Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Devid_81 #45396 üzenetére

    Hát... én is erre számítok, de....
    A chiphiány hirtelen megszűnt és a visszaájára fordult. Az Nvidia felől lehetett hallani a híreket, hogy próbálják elhalasztani a rendeléseket, meg hogy Ampere túltermelés van.

    Nem fogy már úgy és emiatt nyilván a teljes termelési láncban előbb-utóbb szép lassan elkezdenek lefelé menni az árak. Nyilván nem minden, mert az energia még mindig drága, noha az olaj ára is megy lefelé.

    Én azt feltételezem, hogy a 2021-es árak nem valósak. Részben mert a kártyák egy részét haszonlesés céljából kapkodták el bányászok pénz nem számít alapon, másrészt a gamer vásárlók egy része is vásárolhatta úgy, hogy majd bányászattal ledolgozom a felárat. Tehát szerintem nem lehet úgy nekiindulni a egy bányászat nélküli időszakban kiadott kártyának, hogy no lám, csak kinyílt a vásárlók pénztárcája.
    De eközben meg 2022 második felére recessziót jósolnak, mert a világon mindenütt magasabb kamattal és a fogyasztás csökkentésével igyekeznek visszafogni az inflációt.

    Az általad említett árak akkor lennének szerintem reálisak, ha lehetne arra számítani, hogy a bányáspiac lecsap az új generációra.
    Csakhogy állítólag halad az ETH2 Merge projekt. Tehát még csak az sem biztos, hogy hosszútávú hatékonyság-növelő befektetés gyanánt érdemes lehet új hardverbe beruháznia a bányászoknak. (LEgalábbis ETH alapon nem, márpedig jelenleg a GPU-val bányászható kriptók közül az kapja a legnagyobb számítási kapacitást)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák