Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Hobby elektronika
- EUV-áttörés vagy marketingfogás? Lépeget előre Kína a felzárkózás rögös útján
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Házimozi belépő szinten
- Milyen processzort vegyek?
- Pánik a memóriapiacon
- Projektor topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen TV-t vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
zzolika
aktív tag
válasz
kuyarashi
#3167
üzenetére
A legújabb verzióknál nem tudom változott-e valamit, de a régebbi (én X8-at használok) Coreleknek az 1 szálas prociteljesítmény kell. Hiába használ néha több magot, de nem minden feladatra. Valószínű nálad is ez akasztja meg.
Ezt le tudod csekkolni egyszerűen. Megnézed a feladatkezelőben, amikor sokat gondolkodik, mi a szűk keresztmetszet? Ha a 4 magos procinál azt látod hogy sokáig 25% a kihasználtság, akkor pont belefutottál abba, hogy csak egy magot használ arra a feladatra. Azt is látod ha a ram fogy el, bár 32 GB nekem még sose volt kevés, vektoros szerkesztéshez elég kell legyen.
A videokártyát nem tudom használják-e egyáltalán az új verziók, a régiek nem, de ezt is látod hogy pörög-e valamit a gpu.
Ha túl komplex a vektoros rajz, a reduce node is segíthet.
Vagy ha már nem akarsz szerkeszteni rajta, akkor a további felhasználáshoz konvertáld át egy 600 dpi-s bitmapre, utána nem lesz sebesség problémád.
Nekem a látványos belassulások mindig olyankor jöttek, ha pl egy Illustratoros pdf-et raktam be Corelbe, ahol a színátmeneteket, átlátszóságokat pár ezer objektumra törte szét. Az elejétõl Corelben készített melókkal sosem volt gondom (kivéve egy száz oldalas katalógus, összelinkelt textboxokkal, körbefuttatott képekkel, na ezt tényleg nem corelben kell csinálni).
Szóval ha gépet fejlesztesz Corelhez, szerintem az egyszálon legmagasabb sebességű proci legyen a cél. -
Met
nagyúr
válasz
kuyarashi
#3167
üzenetére
A 8 mag, 32 GB RAM jobban hangzik viszont az is számít hogy hány szálon dolgoznak. Viszont lehet felesleges pénzkidobás mert a Corel ettől ugyan úgy el fog hasalni. Nem ártana kipróbálni valahol.
Továbbra is azt mondom hogy a Corel komolyabb grafikákra nem alkalmas. Nagyon jól el lehet benne szerkesztgetni névjkegyeket és bélyegzőket de másra ott az Adobe.
Ha gondolod küld át a grafikát mit csinál vele a gépem X5-ös Corellel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Újszerű Apple Macbook Air 13 - M2 - 8/256GB (MLY33MG/A) éjfekete - 141 Ciklus - 1+ év garancia - HUN
- Dobozos! Xbox Series X 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Eladó Apple iPhone XS 64GB / 12 hó jótállás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3963
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


