Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Matyi_01

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni, mert tanácstalan vagyok.
    A probléma a következő: A gép bekapcsolásakor a legváltozatosabb problémák jelentkeznek. Rendszerint a monitor nem ad képet csak villog rajta a kis led (nem írja ki hogy nem kap jelet, csak sötét és villog), ugyanakkor a gépen hallom, hogy a windows bebootol. Na ekkor szoktam újraindítani, egyszer, kétszer, háromszor.... egy idő után bejön a kis képernyő amin a biosba való belépést lehet kiválasztani, majd ismét villogás, egy idő után pedig beindul a gép.

    A gond az hogy teljesen rendszertelenül és összevissza produkálja a tüneteket, és nem tudok rájönni mi okozhatja. Amit eddig próbáltam: tápcsere, memória átpakolás egyik slot-ból a másikba, CMOS ürítés óraelem eltávolítással.

    A furcsa az hogyha egyszer beindul a gép akkor már tökéletesen megy, semmi gond nincsen vele. Ha menet közben kikapcsolom a monitort hosszabb időre akkor azonban ugyanez a jelenség üti fel a fejét. Szerintem a videóvezérléssel lehet valami. Mit gondoltok?

    A konfig: Asus p5ql pro deszka, E5200 cpu, Ati 4830-as VGA (club 3d), 2 giga ddr2-es ram. Mindez egy vista home basic-kel megbolondítva.
    Ha valaki tapasztalt ilyet, vagy otthon van a témában kérem segítsen!

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák