Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • igazánamatőr

    csendes tag

    Kedves fórumozók!
    Hűségidőm rég lejárt az Invitelnél, váltani készülnék, ha lenne mire (értsd: jobbra). Kaptam a DIGI-től egy értesítést, hogy optikai hálón hamarosan elérhetők lesznek szolgáltatásaik. Példaként akciós ajánlatok is vannak a szórólapjukon, pl: DIGI+ +TOPNET+TEL 8 ezerért.
    Engem csak a NET érdekelne, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, amire a 1272-es számukon nem kaptam választ, csak érdektelen robotszöveget. (Bár néhány száz hozzászólást elolvastam, lehet, még többet kellett volna - elnézést az esetleges kérdés – redundanciáért!)
    1. A szórólapon apróbetűvel az is szerepel, hogy családi házas (FTTH) övezetben csak a DIGI+Televízió csomag érhető el. Én falun lakom, úgyhogy ez kapásból azt jelentené, hogy (LAN-os Top)netről ne is álmodjak? Ez lenne a logikus, a honlapjukon sincs a településem fenn (még?), mint szolgáltatásilag elérhető terület. Egyenszórólapot használnak, ezért van NET is az ajánlatuk közt?
    2. Tételezzük fel, lehet netet rendelni. A jelenlegi ADSL csomagomban 830Kylobite a le-, 50 Kylobite a feltöltési sebességem. A TopNet garantált sávszéle 8/4 Mbit. Ez mennyire garantált? Egyáltalán, mint legrosszabb esettel kell-e ezzel kalkulálni, vagy ennyire azért csúcsidőben sem lassul be a net? (Volt itt a faluban már egy kábelnet - szolgáltató, aki kipróbálta, menekült is tőle azonnal. Gyakori szakadások; hosszú szolgáltatásszünetek; ha működött, este 7-9 közt akár 5 KB/s sebesség letöltésileg stb.)
    3. Mi az a tapasztalatotok szerinti valós átlagsebesség, amire a csúcs csomagjuk képes. Adják a csomag szerinti sávszélt, vagy eleve kevesebbre kell berendezkedni?
    4. Mennyire stabil a Digi szolgáltatása. Ha sok a disconnect, nem sokat ér a nagy sávszél számomra..
    4. Valószínűleg backupnak meghagynék egy kisebb ADSL csomagot az Invitelnél, tudnátok a TopNethez egy megbízható routert ajánlani, ami bőven elvinné a DIGI sávszélét, wifire is alkalmas, s egyszeri (nem rendszergazda, programozómatekos) usernek gondtalan netezést biztosít?
    Bocsánat a sok kérdésért, és köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz DBob #10650 üzenetére

    Kedves DBob!
    A nick nem véletlen, tényleg amatőr vagyok, viszont hazug még véletlen sem :)!
    Amit írtam nem hallottam, nem pletyka szinten értesültem róla - olvastam, s ha a link működik, Te is meggyőződhetsz róla (sajnos scanner nincs itthon, remélem a kép is megteszi):
    http://img43.imageshack.us/img43/4843/digi1q.jpg

    Ami az FTTH megjegyzést illeti, itt egy másik kép:
    http://img641.imageshack.us/img641/4707/digi2a.jpg

    Őszinte leszek, nem vagyok túl optimista a LAN-t illetően. A szórólap is kellően igénytelen ahhoz, hogy komolyan lehessen venni. Viszont ha a kb. 1600 fős Gellénháza községben lehet 80/25-ös TopNetet rendelni (a digi honlapja szerint), nem tűnt olyan ostoba dolognak Budapesttől 5 km-re, jóval nagyobb lélekszámnál, Fibernetes előzményekkel Nagytarcsán a dolog. Megjegyzem a héten kétszer volt - előre bejelentett - áramkimaradás, légkábelezték az oszlopokat (de lehet, hogy mást is csináltak, annyira nem figyeltem, csak összefüggni látszottak a dolgok).

    Üdv.,

    Egy amatőr user

    [ Szerkesztve ]

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz McLaca #10652 üzenetére

    Köszönöm a válaszod - megerősítve ezt, megosztom veletek a mai napi "nyomozásom" eredményét:
    A Digi kontakt embere elmondta, hogy a településemen (Nagytarcsán) befejezték az optikai hálózat kiépítését, egy - másfél hónap tesztelési időszak következik, majd jön az éles üzem. Arra a kérdésre, hogy a tesztidőszak - hossz mennyire komolyan veendő (olvastam a hozzászólások közt hosszabb várakozásról), azt a választ kaptam, hogy legkésőbb december 31-ig működni kell a szolgáltatásnak, és például a szomszédos Pécelen már élesen üzemelnek.
    Lesz 80/25-ös TopNet 4700 Forintért, külön is igénybe vehető, nem csak csomagban, a csomag - példa csak azért szerepel a szórólapon, mert az akciós. Arra a kérdésre, hogy hűségidővel lehet - e csak belépni, a válasz nem volt, tehát nem kell elköteleződni. A tesztidőszak alatt előszerződéseket kötnek, attól is el lehet állni bármikor, ha meggondolná az ember magát. Az előszerződést bármikor, akár már a mai napon meg lehetett volna kötni.

