Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pala

    veterán

    válasz sipsand #3088 üzenetére

    És angolul? :)
    Nah, lényeg, hogy fel kell csavaroznod a borda aljára a 4db hajlított fémdarabkát, melyek végén a műanyag rögzítő pöckök találhatók (a ventit egyelőre felejtsük el, az csak később kell). Viszont itt figyelned kell, hogy hogyan rakod fel őket, mert 2féleképpen is lehetséges (ugyanis, ha megnézed, 2db egymásba érő menetek vannak). Neked pontosan úgy kell felraknod, ahogy az alábbi képen látható:

    Itt láthatod is, hogy a "belső", vagy másképpen fogalmazva a hűtő felé eső meneteket kell szabadon hagynod.

    Ezután nézd meg a műanyag fekete pöcköket, mindegyik a rárajzolt nyíllal ellentétes (!) irányban ütközésig el kell, hogy legyen fordítva, ezt ellenőrizd le mind a 4-en. Ugyanis a hűtőt csak így fogod tudni a helyére rakni és rögzíteni! Ezután a processzor felületére nyomj egy kicsit a hűtőhöz adott hővezető pasztából, kb. egy kicsi borsószem nagyságút (de semmivel sem többet!), lényeg az, hogy ez utána egyenletesen szétkenve egy vékonyka réteggel beborítsa a processzor felületét. Sajnos a gyártó elég gagyi pasztát mellékel a hűtőhöz, talán egy tiszta, kis méretű ecset segíthet a szétkenésben. Nem kell teljesen a szélekig / sarkakig kenni, mert majd a hűtő a ráhelyezéskor úgyis kicsit szétpréseli minden irányba. Fontos, hogy ne nyomj túl sokat, ennek a pasztának semmi más szerepe nincsen, csupán annyi, hogy kitöltse a felületi egyenletlenségeket és ezáltal jobban közvetítse a hőt. Így ha sok van belőle, az csak hátráltatja a hatékony hűtést. Miután ez megvan, felrakhatod a hűtőt; a 4db pöcköt szépen be kell nyomni a megfelelő lyukakba. Ez mérsékelt erőkifejtést igényel, érdemes úgy csinálni, hogy az egymással átellenes pöcköket nagyjából egyszerre, egy határozott nyomással bepattintod a helyére. Ha kattan egyet, akkor bent van a helyén (nézd meg az alaplap túloldalán, hogy tényleg átnyúlik-e rendesen mindegyik pöcök). A bordát lehetőleg olyan orientációban rakd fel, hogy majd a rákerülő venti a ramok oldaláról rászerelhető legyen.

    Ezután jön a venti. Ezt 2db fémhuzallal tudod a helyére erősíteni. Kicsit nehéz leírni, de lényeg az, hogy így kell kinéznie: [link]
    Ezt már nem olyan nehéz megcsinálni, csak figyelj, hogyan rakod bele a huzalokat, mert "befelé" kell nézniük, a képen is látszik. Ha fordítva próbálod, akkor feltűnően laza lesz, szóval észre fogod venni, hogy nem úgy kell. :) A huzalokat hátra kell húzni és be kell pattintani a borda oldalán lévő vájatba. Így stabil lesz.

    Legvégüli ne felejtsd el bekötni a ventit az alaplapra!

    Nah, ez elég szájbarágós lett, dehát lépésről-lépésre kérted, én megtettem, ami tőlem telt. Egy ilyen felszerelést sokkal könnyebb megcsinálni, mint leírni. :)

  • Pala

    veterán

    válasz sipsand #3082 üzenetére

    De hát elvileg ott van magyarul a hűtőhöz adott leírásban. :F Igaz, kicsit fura a nyelvezete, néhol olyan, mintha valami gagyi webfordítóval csinálták volna. :D

    Milyen procira szeretnéd felrakni?

  • sgergi

    veterán

    válasz sipsand #3077 üzenetére

    Pontosan mit értesz használat utasítás alatt? Hogy hogyan kell feltenni?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés