Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz envagyok #7643 üzenetére

    Köszi envagyok, tothl!

    TV-m össze van kötve a PC-vel megnéztem a beállítást. Fakó volt ha nem RGB-re állítottam. Jelzik is, hogy teljes módban több részlet látható fekete-fehér területen. Kontrasztosabb lesz a kép. Persze Kodiban is látszódik. Ha tudjátok légy szíves nézzétek meg, hogy a lejátszón van-e különbség a 2 kép között. Ez csak egy kép, de pont ilyen különbség van a filmeknél is.

    Kamerát is csatlakoztattam a TV-hez, ezzel a beállítással. A felvételt visszanézve RGB Highon volt a legjobb, egyébként ugyanolyan kontrasztszegény "rizsporos" ahogy a Kodiban is látszódik. Viszont RGB Highon túl van húzva a szín az eredetihez képest. Mondjuk ezt könnyebb csökkenteni, mint a kontrasztot növelni. 60 a maximum.
    Igen az a kérdés, hogy egy teljes RGB-s megjelenítőn, csak "optikai csalódás" a szebb kép, mivel a forrás sem RGB-ben készült.
    Windowsos Kodiban alapbeállítás a teljes RGB, gondolom a jobb képminőség miatt. Valószínűleg a TV-k többsége tudja az RGB-t, akkor nem jobb ott is így használni?

    azbest tegnapi képén RGB 0-255 is volt. Ez a 008-ban van csak, konzolos beállítás után?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák