Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Broker #97 üzenetére

    mélyen tisztelt és tanult fórumtársam :R
    hol akartam én itt bármilyen cégem ( bár megjegyzem, hogy nem is tudok róla, egyéni vállalkozó igen, de nem cég) nagyságát bizonyítani? :F
    pontoson hol is volt ez a ''lesza...zol'' kifejezés? :F
    ismerem a bróker által közvetített termékek sorsát, dolgoztam elég sokáig biztosítónál, ezt mondtam és most is mondom. megkötik és ha probléma van, mehet az ügyfél a számára ismeretlen biztosítóhoz. lehet, hogy nyugaton másképp működik, de ez még nem garancia arra, hogy nálunk is. én tudom, hogy világ - talán az Univerzum? - leg-leg-leg cége a bnet :R
    hol olvastál olyat a hozzászólásaimban, hogy Isten óvjon bárkit a Bnet-től?
    tudod, vannak tapasztalataim a brókerekről - és itt soha nem tettem utalást konkrét cégre - akik kihasználva az ügyfelek bizalmát, az alapján mondatták fel a biztosításokat, hogy melyik cégtől kapnak több, esetlegesen, hamarább jutalékot!
    sőt még újságban is - szándékosan -hamis tarifákat adtak meg. persze amikor már kötelezték a pontosítás közzétételére, akkor már az ügyfelek felmondták a biztosításaikat. ezek tények, minden cég -persze a bnet kivételével - igyekszik minél nagyobb profitra szert tenni, tisztességes és kevésbé tisztességes módszerekkel. nekem sajnos 3 évbe telt mire rájöttem arra, hogy az ügyfél csak ritkán jár jól!

    emberek menjetek és lépjetek be a bnet-be, dolgozzatok neki, kössetek vele szerződéseket, ajánjátok ismerősöknek, de tényleg!

  • Broker

    újonc

    válasz Broker #103 üzenetére

    Bocsi, még egy fontos dolog, Bnettel nem köt szerződést senki, mert rajtunk egy fillér sem folyik keresztül. A tanácsot adjuk, ha elfogadják segítünk összejönni a tőkepiac szereplőjével, ha nem keresünk alternatívát. Nálunk az ügyfél dönti el mit választ.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Broker #102 üzenetére

    na, ha visszaolvasod a hozzászólásaimat pont ugyanazt mondom, nevezetesen, hogy más termékét árulja, amiért pénzt kap. nem közvetlenül a biztosítótól, banktól, hanem a bróker cégtől. vannak ismerős - sőt volt biztosítós kollégám - aki most brókernél dolgozik/dolgoznak. több partner van szerződésben velük. nézzünk egy példát: szerződik min. 3 biztosítóval és mondjuk 3 bankkal. egy biztosítónak van legalább 6-7 életbiztosítási - vagy befektetési terméke, mindegy minek nevezzük - 6-7 kockázati terméke, ez ugyebár 12 termék, ez igaz mind a 3 biztosítóra, így összesen tudsz 3x12=36 ilyen terméket kínálni. igen, ám, de még ott vannak a bankok, mondjuk itt kevesebb termék van -bár önnagában ez így nem igaz- 3-4db-ot számolva, ez még plusz 10db termék. Tehát ott tartunk, hogy profin, teljes mélységben tudsz, ismersz 40-50db terméket. :R
    na, látod, ezt nem hiszem el. én, a saját 14db termékünk közül 5-6 db-ot ismertem olyan mélységben, amikor azt tudtam mondani. hogy kérdezhet bármit.
    akkor mi alapján tudsz felelősségteljesen ajánlani? esetleg talán az alapján, hogy szelektálsz? mi alapján? azt fel sem merem tételezni, hogy nem veszed figyelembe az ügyfél érdekeit, de mivel ebből élsz, ebből kapsz jutalékot, megfogod nézni, hogy milyen jutalékot kapsz, ha van mekkora a jutalékvisszatartás vagy visszaírás mértéke?
    én nem látok különbséget a ''független'' - hiszen ténylegesen nem független -és a többes vagy egyes ügynök/tanácsadó/bróker között. mindenki - tudása szerint - igyekszik a legjobbat az ügyfélnek. csak amíg a bróker cég bármilyen probléma esetén a ''kenyéradójára'' mutogat, addig egy biztosítási üzletkötő már nem tud másra mutogatni, neki kell megoldani a ''problémát''. nem vagyok bróker ellenes, de én nem dolgoznék brókernál. ha eltudok adni terméket - márpedig eltudok, mert akkor nem ezzel foglalkoznék -, akkor engem ne húzzon le egy ''közvetítő cég''!
    más:
    ha valakit győzködni kell, arról, hogy neki mi a jó, akkor az vagy nem fog ilyen pályára menni, vagy 2-3 hónap után kiszáll a buliból. hidd el, nem vagyok a témával kapcsolatban ''érzelmileg túlfűtött'', vagy úgy gondolod, ha valakinek negatív tapasztalata van valamivel kapcsolatban, akkor kussoljon? mondjuk amikor a biztosítónál fel akartuk vetni a problémákat, kb ez volt a reagálás ezekre a megnyilvánulásokra.
    képzési díj: dolgoztam biztosítónál, hívtak több társasághoz is és ahol voltam tájékozódni, sehol nem kértek pénzt, még az alapképzésért sem! érdekes módon nem lepték el őket olyan személyek, akik csak azért mentek oda, hogy kapjanak egy kávét vagy szendvicset.
    az, hogy itt mennyi panaszos van, nem jelent semmit. nézd meg mennyi személy írt a topicba. az emberek különben sem szeretik kiteregetni, ha átverték őket (általában beszélek).
    a topicnyitó információt, véleményt kért.én véleményt és tapasztalatot mondtam és veszed a fáradságot és végigolvasod a hozzászólásaimat, általában beszéltem a brókerekről.
    mégvalami: ez nem chat oldal hanem fórum.

  • Broker

    újonc

    válasz Broker #106 üzenetére

    A cég tehát szerintem azért kell, ha lehúz, ha nem mert külömben a tőkepiac kicsi szegmensének boltosa leszek ami nekem nem tetszik. Én is probáltam biztosítónál, ott nevetséges volt az egyhetes képzés, és akkor még fizetni is kellett érte. Lepusztult tanteremben, tartották, a csajok ruhája elszakadt az összefarigcsált padoktól, mindenki hozta a maga szendvicsét. Pedig ez egy vezető biztosító, 2000ben. Heti értekezleten megmondták, hogy milyen biztosítást kell a következő héten eröltetni.
    Bnet alapképzés egy nap a Duna Interben, fizetős, teljes ellátással,(nem egy kávé, szendivel, hanem reggeli, ebéd, uzsonna, kávé, üdítő, süti, stb. nem ez a fontos, de nem árt, ha kulturált.) utána heti fél nap képzés, folyamatosan, amíg nálunk dolgozik, ingyen, Majd 3 nap Tapolcán, Ausztriában rendszeresen ingyen, stb.
    Nem tudom ki volt az aki valakit győzködött. Aki nem akar valamit, és értelmes, azt nem lehet győzködni. Az biztos, ez egy teljesen újszerü szakma, ha valaki nem probálja meg, sosem tudja meg sikeres lesz-e benne vagy sem, szeretni fogja vagy sem. Veszíteni pedig azt a 27800 Ft-t fogja, ha mégsem akar dolgozni, aminek a nagy részét megitta, megette. Szakmai tapasztalatod alapján sikeres lehetnél a Bnetnél, úgy gondolom, bővíthetnéd szaktudásodat, és az ügyfeleidnek még több és exkluziv lehetőséget kínálhatnál. Szívesen fogadjuk jelentkezésed!

Aktív témák