    Ezzel az első kérdésemre választ kaptam, megköszönném ha a továbbiakról (mennyire stabil a net, van - e sok disconnect, csúcsidőben is megvan - e legalább közelítőleg a forgalmi sebesség, megbízható router típus/ár) a tapasztalataitok alapján szintén lehetne még bővebb infóm! (sfdrakex - köszönöm a válaszod, a router tipped megfontolom, ha majd ott tartok!)

    Köszönöm mindenkinek előre (és utólag) is!

    [ Szerkesztve ]

  • igazánamatőr

    csendes tag

    Köszönöm a visszajelzéseitek DIDI - ügyben!
    Tegnap előszerződtem, az üzletkötő megerősítette, hogy házig (házfalig) viszik az optikát, onnan egy átalakítóból jut be kábelen a szobába a(z én esetemben csak a) net.

    Időközben router ügyben körülnéztem, a Linksys E 3200 - zal szemezek.
    Ez a 80/25-ös csomagra (egygépes felhasználás, néhány wireless eszközzel) specifikáció alapján OK-nak tűnik, s elég stabilnak is mondják.

    Esetleges személyes tapasztalataitok alapján érdemes próbát tenni vele?

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz McDog #10681 üzenetére

    Ott a két pont :)

    Szóval DIGI - topnet ügyben a Linksys routerrel kapcsolatban szeretnék felhasználói tapasztalatokat - megbízhatóság, egyszerű használat, jelzett csomaghoz való alkalmasság stb.szempontjából. Előre is köszönöm a hozzászólásokat, újfent!

    [ Szerkesztve ]

  • igazánamatőr

    csendes tag

    Bekötötték a DIGI-sek a netet a mai napon :) ! Bejött a lakásba az optikai kábel, s itt egy ZTE optikai terminál csatlakozik UTP kábelen a géphez. A speedtesten 90/25 Mb/s sebesség mérhető, hazai szerver pinggel. /Valós sebességként is megvolt a 10 MB/s körüli letöltési sebesség/. A router - kérdésben még tovább informálódom, de köszönök minden tippet a hozzászólóknak!
    Egy kérdés viszont felmerült bennem, lehet Ti tudjátok rá a választ:
    Az eddigi ADSL-m is meghagytam backupnak, a DIGI lenne a használt main kapcsolat.
    Gigabyte EP45-DS3 alaplapomon 2 hálókártya található, egyikre az ADSL modemből jövő UTP-t, másikra a ZTE kábelét csatlakoztattam. Nem akarom egyszerre a két hálózatot "összeadottan" (teaming) használni, külön - külön szerettem volna, ha beléphetek szükség esetén erre, vagy arra a szolgáltatói hálózatra.
    Az ADSL-lel nincs is gond, ha az Invitel kapcsolatot indítom, megy rendesen, függetlenül attól, hogy a DIGI terminálja a másik hálókártyán figyel. DIGI hálózatom viszont csak akkor van, ha eltávolítom (áramtalanítom, kihúzom a hálókártya portról) az ADSL modemet. Mi a probléma? "Ütközik" valami? Ha igen, mi az, ami az ADSL kapcsolatnál nem gond DIGI-nél meg igen? A DIGI kapcsolat beállításakor kézzel állítottam be a kapcsolatot, "Kapcsolódás felhasználónevet és jelszót igénylő szélessávú kapcsolat segítségével - opcióval. (Ez a DIGI setup előírása.) Nem megoldható amit szeretnék, vagy béna vagyok?

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz Dot #10755 üzenetére

    Szia,
    Fentebb már volt néhány post a témában (linkeltem fotót arról is, hogy min - milyen formában keresték meg a lakósságot nálunk).
    Nagytarcsa községben lakom, családi házas övezetben. Itt az elmúlt hetekben kezdték el kiépíteni az optikai hálózatot, s ha jól tudom e héttől kötik be (ebben nem vagyok biztos). Mindenesetre nekem a hétfői nap volt az első opció bekötés - időpontilag, mára volt lehetőségem összehozatni. Én ezzel a szolgáltatásmóddal még nem találkoztam, úgyhogy meglepő volt, hogy a "fiber to the home" szó szerint értendő a telepítésnél :)!
    Pécelen korábban kezdték, ott talán már több tapasztalat is van, amit remélhetőleg valaki/k előbb - utóbb itt is megosztanak.
    A kapott tippeket köszönöm, meglátom mire megyek velük.

