Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    LM-el leginkább a nagyobb típusok tulajai számolnak be javulásról. Pár fok minusz full load-nál. 5-10. Részterhelésen ez kb. az alig észrevehető kategória lehet. Meg ezeknek igazán akkor van értelme, ha a felület a szűk keresztmetszet, de mint pl. sokan mondjátok, a hűtők hőcsövei szinte nem is langyosak, ergo a cpu kupak nem lehet annyira fájóan szűk az egész rendszert tekintve. Ez némileg kevésbé igaz a 2 CCD-s típusokra, 3900X, 3950X. Ott mégiscsak 2x akkora felület melegíti a kupakot.
    Én nem látom értelmét, de ez kizárólag személyes vélemény. Kicsit olyan, mint a forrasztott cpuk delidje. Igaz, hogy van 2-3-5 fok minusz, de az pont az a szint, amivel nem vagy előrébb. Értem ez alatt, hogy nem tudsz +150 Mhz-et elérni, stb. Azoknál a típusoknál, ahol 15-20 fokokat lehetett hozni így, ott nyilván más volt a szitu, ott számottevő előnyökhöz jutottál. Amíg nincs ilyen szintű javulás, addig én nem látom értelmét a plusz macerának. Nem beszélve, hogy eséllyel kevésbé időtálló megoldás. De mondom, ez kizárólag személyes vélemény. Egy minimális előnyt tuti jelent.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák