Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vizimento

    senior tag

    Üdv Mindenkinek!

    A következő problémámra szeretnék megoldást találni:
    Van egy Sapphire Radeon HD3850es videokártyám. Egy aránylag egyszerübb játék alatt (I-Fluid) egyszercsak fura hangot hallottam a gépből (amit sejtésem szerint a videokártya hűtője okoz): kb 3-5 másodpercig hangos süvítő zaj (olyan mint amikor túl gyorsan pörög egy venti) aztán 2-3 másodperc csend. Megint 3-5 mp ventizaj, megint 2-3 mp csend .....
    Ezért körülnéztem az everestben és a következőre lettem figyelmes:
    "GPU hőmérséklet" 90 C környékén.
    "Ventilátor-sebesség" 30-64 % között ugrál (sztem ez okozza a fura hangot)
    "Kihasználtság" 96-98 %

    A kérdéseim:
    1) Mi okozhatja az ugrálást, hogy felpörög/leáll? Miért nem tud beállni egy állandó sebességre, miközben a terheltsége alig változik?
    2) A 90 C nem sok egy kicsit? Ha igen akkor miért csak 64 %-ig megy maximum a venti?
    3) Az normális, hogy amikor 30-40 %on megy a venti, nem is hallom, 50-60 körül meg már zavaróan hangos (elnyomja a 2belső+1 külső vinyó hangját+legalább 4 másik venti zaját is)?

    Mi lehet mindezen problémára a megoldás? Lehet hogy a ventit kéne lecserélnem? Vagy érzékelő probléma? Esetleg szoftveres gond van?

    Előre is köszi a segítségeket!

    Ja és ha nem megy játék, csak a win7 fut, akkor a GPU hőmérséklet olyan 55-58 C a venti sebesség állandó 16 % (természetesen semmi hangja) a kihasználtság meg 0-4 %.

    [ Szerkesztve ]

    Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

  • vizimento

    senior tag

    Sziasztok!
    Remélem jó helyen teszem fel a kérdést. Sokat gondolkodtam hogy plazma, monitor, vagy videokari topikba irjak, remélem jól tettem hogy emellett döntöttem.
    A problémám:
    Ati HD 3850 videokari + DVI kimeneten egy LCD montior, eddig igy használtam.
    Vettem egy Panasonic tx-p42u20e plazmatévét, amin szeretnék videokat nézni a szgépről.
    Összekötöttem vele a következő módon: a videokarin két dvi van, az egyiken a monitor, a másikra dvi-hdmi kábellel a tv.
    Mindkét kép fekete (tv és monitor is). Ha csak a monitor van bedugva, tökéletes. Ha csak a tv, akkor sincs kép.
    Mi lehet a probléma?
    Próbáltam a tv hdmi1 és hdmi2 csatiját is, egyiken automatikusan odalép a tv ha bedugom a hdmi kábelt, de fekete marad a kép, a másikba átse lép automatikusan, ha meg manuálisan átlépek arra a bemenetre, csak feketeség látszik.
    Valaki tapasztalt már ilyet?
    Előre is köszi a segítséget!

    Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

Új hozzászólás Aktív témák