- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- OLED TV topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Házimozi haladó szinten
- Computex 2025: új VGA-k és CPU-k az AMD előadásán
- AMD FX
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Computex 2025: mindenkinek elérhető AI szuperszámítógépeket vizionál az NVIDIA
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- 3D nyomtatás
-
PROHARDVER!
Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"
Új hozzászólás Aktív témák
-
Necc
addikt
Az a gond, hogy minden telefont teljesen egyedi modon kell rootolni, sokszor meg szoftververzionkent is teljes elteres van, igy egyszeruen nem letezik az, amit kersz.
Teljesen lealtalanositva a tortenetet, a rootolas azt jelenti, hogy a "su" binarist (ami a root (rendszergazda) felhasznalo szintu hozzaferest biztosit azon folyamatok szamara amelyek behivjak ezt a fajlt) be kell masolni a rendszer futtathato binaris fajljai koze (ez altalaban a /system/bin vagy /system/xbin), es minden felhasznalo szamara olvasas/futtatas jogot kell biztositani (chmod 755 [utvonal]) hogy a vegfelhasznaloi alkalmazasok is elerjek a fajlt es futtatni tudjak, ha kell.
Ha ez megvan innentol "rootolt" a keszulek es visszaellenorizni egy terminal emulatorbol kiadott "su" paranccsal lehet.Mivel sajnos a root felhasznalo az android rendszerben nincs jelszoval vedve, igy barmi es barki hozzaferhet innentol a root-hoz ezert masodik (kotelezoen opcionalis) lepeskent egy olyan alkalmazast kell beekelni, amivel kontrollalni lehet a hozzafereseket. Ez az alkalmazas altalaban a supersu (szemely szerint ezt kedvelem jobban, ezerszer stabilabb es megbizhatobb, mint) a masik pedig a superuser.
Termeszetesen ahhoz, hogy a "su" binarist fel tudd tuszkolni a keszulek ROM-jaba, egy olyan shell-t kell keriteni, ami mar lehetoleg eleve korlatlan jogokkal rendelkezzen. Ilyet altalaban ugy lehet elocsiszolni, amikor a legalapvetobb rendszerfolyamatok mar betoltodtek, de a felhasznaloi szintu folyamatok meg nem. Ez altalaban a recovery mod, ami termeszetesen biztonsagi okokbol a legtobb esetben nem tartalmaz shell hozzaferest.
Sony(Ericsson) keszulekek eseten van egy ugynevezett "fastboot" mod, ami a kernel betoltese elott megallitja a boot folyamatot, es felhasznaloi beavatkozasra var, ami 2fele modon vegzodhet: a felhasznalo feltolti a keszulek RAMdrive-jaba egy kernelt, es arrol bootol be, vagy a kernelt raflasheli a keszulekre. Ertelemszeruen ez utobbi zart bootloadernel nem lehetseges, de mivel az elobbi mukodik, a felhasznalonak nem kell mast tennie, mint egy olyan kernelt flashelnie a RAMdrive-ba majd bebootolni rola, ami egy root shell-t biztosit (ertelemszeruen ADB-n) keresztul a felhasznalonak. Igy mar lehetseges manualisan a "su" binaris feltunkolasa a keszulekre.
#2535: a fastbootot is hazavagta? (bar nem ismerem speciel az "U" -t igy csak feltetelezem hogy azon is van fastboot)
Új hozzászólás Aktív témák
Sok embernek van kérdése az Android rendszerrel kapcsolatban, mely igazán nem köthető gyártóhoz. Ebben a topikban lehet feltenni a szakmai kérdéseket, amelyek telefon/tábla függetlenek.
A Factory Reset Protection (FRP) megkerülésében nem nyújtunk segítséget!
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Telekom mobilszolgáltatások
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- OLED TV topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Összekeverheti a Samsung a klasszikust az ultrával
- Házimozi haladó szinten
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- Csere-beszámítás! Számítógép PC Játékra! I3 14100F / RTX 3060 12GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest