Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vottokar

    senior tag

    Már vártam,hogy valaki szakavatott, megtegye ezt a lépést. Köszönet érte. :) Én sajnos csak ugatom az openwrt témát, ezért csak a gyári firmware-vel tudom használni. :(
    Az igényeim igencsak alapok. Tudjon osztani dróton és wifin netet. (100M digi van). Csak a notimban van ac, és az is egycsatornás, úgyhogy nem vagyok ott poweruser. Az n-es részét olcsó telefonok és tablet használja a családban, szintén alap böngészés szinten. Szóval nem volt követelmény a csúcstempó, de jó ha üzembiztosan megy. Egy mobilmerevlemezt tervezek rádugni (véglegesre 1T WD-Red, most egy kicsi Samsung van rajt). Az ezen levő adatok (családi adatok, esetlegesen videók) elérése helyi hálón (ez most is megy) esetlegesen kívülről (ezt még nem próbáltam). Gondolkodtam egy R-Pi alapú médialejátszón, ezt kéne tudnom majd használni, de ez még csak távlati terv.
    A teljesítményével elégedett vagyok, de ez az újfajta grafikus lebutított felület nekem nem igazán jön be.
    A külseje szerintem nem ronda, de nálunk sajnos el kell dugni a könyvespolc egy alsó fakkjába, mert a gyerekeim elől csak ott van kb. biztonságban. Ez nem tesz jót a wifi hatótávnak (panel, sok 2.4-es környező egység), de ezzel együtt kell élnem.
    Elgondolkodtam a winchester beépítésébe a router dobozába (ötletadó suste mester), de nem tudom, hogy ez miként árnyékolná esetlegesen a beépített wifi antennákat. Ha sikerülne ideiglenesen beüzemelni egy másik routert ideiglenesre, akkor lehet, hogy jövő héten behozom a munkahelyre és megnézem, hogy egyáltalán elfér-e a dobozba biztonságosan...

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Új hozzászólás Aktív témák