Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Tufa_ #6322 üzenetére

    na, de akkor Neked sem a mélyláda helyettesíti 120 és 60hz között a mélyhangokat, csak kiegészíti az első szettet némi erővel

    A vér nem válik VAZZE!™

  • BBéci

    titán

    válasz Tufa_ #6322 üzenetére

    Tapasztalataim szerint egyáltalán nem szerencsés átfedéssel vágni a frekvenciatartományokat. El tudom képzelni, hogy a Te autódban jobb úgy, de általános tanácsként semmi szín alatt nem ajánlható.
    Az összes komolyabb - netán díjnyertes - rendszerben alacsonyról indulnak a szubok, még a 70 Hz is ritka. SQ versenyeken egyre több autóban nincs mélyláda!!!
    Házimoziban valóban elengedhetetlen a mélynyomó, (nálam, itthon 40 Hz alatt dolgozik) de nem szabad összehasonlítani az autóhifivel, ahol sztereót hallgatunk. Rengetegen élvezik a zenét apró monitorsugárzókon, amik meg sem mukkannak 50 hertz alatt, mégis csodálatos élményben van részük. Ezt high-end show-kon magad is megtapasztalhatod.

    Aktív rendszert én sem javasolnék kezdőknek, nem az az egyetlen célravezető út. Pláne nem 150000-ből. SQ EB-t is nyertek már passzív rendszerrel.

    Ha 40 (vagy bármennyi) hertzet adnak meg egy hangszóró alsó határfrekvenciáját, az szinte soha nem jelenti azt, hogy odáig le lehet engedni. Ezt mérésekkel és próbálgatásokkal tapasztaltam, de a szakirodalom is ezt mondja.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák