátszást számítógéppel is, ott jobban szól? Mert már maga az adás is igen gyenge, RTL Klub és társai. Engem néha kimondottan irritál, hogy úgy szólnak a hangfalaim (a TV két oldalára van telepítve, én még leragadtam a sztereónál), mintha megszakadt volna a mélysugárzó. Szinte csak a közép hallatszik.

    HD más téma, több sávszélt kap, ott voltak már érdekes komolyzenei élmények is.

    HD80-hoz volt letöltés, HD60 nem igazán rémlik, vagy nem tudom. De ilyen "apróságokkal" ők szerintem nem foglalkoznak, durvább dolgokat sem javítottak ki. Kereskedelmi 16:9 átállás után például ne akarjam átugrani a reklámokat a felvételben, mert egy 4:3/16:9 váltás után elmegy a kép, csak egy zöld folt látszik. (Valójában nem érdekel túlzottan, nem is veszek fel ilyeneket, csak maga a hozzáállás...)

    DPS HD80 javítását vagy másfél éve még letöltöttem a honlapjukról, telepítettem. Tuner ezután beszüntette a működését, mert a frekvenciaszintézer megállt, innen kezdve csak a médialejátszás működött.

    Emailben pontosan leírtam mindent, de azért visszaírtak, hogy inkább telefonáljak. Az sem volt egyszerű, mintha 3-4 órás ebédszünetet tartottak volna, én persze pont akkor hívtam őket. Utána a szokásos értetlenkedés, míg odahívnak egy szervizes akárkit, aki kapásból úgy áll hozzá, hogy nyilván én rontottam el valamit. (Az emailt nyilván nem lehetett volna átpasszolni a szervizesnek, tehát egyszerűbb volt a kisasszonynak visszaírni nekem, hogy hívjam fel őket telefonon, majd utána ő odahívta a szervizest a telefonhoz. Teljesen logikus.)

    Tehát nekem ismét el kellett pofázni mindent, amit írásban egyszer már precízen megfogalmaztam, részben azért is, mert utálok így magyarázkodni. Valahogy sikerült meggyőzni a szervizest, hogy én is szervizes vagyok, csak én a saját TV-szervizemben, de attól még ne nézzük madárnak a másikat. (Nem véletlenül, erre is utaltam az emailben, ami nem lett elolvasva.)

    Végül kisült, hogy a honlapon egy buta fogalmazási hibát követtek el, amitől az pont félreérthetővé vált. Ezt már nem tudom idézni, de a hülye fogalmazás miatt lényegében a nemkívánatos sorozatszámú készülékekhez ajánlották azt a frissítést, ami egy másik szériához való. Szerintem én viszont tudok magyarul, sőt valaha könyveken nőttem fel, tehát pontosan követtem a leírást. Főleg ilyen kritikus ügyben nyilván jól odafigyel az ember, többször is elolvastam.

    Végén kihozta, hogy akkor majd felrakat a weboldalra egy másik fájlt is, ami ahhoz a szériához való, ami nálam is van. Ehhez már csak a webszerkesztő illető mozgósítását kellett volna kivárni, ki tudja, mikorra. Mondtam, hogy nem lehetne esetleg emailben? Elvégre az önök hibájából jártam így, most itt állok egy lerohadt készülékkel, vagyis se Barátok Közt, semmi (ezt mondjuk nem tettem hozzá). Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy szorult helyzetemben kénytelen voltam udvariasságot erőltetni magamra, pedig én legszívesebben már akkor elküldtem volna valahová, amikor szinte hülyének nézett.

    Ha jól emlékszem, még le kellett küzdeni az email-cím szóbeli átadását is, de legalább még aznap tényleg elküldte, és tényleg megjavult a készülék.

    Pár hónap múlva a sat.hu fórumon valahogy szóba került a téma és én leírtam az élményemet (ha már szeretek néha hobbiból firkálni) erre a szervizes gyakorlatilag belém kötött. Mivel ő is pont olvasta a fórumot. Az már cseppet sem zavarta, hogy én csupán a száraz tényeket adtam át. Még furcsább volt, amikor pár nap múlva mintha egy másik nickkel akart volna összemosni engem (de minek is nekem másik nick?), vagy nem tudni mi baja volt, de akkor nekem úgy tűnt, valami komoly baj lehet a figurával, ilyen érdekes észjárással.

    Itt van végül a forgalmazó elérhetősége:

    http://www.hungaroflotta.hu/

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Virág et.

    senior tag

    válasz Virág et. #11621 üzenetére

    Kis fejlemény a "sokol rádiós" hangzásban: van kettő ebből a csodás DPS HD60-ból, az egyiken 1.1-es sw van, a másikon 3.0. Az újabb szoftverrel nincs gond a hanggal (sem).

    Sajnos a gyártói weboldal már megszűnt, a forgalmazó meg elérhetetlen...
    Egészen véletlenül nincs valamelyikőtöknek letöltve a DPS HD60 3.0 vagy ennél újabb firmware?
    :)

Új hozzászólás Aktív témák