Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gardaai

    senior tag

    válasz TheMarci #156 üzenetére

    Nem akarok semmiből semmit formálni.
    Szeretném megtalálni, kialakítani azt a sémát ami legalább annyira gördülékeny mint Windows-on. De eddig nem sok sikerrel.
    Nagyon egér + bill orientáltnak érzem az egész rendszert. Vagy túlságosan az egérrel kell manőverezni, vagy mindenképpen kell egér + bill kombó, hogy elérjem a kívánt hatást.
    Például: hogy a mission control ne legyen tele 100 ablakkal, ezért zárok be minden olyat ami éppen nem kell, viszont bezárni megint csak vagy bill kombináció vagy több egér kattintással tudom megtenni. Vagy elrejtem Cmd + H-val (azt hiszem ez is működik). Ha sok ablak meg van nyitva, akkor nem Cmd + Tab-al szoktam lépegetni közöttük, hanem rányomok a tálcán lévő elemre. Igen ám, de ha mondjuk az egér alatt pont az az ablak van ami megvan nyitva és alatta van ami kéne nekem, ahelyett hogy szimplán rákattintok és lerakja, ez nem működik. Ha jól emlékszem Control + kattintással teszi le. Ez megint nem eget rengető, hogy meg kell keresni a másik ikont ilyenkor, vagy az billentyűzethez nyúlni, de azért ha pörgés van napi 8-9 órában, akkor az az 1-2-3 másodpercek, percekké híznak. Persze ki fog alakulni ez a rutin is, csak kényelem szempontjából ez így elsőre hátránynak érződik.
    Másik egyszerű példa: kajaszünetben vagy ha eljövök a géptől nyomok egy Win + D-t lerak minden ablakot, visszajövök Win + D és felhoz mindent. Erre is találtam ilyen 3 vagy 4 ujjas technikát, hogy így kitologatja az ablakokat a szélére és az asztalt mutatja, de ez nem túl jó megoldás. Jelszót meg ujjlenyomatot meg nem akarok minden alkalommal beadni.

    De kíváncsi lennék mondjuk ami Mac-en gyorsabb Windows után, tudtok 1-2 ilyen dolgot mondani, hátha segít a "beilleszkedésben".

    ↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Új hozzászólás Aktív témák