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz sfdrakex #10754 üzenetére

    Köszönöm még egyszer a tippeket hálókártya - ügyben!
    A hálókártya letiltás felületről (nekem) nem ment, viszont a DSL modem kikapcsolásával használható lett a Digi "modem". Elsőre utóbbival próbálkoztam alapból, de kicsit béna voltam a Speedtouch 530 kikapcsolásánál, mert ugyan csak egy fizikai gomb van rajta, de azt jó hosszan kell nyomni..

    [ Szerkesztve ]

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz McLaca #10765 üzenetére

    Sziasztok!
    Mellékelek képeket, remélem minden kérdésetekre választ találtok.
    Ha mégsem, jelezzétek - igyekszem amit tudok megosztani Veletek.

    http://img411.imageshack.us/img411/330/doboz.jpg
    http://img27.imageshack.us/img27/1343/kszlk.jpg
    http://img84.imageshack.us/img84/3628/tpusszm.jpg
    http://img263.imageshack.us/img263/8863/specs1m.jpg
    http://img5.imageshack.us/img5/2618/specs2h.jpg

    Első tapasztalataim pozitívak. Stabil, 10-11 MB/s közti le-, 3,1 MB/s feltöltési sebesség; nincs szakadozás. Magasfényű /mint nálam minden eszköz/, úgyhogy ha nincs vákuumban, azonnal porosodik:)!
    Azon azért elgondolkodtam, hogy - tudom, teljesen életszerűtlen a példa, de - mi lenne, ha folyamatosan a teljes sávszélt kihasználva használná valaki a DIGI TopNetjét? Kb. 33 Tera havi forgalommal számolva, két és fél év alatt 1 Petabyte küldés - fogadását tényleg korlátlanul engedné a DIGI?

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz cool13 #10770 üzenetére

    Szia!
    Az egyik képen látható, hogy a specifikációban említik a készülék CATV szolgáltatás támogatását. Ilyen kontextusban ez szerény ismereteim szerint a kábel TV supportot jelenti, tehát a "doboz" az minden valószínűség szerint ugyanez lesz Nálad is:)!
    Hogy milyen módon alakítódik a terminálból kimenő jel a TV-d számára emészthetővé, arra sajnos én nem tudok válaszolni, engem csak a net érdekelt, TV műsort évek óta nem nézek.

  • igazánamatőr

    csendes tag

    válasz Blackmate #10774 üzenetére

    Hello,
    Az optikai kábel átmérőre kb. válaszaim vannak, ha az segít. Tulajdonképpen egy érpárat képzelj el, ahol az egyik kábel az optikai vivőszál, a másik egy merevítő vezeték. A "bruttó" vezetékméret vonalzózva 4x2 mm (1. kép). Szétszedve a kábelt az optikai szál kb. hajszálméret (2. kép), amit még blankolt is a szerelő:).
    http://img407.imageshack.us/img407/6360/1kp.jpg
    http://img406.imageshack.us/img406/3988/2kpy.jpg

    A vezeték nálam a még az Antenna Hungáriás set-top box koaxkábelének plafonon fúrt lukán húzták be, zéró töréssel. Enyhe félparabola ívet képzelj el a vezetékelésben.
    Szerintem nálad sem lesz gond ezzel, nem fognak törni semmit!

  • igazánamatőr

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eddig azt kaptam a Digitől amiért fizetek (TopNet), de tegnaptól még a BaseNet sebességét sem érem el (nem csak sebességtesztekben (38/18Mbit körüli értékek), de valós forgalomban sem). Eddig a csomag szerinti sávszélek biztosítottságával nem volt gond - lehet, hogy véletlen alacsonyabb csomagba soroltak?! Most, mikor november, decemberre együtt küldtek ki számlát, amit be is fizettünk? Karbantartás nincs a honlapjuk szerint a környékünkön, teljesen tanácstalan vagyok.
    Előfordul ilyen szintű blama a Diginél? Hol lehet ezután érdeklődni, illetve milyen módon érdemes reklamálni?
    /Lassan egy hónapja lesz, hogy szerződtem velük, azt hiszem az alig 60 giga forgalmam nem jelenthet túlhasználatot, ami miatt korlátoztak volna esetleg - pláne, hogy a postok szerint nincs is letöltési limit a Diginél../

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák