Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz vargalex #68195 üzenetére

    "Azt ugye tudod..."

    Nem, mivel nem vagyok szám.technikus, egyszerű felhasználó vagyok, aki vesz a boltban egy hdd-t (linkeltem milyet), melyen 1db USB van. Tehát elvárnám, hogy amin szintén van 1db USB, azon az eszközön menjen a hdd. Nem a mikróra akartam rákötni. :D Annyit tudok, azaz évek alatt "rámragadt", hogy pl. a Samsung tv-n is van 1db USB port, melyre rá van írva, hogy HDD (ennyi, semmi amper, meg hasonló). Logikusan ebbe dugtam régen is ezt a hdd-t és ment is. 2db tv-s STB-al is ment már ez a HDD. A dune-n van 1db 1TB-os hdd, meg egy 2TB-os hdd. Pont ez a határ, mert csak a hátsó usb viszi el a 2-eset, az oldalsó már nem. Ott a max az 1TB-os, amit bír. Szóval nem, a számokkal nem vagyok tisztában, de talán az autóvezetéshez nem is kell tudni, hogy működik a váltó, csak annyit, hogy kavargatod ott középen és megy. "Bedugod az USB-t oda, ahova való és várod, hogy menjen". USB2-es hdd-t akartam bedugni, USB2-es portba. Én kérek elnézést. :B
    Tudom, hogy Te nagyon profi vagy, talán programozó, láttam már a neved több helyen is, ezért lehet nehéz megérteni ezt úgy (azaz szakmabelinek), hogy a másik "hülye" ehhez, vagy csak simán használná. Hol van leírva, hogy annak a hdd-nek pontosan mennyi az áramfelvétele (nem az ált. szabvány mennyi) és a box mennyit tud leadni? Még a hdd-jét valahogy ki lehetne deríteni, de a boxoknál még sokszor azt is elírják, hogy gigabit, vagy nem.
    Visszatérve erre: Ez a legtöbb HDD-nek kevés. Az más dolog, hogy sok eszközben tud 1A-t is.
    Akkor ne adjanak el olyan eszközt (hdd) olyan csatlakozóval, ami vagy megy, vagy nem....ha ennyire bizonytalanok. Amúgy USB3-ban sem ment, ha ez vígasztal vkit, mert múltkor ott kezdtem a tesztelést.
    Elismerem, hogy most lehet kicsit indulatosabbnak (olyan DroiDMester-esnek ;] ) hathat az írásom, de ez NEM FELÉD szól, hanem ennek az egész szitunak. Oké? :U
    Szóval nincs harag, még ha úgyis vennéd le, én csak hálával tartozom a topik tagjanak a segítségért, hogy össze tudtam hozni azt, amit. Az, hogy nem megy a hdd, hát nem megy, örülök annak is, hogy eddig minden eszközzel ment, majd veszek táposat. :R
    Azért annyira nem nagy baj, hogy megosztottam ezt a tapasztalatot, hogy más tanulhasson ebből, ugye? Gondolom sokan használnak/nának ilyen külső hdd-ket, mert gyorsan lehet mozgatni őket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák