Hirdetés
- Hogyan verte le egy telefon chip az egész laptop ipart? – x86 vs ARM
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- 5V BOOST-os ASRock PRO tápok jöttek a középkategóriába
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen asztali médialejátszót?
- Bluetooth hangszórók
- LG LCD és LED TV-k
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- OLED TV topic
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
-
PROHARDVER!
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
szilard28
aktív tag
válasz
GuMipOkE
#2053
üzenetére
Japánban minimális defláció volt, amit ellensúlyozott a technikai fejlődés, vagyis nem csökkentek észrevehetően a jövedelmek.
De itt egyesek arra számítanak, hogy majd 100 dolcsiról 1000-re vagy 10000-re nő a BTC árfolyama (ugye max 21 millió BTC lesz, ha szinte mindenhol elfogadják, akkor ez lehetséges), ami pedig már megjelenik a bérekben is. Ugyebár az éves pár % reálbérnövekedés is a technikai fejlődésből adódik, hiszen enélkül nem fenntartható. De 90-99%-os defláció értelemszerűen csökkenti a béreket.
Az infláció kivédésére ott vannak a bankbetétek és államkötvények, amin keresztül a megtakarítás visszamegy a gazdaságba. Enélkül pl. az emberek 90%-a még egy lakást se tudna venni.Ja és bankrészvényt is vásárolhatsz, ha olyan jó biznisznek tartod.
És ki jár jól a deflációval?
A "kisemberek"? Nem, mert nekik alig van megtakarításuk, sőt túlnyomórészt hitelben ülnek.
A "gazdagok" és milliárdosok járnak jól, hiszen a pénzük vásárlóereje kockázat nélkül fog minden évben 5-10-1000%-kal nőni, míg a jelenlegi "csúnyainflációs" gazdaságban a fejlett országokban (USA, Németo.) negatív reálkamatot kapnak, és még a valamennyire kockázatos Magyarországon is csak 2-3% reálkamatot.
Hát nem lenne ezerszer jobb a milliárdosoknak, ha ehelyett kockázatmentesen nőne a pénzük értéke, és nem kellene aggódniuk, hogy az USA vagy Magyarország becsődöl?
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Építő/felújító topik
- Battlefield 6
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Hogyan verte le egy telefon chip az egész laptop ipart? – x86 vs ARM
- Le Mans Ultimate
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- sziku69: Szólánc.
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- AKCIÓ! ASUS H310M i5 8500 16GB DDR4 240GB SSD GTX 1060 6GB Zalman T3 Plus CoolerMaster 500W
- Honor 400 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10400F 16/32GB/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


